Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Spray Anti-caini

Recommended Posts

nu pune bre otrava... pliiiz :osanale:

Share this post


Link to post

eu zic sa stai cu parul la panda .. si cand se apropie ii arzi una de-l ia mama naibii!

Share this post


Link to post

...stapanului! ca pun pariu ca nu e vreun bagabond :D

Share this post


Link to post
nu pune bre otrava... pliiiz :osanale:

 

da ce? vrei sa iesi diseara prin parcare sa-ti marchezi teritoriul?

him... si la mine in parcare te-ai gasit...pai tu nu vezi ca-i concurenta

esti imun la: - otet, piper alb, ardei iute, lapte cu cacao? ca altfel n-ai nici o sansa, concurenta-i acerba.

Share this post


Link to post

daca majoritatea "stropitorilor" au stapqan faci asa...

cumperi o creta... d'aia de se scrie pe tabla cu ea, cu putina cerneala albastra + apa colorezi creta si o pisezi fin si dai pe zona in pericol, la amestecul asta poti adauga putin piper... sau cumperi creta colorata albastra

deci vei obtine un amestec cu aspect mortal pt ochiul stapanilor de caini dar inofensiv totusi pt sanatatea ta si a cainilor, va semana cu teribila otrava albastra...

sigur stapanii vor trage caiini de la motorul tau mai mult decat speriati..

daca sant homlesi, nu rezolvi nimic cu metoda asta, ca ei nu stiu de albastru

Edited by aztec

Share this post


Link to post

aviz amatorilor

 

Un surdomut intra într-o farmacie sa cumpere prezervative. Încearca întâi sa explice prin limbajul semnelor, dar farmacistul nu întelege. Mai gesticuleaza el mai pe întelesul tuturor, dar farmacistul tot nu întelege. Nervos, surdomutul si-o scoate, o pune pe tejghea si mai trânteste si 10 lei lânga ea. Farmacistul scoate si el 10 lei, îi pune lânga cei ai surdomutului, si-o scoate si el si colecteaza banii. Surdomutul, rosu de nervi, începe sa gesticuleze violent înjuraturi în limbajul semnelor. La care farmacistul: "Stii ce ? Daca nu stii sa pierzi, n-ar trebui sa pariezi !"

Share this post


Link to post

ca santem oamenui si umani totusi :mda: :-W :) >-

si unii mai avem si caini acasa

Edited by aztec

Share this post


Link to post

Ce diferenta este între un caine si un avocat mort într-un accident de circulatie?

In fata cainelui se vad urme de frana!

Share this post


Link to post
da ce? vrei sa iesi diseara prin parcare sa-ti marchezi teritoriul?

him... si la mine in parcare te-ai gasit...pai tu nu vezi ca-i concurenta

esti imun la: - otet, piper alb, ardei iute, lapte cu cacao? ca altfel n-ai nici o sansa, concurenta-i acerba.

 

mdeah... multumesc. pe mine ma scarbesc oamenii care lovesc/ucid/masacreaza animale care au singura vina ca nu inteleg limba individului...

Nu intelegi ca pisica/cainele/porumbelu' nu are nimic cu tine, el pur si simplu isi traieste viata. Daca ai putea sa ii explici sa nu se pai pise pe masina ta, si el tot ar face-o, poate as intelege sa incerci sa lupti impotriva lui...

 

Nu uitati ca sunt animale mai inteligente decat multi oameni...

 

Sunt de acord cu diverse substante care sa-l faca sa nu se mai pise pe masina ta dar nu sunt de acord cu stricnina.

Share this post


Link to post

si eu sunt de acord ca.. sunt animale mai inteligente ca multi oameni

:D

Share this post


Link to post

Eu am glumit cu otrava...

 

Dar daca tu tii chiar asa de mult la animale, ti-ai lasa cainele sa se pise pe rotile la alte masini?

Si daca ma intalnesc cu un stapan de catel, in flagrant, sa-i dau rotile in brate?

Share this post


Link to post

ce sa-i faci frate daca iti uda rotile.. sa-i omori pezevenchiul? :)

lasa-l ca nu se roade guma. cainele isi face treaba si cand nu-i place cum miroase :)

mai degraba dai o tona de parfum scump :wallbanger:

pacat ca s-a inchis topicul cu.. "Schimbarea Treptelor De Viteza"

Share this post


Link to post

Tu ai dreptate in felul tau.

Dar la mine jentile sunt ruginite rau de tot, si asta doar de la patrupede, maidanezul ca maidanez, ca pe ala nu are cine sa-l invete cum sa foloseasca toaleta, dar cei cu stapan?

Acum intelegi supararea mea.

Acelasi lucru se intampla si in lift, scara blocului si chiar in fata blocului de a inceput sa miroase ca la un wc public.

 

si acum se adevereste ca unii caini sunt mai destepti decat multi stapani.

