Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

De ce? Asa vedem si noi ca nu mai e la moda folia neagra pe luneta... ci acea alba si ...opaca :| Bine ca nu l-am intalnit in trafic ca ma speriam cred si cine stie in ce copac ma opream =))

Share this post


Link to post

Doamne fereste, mai speria si copii daca nu le puneai mana la ochi!

Share this post


Link to post
A se observa folia alba de pe... PARBRIZ

 

In afara de faptul ca melodia " nu mi-e frica de bau-bau " e expirata cand il vezi pe asta , folia aia de la stergatoare e singura care are cat de cat o logica, respectiv sa nu mai straluceasca bordul in parbriz.

In rest ... nu i-as lua carnetul sau talonul, poate ca nu conduce ff rau si in definitiv masina nu are nici o vina, l-as pune sa o aduca pe loc la stadiul legal sa vezi plansete pe el .

Share this post


Link to post
... l-as pune sa o aduca pe loc la stadiul legal sa vezi plansete pe el .

 

Si un "bonus" din Codul Rutier!

Share this post


Link to post

Unele kitsch-uri, altele...mai putin. Depinde de gusturi. Oricum, Nexiaclub din Rusia este extrem de bine dezvoltat si legat.

 

A se observa asemanarea cu Volga a masinii din poza a doua, de la mijloc. Botul e atat de rusesc, e incredibil... Cea din stanga e ultimul model de Cielo, de fapt un Cielo restilizat. Degustibus...

In poza albastra, se vrea o asemanare cu un Impreza... ma rog, e facuta frumos, chiar daca numai virtual.

Din poza cu interiorul de piele crem m-a impresionat climatizarea care pare super.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post
Din poza cu interiorul de piele crem m-a impresionat climatizarea care pare super.

Dar de ceasurile de bord digitale ce parere ai? :o Ma rog, nu se vede mare lucru, dar poti lasa imaginatia sa zburde.

Share this post


Link to post

Alea nu-s mare branza, e bord de Kadet GSI parca asa-i zice modelului. Imi plac in schimb cusaturile alea a la Ferrarrrrrri, realizate manual... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Zboara puiule, zboara :mrgreen:

post-4881-1238428988_thumb.jpgpost-4881-1238428996_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Logan tiuning :o :o :o

post-4881-1238601207_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Logan wannabe. =))

Inscrisurile au fost modificate pentru a nu ii face reclama gratuita. :D

post-18835-1239038935_thumb.jpg

post-18835-1239039037_thumb.jpg

Edited by nightmare

Share this post


Link to post
...Inscrisurile au fost modificate pentru a nu ii face reclama gratuita. :D

 

 

Macar puteai amesteca cifrele numarului scurt sa nu fie asa evident =))

Share this post


Link to post

Nu era de ajuns ca i-a pus unu...A vrut sa se asigure ca isi ia zborul! =))

post-12972-1239225967_thumb.jpg

post-12972-1239225988_thumb.jpg

post-12972-1239226095_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Macar puteai amesteca cifrele numarului scurt sa nu fie asa evident =))

Sa stii ca l-am modificat si pe el ca pe acolo era un 9 :D

Share this post


Link to post
Nu era de ajuns ca i-a pus unu...A vrut sa se asigure ca isi ia zborul! =))

 

 

=)) sa nu-si i-a zborul ...LamboGAN :)

Share this post


Link to post

Un nou episod din serialul 2 fast 2 fas...post-8813-1239614097_thumb.jpg

+ un patriot cu codita de "somn" - la ce viteze ajungepost-8813-1239614127_thumb.jpg...

Share this post


Link to post

Eheee, nici brailenii nu mai sunt ce au fost in materie de tunning la berlina cu 4 faruri. Pe vremuri stiam clar ca e de braila o astfel de dacie cu nike pe luneta si spoiler de cielo pe spate cu decupatura la mijloc. Acu conduc dacia logan.

Share this post


Link to post

hehe , astia din braila mai sunt cum mai sunt...Insa aia din Chiscani, Insuratei, Ianca si mai stiu eu ce comune/sate... Aia sunt specializati kitchuri la stergatoare, codite de rechin, viniluri cu maini/gheare care zgarie masina, pasaje la aripi cromate si mai stiu eu ce alte nebunii!!! Toate bineinteles la Dacia mai veche de 90.

Share this post


Link to post

Si sa nu uitam autocolantele cu flacari pozitionate langa roti si led-urile albastre la stopitoare de parbriz!

Share this post


Link to post

Ieri cu Ing3r, am surprins urmatoarea uratenie :-& Bara parca era facuta la misto, lipita din zeci de mii de bucatele, arata nasol rau. Imi place de astia care umbla cu care mai de care body-kituri, viniluri, balarii dar au jantele de fabrica cu niste cauciuce roase si crapate de vreme si niste capace la 20 de lei setul...Capacele si body-kitul fac casa buna se pare...

Share this post


Link to post

Si esapamentul din dreapta se vede ca e pus la misto, ca nu e negru pe interior!

Share this post


Link to post

... varianta "preserie" la dacia "16"

post-1976-1240080958_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mai, posesorul are 81 de ANI si si-a facut rost de cruci sa aiba de ingropaciune. Va fi tractat in mod 4x4 pe ultimul drum. Ce naiba e atat de greu de inteles? =))

Share this post


Link to post

Recunosc ca in prostia mea nu mi-am dat seama ca "AG" este prescurtarea de la englezescul "age" :(

Share this post


Link to post

Asta nu mi-o venit in minte, dar e de apreciat ca ai descoperit tu. Good point!

Share this post


Link to post

No comment !

post-1682-1240084492_thumb.jpg

post-1682-1240084509_thumb.jpg

post-1682-1240084527_thumb.jpg

Edited by adostar

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...