Jump to content
Sign in to follow this  
emi2009

Poze tuning Daewoo

Recommended Posts

nu mai cita mesajul anterior !

 

saru'mana :D ce bine ca mai "e" unii care se pricep la asa ceva ca io's bomba!!!

Edited by VAXXi

Share this post


Link to post

Luati aminte ce zice TICO RS ca are dreptate inafara cu micsoratu...o sa ai surpriza sa patineze cureaua de transmisie. Forta necesara e mai mare daca faci ce ai zis tu!

Sa lasam astea la o parte...PT CINE E INTERESAT AM VAZUT LA UN MAGAZIN SITUAT PE CALEA SERBAN VODA care aduce tot felul de chestii pt Matiz are de exemplu o grila cromata(1.400.000) bord Matiz cu imitatie de lemn...roti din aliaj si majoritatea pieselor de schimb originale. Magazinul se numeste King Campione si a fost si la Gara de Nord sau cred ca mai e si acum!

Share this post


Link to post

Leutzu m-a rugat sa pun poza asta undeva si m-am gandit ca aici i-ar sta bine. Restul pozelor sunt pt. cei ce nu prea trec pe la ...palat!

post-109-1111700364_thumb.jpg

post-109-1111700382_thumb.jpg

post-109-1111700406_thumb.jpg

Share this post


Link to post

stiu ca s-ar putea sa fiu nitel off-topic, dar o dau asa cum e...

 

am o maciulie de schimbator (am primit-o, dar am vazut si in tirg asa ceva) care nu se potriveste pe schimbatorul meu... are o piesa care se prinde de maneta cu 3 surubele, iar apoi maciulia se prinde de piesa asta cu filet... asa de buna calitate ce avea piesa aia, ca s-a dus filetul de la prima incercare... asa ca m-am suparat si mi-am confectionat o piesa asemanatoare, dar mult mai lunga, ca sa arata a shortshifter... amlucrat citeva ore bune la strung, cu tata pt piesa aia. va arat ce a iesit , dar inca nu am poze cu montajul pe masian fiindca vreau sa-mi fac husa schimbatorului din piele la un atelier de pantofi... oricum, se simte super, si am mai scurtat un pic (vreo 25 mm) din maneta schimbatorului...

post-142-1111702277_thumb.jpg

post-142-1111702296_thumb.jpg

post-142-1111703822_thumb.jpg

Edited by dsign

Share this post


Link to post

azi am vazut de 2 ori masina lui pepino.. odata in militari,pe dimineata si odata pe calea victoriei spre seara... si am fost plecat din bucuresti mai toata ziua... :tongue:

daca sare in ochi in trafic...

Share this post


Link to post

Iata si niste poze de la Tuning show PRISMA2, defapt din parcare de la... :) >-

post-109-1111870686_thumb.jpg

post-109-1111870721_thumb.jpg

post-109-1111870740_thumb.jpg

Share this post


Link to post

ia zii sorane cum fuse??? ceva interesant??? ca eu am auzit inainte ca nu prea o sa vina masini cine stie ce!!! mai ai ceva poze??? vreun gigant sau vreun ticozaur altele decat cunoastem??? mai da si tu detalii. P.S. si poze plz [-O<

Share this post


Link to post

masini putine! multa galagie pt nimic. mai interesant a fost prin parcare , unde se alergau gardienii cu cei care vroiau sa faca cerculete!

Share this post


Link to post

Timida organizarea in comparatie cu ce este prin alte parti, dar e un inceput in domeniu... Aveai cate ceva de vazut dar nimic prea nou aceleasi masini pe care deja le cunoastem din alte aparitii! Mai pun aici cateva poze chiar daca nu sunt cu masini Daewoo asa de inspiratie sa zicem :>

post-109-1111948454_thumb.jpg

post-109-1111948475_thumb.jpg

post-109-1111948489_thumb.jpg

post-109-1111948514_thumb.jpg

post-109-1111948535_thumb.jpg

post-109-1111948553_thumb.jpg

post-109-1111948581_thumb.jpg

post-109-1111948599_thumb.jpg

Share this post


Link to post

matizache ala verde e al unui prieten de-al meu! da in afara de folie si stopuri+semnale negre totul e asa de la mama lui

Share this post


Link to post

matizache ala l-as scoate imediat din circulatie cu stopurile lui negre cu tot. si pe el si pe toti cei care isi vopsesc stopurile ... inconstienti oameni...

