Jump to content
Sign in to follow this  
MR_A

Metode De Facut Bani

Recommended Posts

M-am gandit sa deschid acest topic..deoarece am vazut ca se discuta despre multe pe aici..dar este neglijat lucrul cel mai inportant din ziua de azi ($) :D .

 

Haideti sa venim cu idei de afaceri,oferte de munca s au colaborare,Metode de a te inbogatii rapid,etc :) )

Inposibil nu este..tinand cont de faptul ca...in romania vezi la tot coltul .. Mercedesuri si bmw, desi se spune ca Romania este o tara atat de saraca.

Edited by MR_A

Share this post


Link to post

:D Pai cea mai buna metoda de a face bani, mai mult sau mai putin legal, e sa te bagi in politica, sa faci ca iepurasul dintr-un partid in altul in functie de cine e la putere, si sa folosesti influenta partidului ca sa iasa cheagu' :dizzy:

Share this post


Link to post

Hmm sunt c am tinerel sa ma bag in politica :P :(

Share this post


Link to post

fa-te gigolo. Munca placuta (atata timp cat te limitezi la persoane sub 40 de ani), incitanta si am auzit ca se plateste foarte bine :redface:

Share this post


Link to post

:) ) Din pacate nu sunt for sale :P .

Speram ca acest topic sa fie unu serios :P

Oferte de munca,cereri,Oferte colaborari, etc :P (gigolo chiar nu mi surade :mrgreen: )

Edited by MR_A

Share this post


Link to post

Mai, pai daca io as cunoaste metode de a face bani, in primul rind nu le-as posta aici. Pt. ca vreau sa fac numai io bani, nu si altii. In special pe ideiile mele de facut bani. ;)

Edited by hitman

Share this post


Link to post

sunt oferte si.. de munca si de asociere

@mr_a: ce stii sa faci, sau.. de ce capital dispui?

Share this post


Link to post

un fornetti ... 1500Euro franciza, bani care ii recuperezi dupa ce iesi din afacere. Mai multe detalii pe www.fornetii.ro. Cine se baga cu mine?

Share this post


Link to post

Pai...de capital dispun..adica ma pot adapta..depinzand de oferta :P (Adica incepand de la sute pana la mii..dar nu as investi bani multi in ceva riscant) :P

 

Iar de facut...ma pricep in calculatoare (soft & hard),Antrenor diverse sporturi :D , garda corp ..si ar mai fi... :P

Share this post


Link to post

Carbone..ce profit aduce un forneti pe luna?

Share this post


Link to post

nu stiu pe nimeni interesat pe profilul tau

 

uite o sugestie:

fa-ti firma de detectivi, nu-ti trebuie mare lucru - un birou, poate fi si inchiriat, o masina, un calc, un aparat foto.. cred ca majoritatea le ai

Share this post


Link to post

Mersi pentru sugestie Florin..o sa ma interesez.

Eu mai ma gandeam si la o firma de paza...dar tinand cont ca este vorba despre o investitie mai maricica..si concurenta mare...Mi se pare prea riscant :(

Share this post


Link to post

mda, te bagi pe teren minat cu firma de paza,

la detectivi e .. mai putin la 'vedere' si mai discret

Share this post


Link to post

Frankie_Carbone ..ma intereseaza pe mine...

Da mi si mie te rog mai multe informatii...

Ce profit aduce un Fornetti pe luna...si c am cat near costa un spatiu de inchiriat?

Share this post


Link to post

Nustiu nici la o firma de detectivi..ce profituri ar aduce...

ca sincer sa fiu..nu cunosc fro persoana care sa fi apelat pana acuma la servicile unui detectiv. :(

Share this post


Link to post

fa-ti firma de recuparatori :) iti iei cateva gorile de peste prut, musai care au servit in armata transnistreana si incepi o mica afacere.. mai in gluma, mai in serios..

Share this post


Link to post

Treaba cu recuperatori numai tine..Cunosc persoane care au fost la un pas de puscarie pentru asa ceva (aveau firma de paza...si se mai ocupau si cu asa ceva din cand in cand)..si s au lasat de treaba asta :D

Asa ca...pica si varianta asta :P

Share this post


Link to post

Din cate tin eu minte de acum cativa ani o ora de lucru efectiv ca detectiv era taxata cu 100 $ :) >-

Share this post


Link to post

O sa ma interesez...o sa caut pe net o firma de detectivi..si sa vad ce oferte au ei..etc ..sa mi fac o idee :D

Share this post


Link to post

nu cred ca o sa aveti prea multi sorti de izbanda cu fornetti pt. ca ideea asta am avuto eu cam acum un an si am vb cu directorul regional pe Bucuresti si mi-a spus ca nu se mai dau licente in Bucuresti pt. ca risca sa suprasatureze piata fiind deja foarte multe magazine deschise!! Singurele locuri pe unde se mai deschid astfel de magazine sunt in marile centre comerciale dar au prioritate clientii lor vechi asa ca slabe sanse!!

Share this post


Link to post

bai, chiar nu stiu ce profit aduce un Fornetti pe luna. Nu este un grafic nicaieri. In functie de vad si de cat vinzi. Am inteles ca iti fac ei un scoring si daca il treci POTI sa intrii in afacere. De exemplu picam scoring-ul daca avem cazier si vrem sa deschidem Fornetti-ul langa groapa Glina :) ... se uita baietii la ce potential am avea ca sa vindem si alte alea. Cat despre profit, cred ca impartim cu ei. O sa ma interesez mai mult zilele astea si revin cu detalii. Vorbim si pe PM daca vrei.

Share this post


Link to post

Ok Frankie_Carbone, Si mersi mult Sebian 60000000.gif/40000000.gif' class='bbc_emoticon' alt=' :D ' /><' />

Share this post


Link to post

Alta idee care o aveam eu...Un studio de video chat.

Eu ma pricep la crearea conturilor pe astefel de siteuri,Softuri necesare pentru a lucra pe mai multe siteuri simultan...etc.

Partea mai dificila ar fi de gasit modele (fete /Cupluri).

Veniturile sunt foarte atractive :P

 

(precizez ca nu caut modele..deoarece nu planuiesc sa ma apuc de asa ceva ani time soon..asa ca va rog..vara concluzii pripite :D )

Edited by MR_A

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...