 

Si de ce trebuie eu sa suport mirosul de pisat in lift? si nu numai

 

Ar trebui sa ma duc si sa ma pis si eu pe usa stapanului si pe rotile de la masina?

 

Am si eu catel, dar nu-l tin in apartament, il tin la curte, si am avut un Bobita (lup) pe care mi l-au otravit in curte, nu-i dadeam drumul in strada niciodata, si stiu ce inseamna ...

Share this post


Link to post

treaba e ca te inteleg

 

ii lasa sa-si faca treburile in mijlocul drumului daca acolo ii apuca!

 

eu de asta am zis ceva mai sus sa pui mana pe manivela si sa-i croiesti!

 

sa ajunga sa faca asa: :osanale:

Share this post


Link to post
eu zic sa stai cu parul la panda .. si cand se apropie ii arzi una de-l ia mama naibii!

(...) eu de asta am zis ceva mai sus sa pui mana pe manivela si sa-i croiesti!

sa ajunga sa faca asa:  :osanale:

Zau, dom'le? Ce vina are animalul ala? Face ce face nu pentru ca are ceva neaparat cu jantele tale.

Ia revino-ti un pic si gandeste inainte sa postezi.

Share this post


Link to post

ciudat, ma intreb daca noi ne-am nevoi cand vor unii... si sa ne dea drumul pe strada, nu am alege cel mai apropiat loc... si repede pana nu ne baga iarasi in casa... deci jet puternic... crede-ti ca ar conta daca ne-ar alerga cineva cu levierul...?

Share this post


Link to post
Zau, dom'le? Ce vina are animalul ala? Face ce face nu pentru ca are ceva neaparat cu jantele tale.

Ia revino-ti un pic si gandeste inainte sa postezi.

 

pai eu nu ma refeream la caine..

Share this post


Link to post
Ar trebui sa ma duc si sa ma pis si eu pe usa stapanului si pe rotile de la masina?

n-ar fi o idee rea...poate se prinde ţăranu' si isi duce patrupedul intr-un spatiu verde...

am patit-o si eu cu oltcitul...am in apartament un cotoi birmanez...am luat cacatelul si i l-am pus vecinului in pricina, in fata usii pe pres..stiam ora la care iese cu dulaul la plimbare...cand a iesit din casa si a vazut pleasca in fata usii, a trantit o injuratura..i-am batut apropo in acel moment, ca si eu ma simt la fel cand imi gasesc rotile ude de pisalaul de la caninul lui..nu cred ca si-a dat seama ca eu am pus "cadoul" in fata usii, dar nici nu am mai gasit rotile ude...ma salut si acum cordial cu vecinu si ii mangai canishul pe creţuri

Share this post


Link to post

Am vazut o persoana care facea curat in urma catelulului, si punea "resturile" intr-o punga...

Pt. cateva secunde am crezut ca sunt in Nemtia

Am intrebat si eu in stanga si-n dreapta cine e persoana, de' am fost impresionat, si am aflat ca e medic...

Deci se poate si asa..

Share this post


Link to post
Proprietarii de caini (cum sunt si eu) dau cu otet nu pentru indepartarea mirosului

in urma acestei idei, am incercat cu pisoiul meu si a mers! :banana: ...prinsese de la un timp sa se cacariseasca pe covorasul din fata usii baii, desi cutia lui cu nisip era la nici 1m distanta...am spalat covorasul cu tot felul de detergenti, care mai de care mai parfumati...degeaba...acolo ii placea, acolo facea...si l-am sters cu otet...sa vezi alergatura si sarituri cand trecea pe langa covorasul care inca mirosea a otet...s-a dezvatat acum...a revenit la cutia cu nisip

recomand calduros metoda :thumbl:

Share this post


Link to post

hai ca o incerc si pe asta, o sa bag intr-un pulverizator si spal toate rotile, sunt curios daca are efect.

Share this post


Link to post

Ce-o fi in capul cainilor astia?! Azi la intoacere de la servici nu am ajuns bine sa bag masina la locul de parcare ca in urma mea vine un caine si fara nici o problema sub ochii mei a inceput sa-si marcheze teritoriul pe bara mea din fata fara nici o problema... Se uita duios la mine si-si marca teritoriul... Am ramas masca cat tupeu pe el!

Bine ca nu m-a marcat si pe mine... :shock:

Edited by MCojo

Share this post


Link to post

apropo,

motorina n-are nici un efect!

am spalat seara roata din fata bine-bine cu motorina, si restul pana la 2l am imprastiat pe sub si pe langa motor. dimineata, roata era marcata ca de obicei. tot in aceeasi seara am spalat si husa cu otet. vax! cred ca le deschide apetitul.

Share this post


Link to post

N-as vrea sa-i dezamagesc pe cei care inca mai spera in gasirea unei solutii,dar am si eu aceeasi problema (cainii )de cativa ani buni si am ajuns sa cred ca nu exista rezolvare :(

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...