Jump to content
Sign in to follow this  
ciprian

Mi-a Lovit Unu Tico In Parcare

Recommended Posts

Masina mea era parcata in fata curtii (pe loc de parcare) si unu cu o dacie cand a intrat sa parcheze in (acces poarta) mi-a zgariat spoilerul fata stg, spart pozitie si mi-a alungit considerabil o crapatura din spoiler.

 

 

 

Maine ne intalnim la Constatari. Tipu e deacord ca a gresit.

Vreau sfaturi (tipu are RCA pe ARDAF), oare o sa-mi inlocuiasca aia spoilerul? pozitia e independenta de far stg sau se cumpara inpreuna. Asta sa stiu daca sa accept oferta pt pozitie + montaj din partea tipului (el o zis ca pana la 1 milion)

 

 

Thx

Share this post


Link to post

Tu nu ai Casco? Ca oricum zilele trecute am auzit la stiri ca astia la RCA sunt shnapani si pt masinile mai vechi de 5 ani despagubesc piesele cu o valoare mai mica.

Oricum ia suna tu si aici si vezi cum faci cu pozitia aia, poate accepti oferta aluia

http://www.autodaewoo.ro/forum/viewtopic.p...1207d9b35dc3d6e

Edited by ticodriver

Share this post


Link to post

Fara Ardaf.Mai vezi banii la sfantul asteapta.Ia banii.

Share this post


Link to post

Daca e numai bara si proiectorul, ai scapat ieftin :mrgreen:

Pragul acela pt masinile mai vechi de 5 ani e pe undeva pe la 10 mil si nu o sa te coste atata sub nici o forma ;)

 

Si eu am auzit ca ARDAF-ul se misca greu, daca ai de schimbat doar piese(fara vopsit sau indreptat tabla) si eu zic la fel, intelegeti-va si i-ai banii!

Share this post


Link to post

Pana si politaiul o sa va trimita acasa sau o sa va zica sa veniti separat. Daca va duceti amandoi la politie politaiul o sa fie obligat sa-i dea vinovatului amenda. Mai bine sa nu-l ai pe constiinta pentru atata lucru.

Ia vezi si aici care e lampa care iti trebuie http://www.autodaewoo.ro/oferta.php?act=ca...ampa&id_model=4 ca vad niste preturi ridicol de mici fata de suma aia de un milion. Ii arati omului si-l pui sa-ti faca comanda ca sa nu zica ca l-ai furat.

Cu spoilerul n-ai ce face, atata timp cat se vede ca a fost crapat dinainte. Merita sa incerci sa lipesti prin spate o placa mica de plastic cu moment sau poxipol (nu picatura sau super glue, ca astea nu rezista la umezeala) ca sa nu se mai desprinda. Spoilerul e 258 ron.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Daca e negru, spoilerul se poate repara cu fibra de sticla si e ca nou. Nu stiu insa la cat te poate duce.

Share this post


Link to post

Lampa de pozitie este corp comun cu farul si costa 135-140 RON.

Numai sticla de la lampa de pozitie nu se gaseste în magazin. Daca omul considera ca se poate rezolva cu 1 milion, cere-i serviciu complet. Adica sa se ocupe sa-ti gaseasaca o sticla de lampa si sa faca si inlocuirea. Si tot nu rezolvi problema cu bara.

Share this post


Link to post

"Zmeul cel rau" poti sa-mi spui cum se poate face si mai ales unde se poate repara spoilerul

Edited by ciprian

Share this post


Link to post

Auzi Ciprian este un atelier pe str. Bucuresti inainte de intersectia cu str. Paris spre Lukoil. Nu-mi aduc aminte numarul. Incearca acolo e intr-o curte interioara.

Share this post


Link to post

Eu sunt in Bucuresti, si am reparat bara la un Fiat de prin 86 exact in locul unde mi-am facut si tinichigeria. Deci sunt sanse ca si in Cluj sa fie la fel. M-as mira sa existe tinichigiu care sa nu aiba chit de fibra de sticla.

Share this post


Link to post

Nu stiu de ce aveti asa o parere "proasta" despre ARDAF. Eu, tot la ei am asigurarea ( si CASCO ) , de doua ori am apelat la ei si s-au comportat ireprosabil! Am achitat o mica diferenta pentru reintregirea 100% a asigurarii si totul a fost O.K. :banana:

Share this post


Link to post

Si eu am la Ardaf si RCA-ul si CASCO. De RCA...nu ma doare pe mine, de CASCO in schimb...am avut o zgarietura si tabla infundata putin pe aripa (dobandite cat era masina in parcare in weekend!!!) si mi-au dat acceptul de plata de la Ardaf in 4 (patru) saptamani, si numai dupa ce m-am dus de 2 ori peste ei, a doua cu scandal ca eu chiar platesc bani grei la ei...

Sa nu mai aud de Ardaf...la urmatoarea Allianz sau Omniasig.

 

Scuze de off-topic, nu se mai intampla.

Share this post


Link to post

Ok am fost azi dimineata la Constatari Politie ... dupa aia la constatari ARDAF (cam cu groaza dupa ce am citit aici)

 

Surprinzator tipul de la Ardaf imi trece fara probleme pentru inlocuire bara (care e crapata cam 4 cm). Am crezut ca nu o accepte, ca o sa trebuiasca sa-l conving.

 

Pana acum e ok ... merg la service Luni (cand vin piesele) si cei de acolo mi-au spus ca o sa termin cu totul in aceeasi zi.

 

Mentionez ca o repar la atelierul in care s-a facut si constatarea (tipul de la ARDAF spunea ca au conventie cu ei si ca merge fara sa te trezesti ca trebuie sa scoti bani din buzunar).

 

Sper ca totul sa decurga la fel si Luni! :rolleyes:

Share this post


Link to post

Ok treaba e gata :P

 

Cei de la service nu s-au descurcat perfect dar cu Ardaf-ul a fost totul in regula.

 

Nu am avut nici o problema!

Share this post


Link to post

Ti-au schimbat farul cu tot cu semnalizator? :o fftopic: Eu am sticla de de la semnal crapata, se poate schimba de sine statator?

Share this post


Link to post

mi-a schimbat farul cu tot cu POZITIE, asa vin inpreuna

 

Daca te referi la pozitie, NU nu se poate schimba de sine statator

Share this post


Link to post

:o fftopic: problemele cu Ardaful sunt doar pe Bucuresti. Nu esti primul din Ardeal care-mi spune ca la ei Ardaful plateste repede si bine. In Bucuresti am avut accident cu o masina de la firma, Ardaf a platit dupa 4 luni, pe constatarea lor si cu reparatie la service-ul lor, undeva in colentina... Si era vorba de un camion romanesc, piese garla si relativ ieftine :wallbanger:

Share this post


Link to post
mi-a schimbat farul cu tot cu POZITIE, asa vin inpreuna

 

 

Scuze, am scris gresit, la pozitie ma refeream si eu, deh, sunt fost daciot :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...