Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Salonul Tiriac Auto

Recommended Posts

Controversatul Salon Tiriac Auto s-a deschis. Intre 16.09 si 25.09 in Piata Constitutiei vom putea admira peste 110 modele aduse de Tiriac Auto si asezate superb in peste 3500mp. Pe langa cele aflate in ofertele actuale mai sunt oldies, masini de raliu si altele. Exista cafenea, loc amenajat pentru copii. Deschis intre orele 10-22.

 

Detalii: http://www.tiriacauto.ro/parcultiriacauto.php

Share this post


Link to post

Din ce am vazut la tv, pot sa spun ca este un loc foarte bun de facut poze. Cred ca o sa dau si eu o fuga in week-end pe acolo.

Share this post


Link to post

ce reclama nesimtita i-au facut ieri la protv, la stiri, in care dadeau informatii despre el, ca stire, neprecizand insa numele, dar se spunea unde este, plus pupat in fund, ridicat in slavi salonul. etc etc. Oare are CNA-ul ceva de spus?

Share this post


Link to post

Nu a fost deloc reclama, scuza-ma... Reclama a fost dupa, cu generic de reclama si tot tacamul. Ca stiam noi al cui e, e una. Dar nu toti stiu...

 

Vrei sa se sesizeze CNA? De ce nu au zis nimic cand i-au facut de kkt pe cei de la OMV cu pompa care a dat motorina in loc de benzina? Si au tot zis "OMV", sa inteleaga lumea! Bine, intrebarea e retorica, nu vreau sa facem o discutie pe tema asta, ci sa ramanem la Tiriac. Care a avut motivele lui sa nu vina la SIAB (dupa ce organizatorii au dat cele mai faine standuri pentru VAG-Porsche etc si pentru Renault-Nissan-Dacia, lui Tiriac propunandu-i niste standuri disparate...).

Share this post


Link to post

"Disidenta" Grupului Tiriac Auto fata de APIA nu e de ieri, de azi, ci dateaza de 2-3 ani, parca ... in fine, culisele au mai mica importanta, cert este ca masinile grupului nu vor fi la SIAB. Cam nasol ...

 

In fine, a fost cineva acolo?

Share this post


Link to post

eventual daca merge cineva pe acolo si face fotografii poate le pune si pe forum.. apare s-clas-ul nou la acest salon?Oricum, eu consider ca a fost reclama pe fata, inteleg daca era un eveniment in care firmele care participau nu erau unite prin acelasi proprietar, cum e siabul, unde vrei nu vrei trebuie sa te duci ca televiziune, mai ales ca din cate stiu eu siab-ul e editie internationala anul asta.. gresesc?

Share this post


Link to post

faine masinile, nu-i vorba

 

pe protv n-am vazut, dar pe otv a fost .. ohoho (va multumim ca existati domnule tiriac....)

de parca securistul de tiriac era salvatorul romaniei...

si totul mai mult cu mult decat pe fata!!! (n-am cuvinte)

 

ehe, cna-ul are alte treburi..

Share this post


Link to post

treaba e urmatoarea:

fiecare are voie sa-si faca cate expozitii vrea, nimeni nu l-a atacat din cauza asta, si masinile sunt superbe

 

dar spatiile luate prin cardasie cu unii sau cu altii, concurenta neloiala, reclama la negru si intoxicarea publica.. nu conteaza

Share this post


Link to post

Well, nu e singurul... :D Asta e... Una peste alta se pare ca a facut o chestie profi. Iar imi aduc aminte de mandrele intepate de la SIAB 2003 (la Audi erau pline de fitze dar si de par pe picioare, la Porsche te tratau cu curu dar si masinile erau pline de praf, etc...). Cine vrea am un film de 30 de minute de la SIAB2003. O sa trag video si la Tiriac si la SIAB2005.

Share this post


Link to post

n-am zis ca ar fi singurul, doamne feri.. ca am fi tara civilizata

 

acuma la expozitie ca la expozitie

 

partea ciudata ca asa e si la service.. si inclusiv la mult laudatul volvo

iti da un pret pe proforma, o achiti, si apoi iti spune 3 avioane si iti dubleaza suma

Share this post


Link to post

Am fost si eu azi si am vizitat salonul. Eu consider ca s-a investit ceva acolo, s-a dorit ( si s-a si reusit cred eu) sa se creeze si pastreze o imagine mai rafinata.

