Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Hobby-uri - aveti asa ceva?

Aveti hobby-uri?  

55 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Hobby-uri pe langa lumea auto :twisted:

Inotul, mersul cu cortul, una bucata motan negru :twisted:

A da si era sa uit condusul de tico :lol:

Share this post


Link to post

Delphi, MSSQL Server, ASP, PHP, enginuri 3D, jocuri pe computer, grafica 3D, muzica tehno, fost vocal in trupa trash, fost vocal in trupa blues (m-am insurat, gata cu grohaiala).

 

Mi-ar placea sa gasesc inca 2 inconstientzi care se pricep la grafica 3D, sa facem un joc pe computer cu masini. Am 29 de ani, deci nu mai poate fi vorba de prosteala de tinar inconstient.

Share this post


Link to post
Dar asa ceva v-ar interesa? pret 100E:

 

http://www.rhc.ro/forumrhc2/index.php?act=...e=post&id=19920http://www.rhc.ro/forumrhc2/index.php?act=Attach&type=post&id=19921

 

Hehe, eu am pus-o acolo... Era cat pe aci sa o cumpar!

 

- Pai am ca hobby principal automodelismul. Am inceput cu el ca hobby, acum am ajuns la stadiul de sport drept pentru care anul acesta am 7 etape de Campionat National. O sa va dau si datele, merita sa veniti sa vedeti!

- Alt hobby, la fel de important, e tot ce tine de Star Wars. Colectionez cam tot ce pot, in limitele posibilului.

- Ar mai fi trenuletzele pe 9mm (in curand incep lucrul la o diorama).

- Si ar mai fi "batranica" din fata casei, un Opel Ascona B din 1979 care va intra intr-un amplu proces de refacere...

 

Oricand discut cu placere pe temele astea. In plus, cum intalnirile se fac la Palatul Copiilor, e la fix, ca acolo se cam da lumea cu automodelele, iar la prima intalnire la care voi putea veni o sa aduc si un automodel.

Share this post


Link to post

Si uite din nou un Matiz cu radiocomanda de vanzare AICI!!!

 

Pretul e OK, 64EUR, ajunge in RO cam la 85-90EUR. Va mai trebuie doar o radiocomanda, 1 servo si un acumulator.

Share this post


Link to post
Si uite din nou un Matiz cu radiocomanda de vanzare AICI!!!

 

Pretul e OK, 64EUR, ajunge in RO cam la 85-90EUR. Va mai trebuie doar o radiocomanda, 1 servo si un acumulator.

...pai am vazut duminica la metro berceni niste masinute supermisto radiocomandate: un mertzan ML, porsche, audi TT... si parca mai era ceva... Pretul in jur de 1.5 mil ROL! Asta inseamna ca sunt naspa? Ca aratau superbine, erau modele la scara... Cat sunt de mare, tot mi-as fi luat una... :lol:

Share this post


Link to post

Incerc sa vin si eu joi sa va povestesc/arat (daca aveti chef) diferenta inte o masinutza radiocomandata (nu conteaza cat de mare) si un automodel radiocomandat (la fel, indiferent de scara). Astea ieftine care sunt prin magazine arata ele bine, dar nu sunt proportionale (in primul rand) adica daca dai stanga, rotile se duc in stanga total, dreapta la fel, acceleratia nu are decat maxim 2 pozitii... Pe cand cele proportionale (cu statii digitale), cat ii dai acceleratie, atat accelereaza... La fel directia...

Share this post


Link to post
Incerc sa vin si eu joi sa va povestesc/arat (daca aveti chef) diferenta inte o masinutza radiocomandata (nu conteaza cat de mare) si un automodel radiocomandat (la fel, indiferent de scara). Astea ieftine care sunt prin magazine arata ele bine, dar nu sunt proportionale (in primul rand) adica daca dai stanga, rotile se duc in stanga total, dreapta la fel, acceleratia nu are decat maxim 2 pozitii... Pe cand cele proportionale (cu statii digitale), cat ii dai acceleratie, atat accelereaza... La fel directia...

Aha! E... pai nu stiam amanuntele astea si, sincer, banuiam ca exista diferente... De-asta te-am intrebat! Oricum, cat am fost mic, eram turbat dupa asa ceva, da' era mai greu cu procuratul...

Ar fi misto sa ne arati una... :D

Share this post


Link to post

Daca reusesc, aduc joi un Jordan F1 scara 1/10 si un BMW 320CI scara 1/10, dar nu va zic dinainte care e "jucarie" si care nu...

Share this post


Link to post

...ok! :D Vino macar cu una! Da' vino!

Share this post


Link to post

Incerc, intai trebuie sa ajung acasa de la servici sa le iau... Pe la cat se intuneca in noile conditii orare?

