Jump to content
Sign in to follow this  
body

Connexul De Circ

Recommended Posts

Salutare la toata lumea !Am ab la Connex din martie 1998 , deci pot fi considerat f vechi client.

Ce patesc azi( nu am mai sunat la rel clienti de vre-un an).

Am stat ca idiotul in telefon circa 30 min pana m-am descurcat in meniul lor de kko sa vorbesc cu un operator care a reusit sa ma lamureasca de m-a spart.Serviciile lor in ultimele luni lasa foarte mult de dorit ( mi-a picat semnalul de cateva ori in oras-iar de cateva ori nu am putut telefona)!

Despre ce e vorba , aseara nevasta-mea a trimis un mesaj la pepsi si mi-a bagat un logo idiot pe care eu vreau sa-l scot si sa bag inapoi connex !

Poate ma lamureste si pe mine cineva cum se face pt ca nu reusesc iar tolomacul ala de la connex nu a reusit sa ma lumineze ( sau oi fi eu tolomacul)?

Edited by body

Share this post


Link to post

pai spune ce model de telefon ai mai intai.. si nu cred ca tolomacul ala e de vina, ci tu ca nu citesti manualul telefonului.. caci chestia asta depinde de telefon nu de connex :scarpin:

Share this post


Link to post

...eu nu te pot ajuta cu logo-ul dar iti pot da un sfat: cand mai vrei sa vb cu un operator de la cnx nu mai suna de pe mobil, suna de pe fix la 021-3022222 si in max 2 minute te va prelua cineva...si nici nu e meniu acolo :) >-

 

 

aaaa...am o idee...Reset to factory Settings...cred ca asa ar merge dar iti pierzi customizarea mobilului si tb sa iti faci setarile din nou

Edited by sebian

Share this post


Link to post

depinde de telefon. cauta in manualul telefonului despre cum sa-l resetezi, asa am scapt eu. connexul nu prea are cum sa te ajute aici. daca nu se poate asa apeleaza la cei ce decodeaza telefoane, repara, etc.

Nu mai e Iuzar p-aicea ca-ti sarea la gat acuma pentru ce ai zis.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post
aaaa...am o idee...Reset to factory Settings...cred ca asa ar merge dar iti pierzi customizarea mobilului si tb sa iti faci setarile din nou

 

Nu merge sa scoti imaginea daca resetazi la factory defaults. Imaginea aia se cheama logo operator si default e CONNEX (sa zicem), numai ca daca primesti un astfel de logo si il salvezi, ca sa revii la logo-ul vechi, trebuie fie sa il trimiti din nou (eventual de pre un site) fie sa dai soft din nou telefonului. Ar fi mai bine sa incerci prima varianta.

Share this post


Link to post

...de ce nu iti trimiti de pe un sit cu logouri un logo Vodafone? :) >- sa fii pro-activ :) )))) oricum tot acolo se va ajunge la un mom dat

Share this post


Link to post

"Nu mai e Iuzar p-aicea ca-ti sarea la gat acuma pentru ce ai zis."

 

Imi cer scuze ca sunt chiar :o fftopic: , dar am o mare curiozitate: Ce s-a intamplat cu Iuzar din moment ce are contul inchis :-? Sau chiar cu Alx > :) ?

Inca odata nu va suparati ca am fost :o fftopic:

 

Acum ontopic: Eu am un Nokia 8210 si in urma cu ceva ani am luat de pe net un logo stupid , iar solutia pt a-l indeparta si a-l repune pe cel cu dialog(ca asa era pe vremea aia) a fost sa-l duc la un tip care a bagat niste coduri si a rezolvat problema. Bafta in rezolvarea problemei !

 

Later edit: am uitat sa pun semnul intrebarii la intrebarea adresata :dizzy:

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

Am un 6310i si mi s-a spus ca nu merge cu "reveniti la setarile din fabrica"!

Share this post


Link to post

...inseamna ca ramine ideea mea cu logo-ul Vodafone... :banana:

Share this post


Link to post

Pt. nokia:

 

*#67705646# - si ai scapat de logo!

 

O zi frumoasa!

Share this post


Link to post

fals, nu mere :P

Share this post


Link to post

Stiu problema si o poti rezolva NUMAI cu un cablu adecvat si un soft gen Logo Manager... Operator loo-ul tau e scris acum intr-un EPROM si nu-l mai schimbi din meniuri sau din resetarea telefonului. Deci un service de telefoane sau niste baieti isteti care se ocupa si de decodare, aia au ce le trebuie... Si cateva beri...

