Jump to content
Sign in to follow this  
BAD_MF

Dacia Logan Rs100

Recommended Posts

Sa stii ca asa e!De multe ori fac depasiri cu a 4 a atunci cand timpul necesar e la limita!Sa nu mai zic de a 5 a,ca mai bine nu o mai faceau :D !

Si mai am timpane ca eu am facut izolare fonica la ea si zgomult ala care se aude la 100,la mine se aude pe la 130 dar mai diminuat :P !Mai am sa-i fac unele mici imbunatatiri la sistemul de evacuare si o sa scap si de zgomotul ala(defapt e o vibratie/rezonanta)

Share this post


Link to post

he he... si dupa aia i-ai dublat valoarea si o vinzi...

Share this post


Link to post

Daca ar fi sa o vand,as lua banii pe care i-am dat eu atunci(E) + ce am mai dat eu pana acum(~400 e) fara nici o problema,dar nu vreau!O sa o mai tin cel putin 2 ani si dupa aceea vom mai vedea!Daca se va comporta ca pana acum,mai mult ca sigur ca o pastrez,dar daca se va intimpla sa bag bani in piese(sa inceapa sa se strice dupa ce iese din garantie)sigur o marit!

Share this post


Link to post

Au prezentat-o la Promotor.

 

Interiorul arata ... jenant; au pus crom la pedalier, schimbator si gurile de ventilatie, in timp ce restul a ramas in acelasi plastic gri si urat; arata ca o jucarie chinezeasca poleita :) scaunele macar sunt invelite in piele.

 

Jantele alea de 17 intra la marea limita, cred ca la incarcare deja ating aripa lejer (si-asa au talon foarte mic, 40 cred).

 

"Sistemul de navigatie" este un simplu HU de 1 DIN cu ecran mare integrat in fata (nici macar rabatabil).

 

Cica s-ar fi vandut deja 70 de bucati si Elia vrea sa-si deschida la anul reprezentanta in Bucuresti.

Share this post


Link to post

pai normal ca vrea reprezentanta in Bucuresti! Aici o vindea si fara sa o prezinte. Zicea ca a facut-o, facea inscrieri, lua banii si o vindea peste 3 luni...

Share this post


Link to post

eu nu cred ca pentru rs100 ar face elia reprezentanta in romania, ci pentru a oferi un tuning de firma in tara unde se vinde cel mai bine loganul. Si pe langa asta elia ca tuning, inseamna si renault,nissan.Iar daca va oferi calitate si un raport pret/calitate atunci va avea succes, daca nu, asta e, vor apare tuneri care vor oferi acest lucru. Sunt naivi cei ce cred ca o firma si-ar deschide reprezentanta doar pentru cateva zeci de modele posibil a fi vandute.

Share this post


Link to post

Nu era vorba numai de Dacia,au zis ca vor prepara si alte modele ale grupului Renault-Nissan!!!

Share this post


Link to post

loganul tunat de catre elia se pare ca se poate vedea si la siab.

 

O poza:

 

P1020093.JPG

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...