Share this post


Link to post
matizache ala l-as scoate imediat din circulatie cu stopurile lui negre cu tot. si pe el si pe toti cei care isi vopsesc stopurile ... inconstienti oameni...

 

 

sa stii ca si eu am stopurile negre dar sunt mate si gazate de un vopsitor si vreau sa-ti spun ca se vad 90% fata de alea normale. Martori=toti cei din club care ma cunosc

Share this post


Link to post

totusi, soran, niste poze cu super mitsubishi ala de l-ai tunat tu ? eu totusi n-am apucat sa ajung in prisma.

Share this post


Link to post

Mai exista mai multe poze la sectiunea "STIRI". Acolo se discuta defapt despre eveniment aici e vorba de tuning DAEWOO!

Share this post


Link to post

mi-am montat si eu un spoiler ce parere aveti ?

post-813-1112293470_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Nu arata rau. Lama seamana cu cea de dacie de prin targ.

E de dacie? Si ai mai taiat din el?

si mai, da si tu sticker-ele alea jos. Simpla, masina ar arata mai bine.

Share this post


Link to post

da e de nova si e taiat din el... asa am si eu, chituit si vopsit si arata super, se vedea mult mai bine daca aveai proiectoarele stinse.

 

p.s. : pe bune, mai da si tu jos din stickere ca o sa iti creasca consumul de la ele =))

 

bafta!

Share this post


Link to post

da' de ce ma sa le dea jos ca ala cu NOS e tare rau :) ) sa stie lumea ce are instalat pe ticozaur :D

Share this post


Link to post

nu-mi place... n-are pleoape! :D

 

=))

Share this post


Link to post

nfs las' ca te prind eu prin oras cu MARKER-ul > :)

Share this post


Link to post
mi-am montat si eu un spoiler ce parere aveti ?

 

 

foarte mijto masinutza. intr-adevar e un pic cam incarcata cu toate stikerele alea. si eu ma gandeam la combinatia aia de spoiler+proiectoare, cam cat te-a dus in ROL sau RON ?

 

 

in ceea ce priveste pleoapele lui NFS eu inca n-am vazut niste pleoape cu adevarat frumoase pentru tico. tot ce am vazut pana acum erau niste pleoape de-l faceau sa arate a domnisoara, nicidecum a bestie fioroasa :dizzy:

Share this post


Link to post

@remix, adaos de spoiler de Dacia, luat din tirg vitan sau orice bazar cu piese de dacia, taiat la mijloc, faruri de ceata tot din tirg. deci 300 000+400 000+ ceva munca a adaptarea spoilerului , chituire si vopsire.

 

daca vrei sa iasa ceva frumos, trebuie neaparat sa astupi rostul dintre spoiler si adaos cu chit si mastic, apoi sa vopsesti.

Share this post


Link to post

de piese m-am prins cam cat costa. eu inca nu am reusit sa aflu ordinul de marime al costurilor de vopsire. cam care sunt preturile la vopsea si la manopera pentru asa ceva ?

Share this post


Link to post

Daca faci cu negru mat nu e mare filozofie poti face treaba si cu un spray de calitate si sa ai un pic mana formata ca sa nu ramana dare, daca vrei in culoarea masinii ai nevoie de mai multe si mie imi ceruse acum un an 2.000.000 pt bara fata atat!(cu tot cu manopera)

Share this post


Link to post

Trebuie cautat si selectat din oferte. Uite, eu va spun caz concret din ce vad la mine in service...vopsitorii mai fac si lucrari particulare. Binenteles in service. Si un vopsit exterior cu tinichigerie medie 4.000.000 lei. Si cu materielele vopsitorului, inclusiv vopseaua. Credeti-ma, merita si ultimul leut. Iti scoate masina ca noua.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...