Share this post


Link to post

Am fost dintotdeauna pasionat de aviatie in general si cea militara in special, in vremea liceului pasiunea m-a facut sa intru in lumea aeromodelismului (pe zona zbor liber: clasele F1A, B, E, G.. nu machete statice) ...Au fost niste ani foarte frumosi care mi-au adus 3 titluri nationale la juniori si participari la 2 campionate mondiale (un loc 3 la unul din ele cu echipa)...Eh, ce vremuri...Dupa aia a venit facultatea si sesiunile se suprapuneau cu campionatele nationale si cupe astfel incat am fost obligat sa ma despart de acest sport..A ramas insa dorinta puternica sa ma reapuc si chiar sa merg spre obtinerea unei licente de pilot dar am o mica problema cu banii aici :)

Share this post


Link to post

un singur cuvant : BASKETBALL :thumbl: I LOVE THIS GAME

Share this post


Link to post

Am si eu un hobby care-mi maninca timpul si uneori si masina: zborul liber, si anume parapanta. Se zboara bine pe la noi pe la Bacau si in imprejurimi.

Doar ca uneori ca sa ajungem in zona decolarii cu masinile mai trebuie sa facem si ceva reprize off-road :lavolan: . Oare se pune si asta ca hobby? :-?

Share this post


Link to post

de obicei ma duc la peste...departe de poluarea asta nenorocita din bucuresti(atat fonica cat si de aer).........uneori mai bibilesc pe la masina...

mai pierd foarte mult timp pe internet... :drinkers:

Share this post


Link to post

Am cam multe pasarele vorba sotiei. mai nou Forumul Daewoo :osanale: ,pescuitul,mesteritul de orice fel, gradina si istoria WW2 mai ales partea care tine de tot ce-i cu motoare!!! :banana:

Share this post


Link to post

Hobby-urile mele sunt: Basketu, fotbalul si masinile ;) a si fetele :X

Share this post


Link to post

La mine? Unul si bun. Receptia si tot ce tine de lumea satelitilor (antene, LNB-uri, montaje, receivere, softuri, deco***) etc.

Share this post


Link to post

Recomand celor care au (ca si mine) ca hobby colectionarea de machete auto o vizita URGENTA in Selgros!!! Cu greu am plecat de acolo... De la scara 1/87 in sus, machete auto de o calitate ireprosabila la preturi dementiale! Masini vechi, masini noi, masini de F1 cu licenta (!) (de exemplu McLaren si Williams din 2004, 1/24, cu sunete, la 335.000 lei, sau Williams tot din 2004, cel cu nasul borcanat, din metal, 1/24 cu telecomanda-ceas in forma de volan de F1 Williams, la 750.000!!!). De asemenea seturi de trenulete scara N (9mm), metalice, pe la 1 milion. Am ramas masca... Cararama, New-Ray, Hongwell, Dickie (de fapt parte a aceluiasi concern asiatic), Schuco etc... Tineti-va copiii departe :D

Share this post


Link to post

@ viper-si cand spuneam eu ca trebuie o vizita la hipermarketuri.. paica aici sau pe ash?

hobby.. as colinda cu masina pe munte... nu am bani pt asta...in rest unele merunte mai am..

Edited by aztec

Share this post


Link to post

Aoleu, la mine sunt destule...

Masina,avioanele, machetism, desenul ( mai mult masini desenez :P ), muzica ( sa fac muzica, nu sa ascult ),colectionez bani vechi, colectionez cartele ( telefon, banci, etc..) si cam atatea imi aduc aminte acum.

 

@Flex: Poate ar trebuii sa deschidem un topic pe tema "machetism", cine stie poate mai trezim ceva reactii placute in unii membrii si se apuca si ei de sportul asta... Si poate mergem si la expozitii :D

Edited by Apocalips

Share this post


Link to post

Si eu sunt cam plecat cu multe.

In principal cel mai mare hobby al meu sunt masinile, astea in marime naturala, pe care imi place la nebunie sa le conduc si sa le repar. Ar mai fi colectionarea de machete auto la toate scarile.

Si PC-urile isi au locul lor cu ceva cunostinte de programare, in special baze de date. Si jocuri... tot cu masini. NFS Porsche 2000 ramane cel mai bun. :)

Share this post


Link to post

Colectionez machete si brelocuri.

Share this post


Link to post

Diletantismul si profesionalismul de aici :)

Share this post


Link to post

Ma bag si eu seama, aeromodelism, navo si auto, machete statice, iar cand vremea permite, sport: fotbal, baschet, tenis si volei.

Intr-o duminica, pe

... Edited by freemind

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...