Jump to content
Sign in to follow this  
woulfy

Ce Masina V-ati Fi Dorit Sa Nu Fie Scoasa Din Prod

Recommended Posts

Pai daca se poate si cu strainesti, am plans si plang dupa Calibra si eu! In special cea cu motor de 2.0i, 4x4 si caroserie Targa (adica cea la care se scoteau 2 panouri de deasupra soferului si pasagerului). Super-tunabila, eleganta, nervoasa, etc.

post-65-1127210494_thumb.jpgpost-65-1127210503_thumb.jpgpost-65-1127210509_thumb.jpg

post-65-1127210514_thumb.jpgpost-65-1127210520_thumb.jpgpost-65-1127210532_thumb.jpgpost-65-1127210544_thumb.jpg

 

A, si dragostea mea (de la care imi vine si nick-name-ul): Dodge Viper RT/10, creata prin 1989 si aparuta pe piata in 1992... A fost singura masina care m-a impresionat intr-un mod greu de descris in cuvinte...

post-65-1127211552_thumb.jpgpost-65-1127211568_thumb.jpgpost-65-1127211574_thumb.jpg

post-65-1127211581_thumb.jpgpost-65-1127211587_thumb.jpgpost-65-1127211594_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pai mai strangi niste banuti si dupa ce vom intra in UE si se da liber la sh, ia uite aici

 

:banana:

Share this post


Link to post

Am uitat sa specific, neaparat trebuie sa fie rosie... Si Calibra galben Opel... Ma uit insa la pret si e ingrozitor de mare... In USA o gasesti si cu 30.000$...

Share this post


Link to post

:scarpin: Pai da dar cat te costa sa o aduci de dincolo de ocean?...

 

...uite si rosie, Nene Viper... aicishea

Share this post


Link to post

1. Solenza - am regretat enorm imposibilitatea de a prinde una din ultimele produse

2. Tico - as fi vrut sa vad un Tico "modern" cu un motor de Matiz pe el din fabrica

 

In general mi-e dor de fiabilitatea Mertz-urilor din anii 70-80. De atunci au realizat producatorii auto ca daca fac masini prea fiabile vor ramane fara clienti... se pare ca Romanii au stiut aceasta lectie dintotdeauna.

Edited by remix

Share this post


Link to post

wowww!!!! :banana:

post-17-1127215823_thumb.jpg

Share this post


Link to post

msg 1

 

Imi pare rau ca nu se mai fabrica ESPERO.Am condus cateva exemplare si pot afirma cu mana pe inima ca erau intr-adevar MASINI.Tinuta de drum remarcabila,spatiu generos,fiabilitate,demaraj...ce sa mai,o masina excelenta.Si cand te gandesti ca era facuta la "mama ei" in Corea!

Un echivalent al ei mai scump si produs de un brand de prestigiu ar fi Peugeot 406,da,ati citit bine 406.Avea si masina asta ceva special.Am condus si 406.Pot afirma ca se apropia si Espero de performantele mai celebrului Peugeot.Am facut acesta paralela fiindca imi plac masinile frantuzesti si intotdeauna caut la orice marca de alta natie,ceva echivalent in masina frantuzeasca.

Sper ca la Craiova sa fie numai "de bine".

 

msg 2

 

Arata "criminal" broscuta din fotografie! O firma de tuning profesionista cred ca s-a ocupat de ea si bineanteles,un posesor iubitor de masini :thumbl:

 

 

Te-ai prins? Nu mai posta consecutiv, foloseste butonul de edit!

Edited by NFS

Share this post


Link to post

pai e luata de pe linkul lui VAXXi deci este/era de vinzare la noi... :thumbl:

Share this post


Link to post

1. Tico

2. Solenza

Share this post


Link to post

1. solenza aveam de gand sa-mi iau una noua..dar s-a oprit fabricare lor :(

2. tico - masina super fiabila cu un consum super!

Share this post


Link to post

E foarte interesant ca vad ca sunteti multi cei care mai vroiau solenza. Eu credeam ca sunt singurul si o sa aruncati cu pietre in mine :) Totusi atunci nu inteleg de ce a fost asa de mult "hulita" cand inca se producea...

 

O intrebare: Daewoo-urile care s-au produs la noi (cielo, espero, leganza, nubira, matiz, tico) se mai produc pe undeva in lume?

Eu unul nu stiu decat de nubira III si matiz III.

Cred ca e interesant de stiut asta, pt ca cred ca e un mod de a prevedea daca vechile modele de Daewoo vor ajunge sau nu ca Olciturile din ziua de azi din lipsei pieselor.

Share this post


Link to post

Espero nu s-a produs la noi, si nu se mai produce in prezent nicaieri.

Share this post


Link to post

Tico se mai produce in Polonia din cate stiu eu...

Share this post


Link to post

Fabrica din polonia ( din cate stiu eu ) s-a inchis !

Share this post


Link to post

de s-ar fi produs, tu crezi ca nu se gasea unu' sa-l importe?

 

tico is the worst loss...

Share this post


Link to post

Nexia se mai produce in Bulgaria?

Citeam mai demult pe un alt forum ca de curand GM ar fi lansat un prototip Cielo 2 (nu stiu daca chiar asa se numea dar asemanarea cu Cielo era evidenta). Ca un indiciu spoilerul spate e ceva in genul daciei supernova -cu un stop de ceata integrat Oricum masina era ca vai de capul ei parerea mea.

Din pacate nu mai gasesc topicul sa-l vedeti si voi, dar probabil ca unii deja il stiti.

Si deci inteleg ca am ramas ultimii mohicani cu vechile modele Daewoo, cam trist... :(

Edited by woulfy

Share this post


Link to post

Imi pare rau de un Espero restilizat si o Leganza asemenea. Dar daca s-ar mai fi fabricat, cred ca nu-mi mai puteam permite Leganza care o am acum. :)

Share this post


Link to post

VW Beetle

Lancia Delta Integrale

Moskwich 1500 :D

Share this post


Link to post

1. Oltcit Club

2. Oltcit Special

3. Tico

Share this post


Link to post

Probabil ca o sa vi se para hazliu , dar mie imi pare rau ca nu se mai produce Dacia 1300 ( alea din primii ani de fabricatie ) !Au fost masini destul de bune si "mai pentru Romania"!

Share this post


Link to post

Si mie imi pare rau ca au scos Tico, tare mult as fi vrut sa vad un Tico cu un face-lift sau un Tico 2 sau chiar trei cu ceva imbunatatiri, ajustari din fabrica... wow mama mama... deja sunt pe alta lume... :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...