Jump to content
Sign in to follow this  
emi2009

Poze tuning Daewoo

Recommended Posts

Asta pare cam matiz nu? Sau e vreun prototip si s-a mai scris despre el? Dar mie dupa forma cam a matiz seamana...

Share this post


Link to post

buna ziua.eu sunt nou p aici.am si eu o intrebare.cat ar costa sa modifici un tico ca cel de la pagina 28?(cel cu bodykitu..albastru mai deschis?)..

si a 2a intrebare...ca ar costa sa modifici un tico exterior?simplu..doar bari..si cateva chestii..finutze mici..etc?

 

multumesc!

Share this post


Link to post

Care ? ala cu faruri de Corsa ?

Preturile difera f.mult in functie de cine si cum iti lucreaza kitul !

Share this post


Link to post

Fratilor parerea mea este ca in Romania este foarte greu sa faci un tunig ca al celor din afara. La noi decat 2 masini ( Matiz amandoua ) se apropie de tuningul celor din afara: Matiz XXL al celor de la NO SPEED LIMIT si mai e unul la MIDNIGHT RACERS.

ATAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

IN REST E DOAR UN VIS FRUMOS noi muritorii doar ne chinuim sa fim in TOP.

Share this post


Link to post

@flopfp mi se pare tare ciudat tico ala cu faruri de corsa... mai bine fa-l ca al lui nenea Topser, sau macar ca al baiatului dansului, masini simple, dar de efect. Sau daca vrei ceva rau de tot... ca al lui greamreaper (pacat ca il vinde la cat a investit in el)

 

Nu-mi zice si mie nimeni nimic de poza de jos cu o pagina in urma? Matizul ala galben? O fi fost prototip, o fi modificat? (seamana cu un colt mi se pare mie :) )

Share this post


Link to post

momentan atat...

post-2624-1217848037_thumb.jpg

post-2624-1217848127_thumb.jpg

Share this post


Link to post
momentan atat...

 

Foarte frumos ..nu ne spui si noua dimensiunile ? daca ating undeva...

Share this post


Link to post

Banzay ala galben a fost un prototip expus pe la Geneva (nu sunt sigur )inainte de aparitia Matizului asa cum il stim noi ,avea motor de Tico pentru inceput !

Share this post


Link to post

Multumesc d-le TopSer... banuiesc ca nu e foarte greu de obtinut dintr-un matiz asa ceva nu? Cu un pic de pasiune si stiinta ... :)

 

Renatremo... frumos de tot... simplu si atat de frumos... dar... am si eu o completare... pe stalpul dintre usi, cand deschizi usa, pune si acolo o banda de vreo 3-4 cm de autocolant negru... asa se vede si mai frumos (vezi la un espero de exemplu). Asa cum ai tu, se vede printre usi o dunga rosie de vopsea... si da-ne si noua detalii de jantele alea frumoase :)

Share this post


Link to post

Renatremo... Superb.Doar niste jenti schimbate,care sint deosebite,si e total altceva .Bravo

Share this post


Link to post

jantele lu renatremo sunt pe 16 :)

Share this post


Link to post

Renatremo...da-ne si noua detalii sa nu fierbem...atinge nu atinge, de unde le-ai luat, pret, etc :)

Share this post


Link to post

Imi cer scuze pentru ca nu am mai raspuns. Jantele sunt TSW pe 16. Anvelopele sunt Fulda 215/35 r16. Pretul este confidential. Sa ii dea Dumnezeu sanatate lui Alex. De atins... Ma doare sufletul sa spun ca ating... dar asta e adevarul... in spate ating... sper sa rezolv problema cu un kit de suspensii sport... voi revenii cu poze mai clare si mai bine facute... asta pentru ca nu am avut timp sa le fac decat cu telefonul... voi revenii... va multumesc pentru sfaturile voastre... le voi urma pentru ca sunt bine venite... inca o data va multumesc... cu respect

Share this post


Link to post

Pun si eu cateva poze cu "realizarile" de pana acum..Astept comentarii.Ms

Share this post


Link to post

Toate ca toate, dar husa aia de volan si vopseala aia de pe bord nu dau bine deloc.

Share this post


Link to post

husa volanului nu prea da bine.dar restul e super ok mai ales sistemul audio. =D>

Share this post


Link to post

Acum nu pot sa multumesc p toata lumea...si culoarea arata mai bine in realitate

Share this post


Link to post

Frumusica :) daca nu ma insel am vazut-o in trafic. Ar arata excelent daca ai vopsi barile in culoarea caroseriei :D

Share this post


Link to post

Nu cred ca e nevoie sa faci rotile negre, dau bine si asa :) Trage o folie, pune niste autocolant negru si pe stalpi (obsesia mea =)) , dar arata bine), un eleron original si cam atat la exterior. Si zi-mi si mie te rog cat ai dat pe roti (anvelope + jenti)?

Dar...inainte de toate...facut topic la "masina mea"! (asta in cazul in care nu este deja :D )\

 

PS: Ating rau cu jantele astea?

Edited by banzay

Share this post


Link to post
Inca una si ma duc...

 

 

lipsit de inspiratie :) ) [ eleroane ]

 

mai trebuia s-o lipesti cu scoci

Share this post


Link to post

Si tu te trezesti dupa 4 ani?

Share this post


Link to post

Lasa omul in pace, e rau ca a citit tot topicul ?

Share this post


Link to post

Nu, da e rau ca da quote la un post de 4 ani pe care nici nu l-a inteles. Il dojeneste pe topser in conditiile in care poza din postul respectiv nu era macar a lui ( a lui topser ).

Share this post


Link to post

Salutare, baieti.

Nu stiu daca s-a mai pus poza asta cu Tico, dar as avea o intrebare:

- Stie cineva daca/unde se gasesc elementele alea de tuning din partea inferioara a spoilerului fata?

Cred ca varianta asta cu aripioarele alea laterale intoarse in sus ar putea avea si ceva efect aerodinamic.

Multumesc.

post-6669-1249567593_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Fiindca sunt nou pe aici, vreau sa prezint si eu masina mea. Numerele sunt sterse pt ca am pus pozele pe un site ca sa vad cat as lua pe ea, iar apoi le-am pierdut din aparatul foto. In fine, nu conteaza, iata ticalosul meu ...(jantele sunt de 13 :P )

post-26715-126643783069_thumb.jpg

post-26715-12664378474_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...