Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

Camionul este pentru Plus Discount (l-am vazut in parcarea depozitului din Ploiesti).

Share this post


Link to post

Nu pot sa cred ca asa a iesit de pe poarta fabricii. Ce aveau aia in minte? kkt?

Edited by adostar

Share this post


Link to post

Mai, eu ii dau dreptate lui Topser, am vazut si eu una bucata d-asta in Bucuresti, numa' ca era mai prafuita si mai "uzata" ... si portocaliul era un crem deschis...

Share this post


Link to post

Uite cum a dristrus unu un BMW !

post-3313-1163606003_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Am vazut si eu trabantul. =)) Nu mi s-a parut chiar kitsch...asa zisa evacuare cu 2 iesiri e kitschoasa in rest...e simpatic.

Share this post


Link to post

Sincer m-am gandit de 2 ori inainte de a posta. Ma gandeam ca poate de fapt e realmente vre-o bestie si il neindreptatesc. Apoi mi-am amintit cat i-a luat sa plece de pe loc si m-am relaxat ! Este doar un Trabant !

Share this post


Link to post

Basculantele alea la vremea lor aveau niste particularitati, alt tip de cabina (mai mare) etc. Asa au iesit din fabrica si nu stiu ce va minunati atata ca nu are nici o legatura cu sigla la care va ganditi si probabil pe vremea aia nici nu stia lumea ce reprezinta sigla aia.

Trabantul e relativ simpatic, vine pe la intalnirile de trabi, e intretinut foarte bine asa ca nu mai radeti.

Share this post


Link to post

daca si 2 dungi inseamna ca e kitch..lasati-o balta...

e personalizat , nu e kitch..

Share this post


Link to post

Trabantul imi pare haios chiar si cu tevile alea 2.

 

@soran: bascula e de 2 bani iar aia e sigla NIKE. Daca suprapui o sigla originala (daia buna - nedeformata) ai sa vezi ca e la fel. Poate ca ei nu stiau ce inseamna doar au vazut pe tricouri si pe lunetele altor masini. :P

Share this post


Link to post

Cu bascule din astea de 2 bani s-au construit multe orase si blocuri in care locuiti!

Share this post


Link to post

N-am postat niciodata aici, dar daca si basculanta din poza a ajuns kitsch, nu pot sa ma abtin. Masina e super curata, ingrijita si pare noua. Chiar daca si-a vopsit singurel omuletul sigla Nike pe bena, nu vad ce e kitsch in asta. Asta e gustul lui, n-are castele din lemn pe bord cum am vazut la altii sau perdelute. Are doar un bradulet in cabina, ca multi altii. Dar poate nici macar nu e sigla Nike, asa o fi modelul.

 

Eu ii dau 10 pentru cat de curata e magaoaia. Masina mea e murdara rau pe langa a lui.

 

E parerea mea. Stiti cum intra masina aia in viteze? Si cat de usor se conduce. Si daca ii pui "pinion de fuga" pe a 6-a, zboara pe sosea.

 

:lavolan:

 

Nu e de 2 bani deloc.

Share this post


Link to post
Cu bascule din astea de 2 bani s-au construit multe orase si blocuri in care locuiti!

 

Nu am putut sa nu imi inchipui:

- Domn injiner, peretele asta nu imi iese in unghi. Acum stiu ca nici podeaua nu a iesit plana...

(injinerul, privind abject la basculanta)

- Lasa mai prostiile. Just do it! :thumbl:

Share this post


Link to post

Tocmai ce renovez apartamentul de bloc facut in 81-82 si caut unghi de 90 de grade pe undeva si nu-l gasesc. :mda: Doreleeeeeeeee!!!!!!!

Share this post


Link to post

Nu e chici, eu cred ca e motocositoare si ne-a dus autorul in oroare ;)

Share this post


Link to post

Pun pariu ca daca era semnul acela ca viermele (nike) pe luneta unui auto dacia ati fi zis ca e naspa chiar daca respectiva dacie ar fi fost salvare sa zicem si ar fi salvat vieti (in comparatie cu blocurile construite de bascula curios de curata pt santier). Hai sa fim corecti si sa incercam sa delimitam kitsch urile cat mai clar. Stiu ca tine de gusturi..de exemplu eu daca vad o masina su sigla nike pe luneta (eventual lipita stramb) sau vad o bascula sau un troleu imi pare ca arata tiganeste orisicum. Cel mai bine sa nu mai discutam de bascula sa trecem la urmatoarea... :P

Share this post


Link to post

Seamana cu gratarul de la cuptor [-X

post-3313-1164384378_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Trabi in calarasi :D

Scuze pt calitatea pozelor

post-4881-1164621961_thumb.jpg

post-4881-1164621984_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Hmm..am nimerit categoria?

post-4873-1164816932_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Oltcitar care viseaza la logan :)

post-31-1164876134_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Oltcitar care viseaza la logan :)

 

 

@-) @-) @-)

 

Doamneeeeeeeeee ce urat este

Share this post


Link to post

E mai urat in realitate. Cred ca l-am vazut, ca doar nu or fi doua.

Share this post


Link to post

Si mai grav:

"Doamne ce vise au unii!"

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...