 

O bila neagra uriasa pentru faptul ca multe masini erau incuiate, nu puteai decit sa te uiti pe afara, motiv pentru care erau si ocolite (logic). In rest, peste tot gaseai sa intrebi pe cineva, poate si din cauza ca e weekend si vine mult mai multa lume.

 

Legat de masinile in sine, m-am uitat mult pe interioare, plastice, spatiu, portbagaj.

 

Cea mai mare deziluzie am suferit-o la Mazda 3, o masina care imi place enorm cu arata, dar ale carei plastice m-au dezamagit crunt. De asemenea Mazda 2 nu prea pare sa isi merite banii.

 

Tot la capitolul deziluzii intra materialele interioare la modelele de teren Hyundai (Terracan, Santa Fe, Tucson), dar oarecum ma asteptam.

 

Am avut o surpriza foarte placuta in schimb la Tucson, spatiul interior mi se pare enorm, mi-a placut teribil faptul ca are spaterele de la bancheta spate reglabile.

 

Dat fiind faptul ca fac parte "din familie" wave , am analizat ceva mai mult modele Hyundai decit altele. M-au impresionat foarte placut interioarele de la Elantra (!) si mai ales noua Sonata. In schimb design-ul bordului la Elantra cam lasa de dorit. Sonata...numai cuvinte de lauda.

 

In rest, pot sa zic ca la Ford am avut impresia ca are preturi foarte corecte vis-a-vis de calitatea/look-ul masinilor, exceptind ca-ul care este forever urît cu spume.

 

Rachetelor SL, X-type si mai stiu eu ce doar le-am aruncat citeva priviri...sint niste struguri mult prea sus si prea acri pentru mine.

Share this post


Link to post

Cu scuzele de rigoare pentru unele poze (e prima data cand am pozat cu scula respectiva...) am facut o mica selectie. Enjoy!

 

015co.th.jpg022re.th.jpg032zx.th.jpg049dy.th.jpg058ob.th.jpg

 

066fd.th.jpg074op.th.jpg082co.th.jpg095xr.th.jpg106kk.th.jpg

Share this post


Link to post

Nu, domnisoarele erau elegante si discrete! Mi-a placut la nebunie chestia asta!!! O sa mai fac poze si luni, cred, sa prind si ambianta generala. Am ramas impresionati de "desfasurarea de forte"!

Share this post


Link to post

si ca idee generala ce ti-a placut mai mult? caci din poze pe mine m-a impresionat mustangul ala mach1, mercedesul cls55 amg si g-class-ul amg.Is curios daca g-class-ul amg, arata mai ceva de lux, pentru ca am stat acu 2 ani tot la tiriac show intr-un g-class cu interiorul vechi(ca cel de pe s-class) si nu mi s-a parut cine stie ce.. bine is constient ca masina e cumparata pentru imagine si stiu foarte bine ce poate un g-class in teren greu, dar eram curios..

Share this post


Link to post

Stiu ca G-ul AMG are un rezervor suplimentar de carburant,in caz de urgenta si 3 diferentiale blocabile!!! :X

Share this post


Link to post

Oare de ce o fi ridicat cortul ala? Nu a gasit vreo hala libera prin buc.? Sau te pomenesti ca a iesit mai ieftin asa? :>

Share this post


Link to post

Sincer arata super ce a facut acolo, si e in buricul targului. Si nu deranjeaza deloc circulatia. Singurul minus e cum ajungi acolo, ca nu ai nici o trecere de pietoni...

Share this post


Link to post

Eu am ajuns azi chiar cand baietzii de la taifun Offroad se dadeau in petec .. spectaculos ...

 

las imaginile sa vorbeasca:

post-575-1126991170_thumb.jpg

post-575-1126991206_thumb.jpg

post-575-1126991234_thumb.jpg

post-575-1126991271_thumb.jpg

post-575-1126991351_thumb.jpg

Edited by Alinake

Share this post


Link to post

... si mici detalii :P

post-575-1126991515_thumb.jpg

post-575-1126991552_thumb.jpg

post-575-1126991578_thumb.jpg

post-575-1126991700_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...