Share this post


Link to post

sau cu laptop cu port infrarosu si soft adecvat...

 

in orice caz:

1. cine te pune sa trimiti sms-uri la pepsi? tu chiar crezi in astea?

2. cere-ti scuze de la connex ca ei nu ti-au facut nimica. Si nici nu au de ce sa te ajute... Te-ai facut de ras! O sa ajungi, probabil, pe lista aia cu stupizi care intreaba la *222 unde se baga incarcatorul in telefonul lor alb cu rosu...

 

Ar fi misto sa merg cu ochii inchisi, sa dau cu capu' intr-un zid si apoi sa ii injur pe aia care au facut casa acolo...

Share this post


Link to post

Cam brutal raspunsul, dar asa e... Connex-ul nu are nici o vina... Asta e... Apropos, si eu stau cu sigla aia de cateva luni si m-am obisnuit... Mi-am luat-o intr-un moment de ratacire... O sa ajung zilele urmatoare la baietii mei care repara telefoane, sau o sa caut pe cineva cu laptop, cum bine zicea antevorbitorul meu.

Share this post


Link to post

Asa imi pot trimite orice logo, nu? Dar nu sunt gratuite si, nu, multumesc...

Share this post


Link to post
(...)

1. cine te pune sa trimiti sms-uri la pepsi? tu chiar crezi in astea?

2. cere-ti scuze de la connex ca ei nu ti-au facut nimica. Si nici nu au de ce sa te ajute... Te-ai facut de ras! O sa ajungi, probabil, pe lista aia cu stupizi care intreaba la *222 unde se baga incarcatorul in telefonul lor alb cu rosu...

 

Ar fi misto sa merg cu ochii inchisi, sa dau cu capu' intr-un zid si apoi sa ii injur pe aia care au facut casa acolo...

Cam dur raspunsul, si cam najpa debut pe forum :)

1. este alegerea lui, nu comentam asta, ci incercam sa-l ajutam cu problema (daca putem, daca nu - ne abtinem)

2. mai usurel cu aprecierile la adresa utilizatorilor forumului; combate ideea, nu persoana :)

 

Chiar aveam dubii daca ai postat la misto marca masinii pe care o ai. Acum nu mai am, mai bah! :thumbl:

Share this post


Link to post

1) cu cablu si manager.

2) la vreun coleg de bloc pustan care se pricepe (iti trimite altul, nu-ti umbla cu cablu in telefon)

3) ia o revista de 2 lei, vezi ca au stive de reclame deastea, da 90 centi si ia-ti alt logo.

 

 

Sau iei Google, scrii "logo telefon" si gasesti repede.

Share this post


Link to post

De gasit gasesti, dar pe bani... Care vine joi si cu un laptop cu IR, sa ma scape si pe mine? Aduc io Logomanagerul...

Share this post


Link to post

da... sorry pt brutalitatea raspunsului... eu ma gandeam ca e in acelasi ton cu enuntul. Daca nu e, adica daca e mai agresiv decat primul post, imi cer scuze si-mi fac mea culpa.

Am si eu cateva cuie impotriva connexului dar acesti domni respectabili care reclama tot felu' de chestii ce NU au legatura cu connexul nu fac deccat sa ne stirbeasca nou, celor care avem probleme reale cu ei, imaginea si sa ne bage in aceeasi oala. Din cauza lor te zbati pana in panzele albe sa iei legatura cu un operator la *222...

Share this post


Link to post
De gasit gasesti, dar pe bani... Care vine joi si cu un laptop cu IR, sa ma scape si pe mine? Aduc io Logomanagerul...

 

Cand o sa se faca masina, o sa il aduc eu. Adica, oricum il car dupa mine tot timpul... dar numai cand am masina :D

Share this post


Link to post
...eu nu te pot ajuta cu logo-ul dar iti pot da un sfat: cand mai vrei sa vb cu un operator de la cnx nu mai suna de pe mobil, suna de pe fix la 021-3022222 si in max 2 minute te va prelua cineva...si nici nu e meniu acolo  :) >-

aaaa...am o idee...Reset to factory Settings...cred ca asa ar merge dar iti pierzi customizarea mobilului si tb sa iti faci setarile din nou

am eu o idee mai buna.suni la *222 si apesi 2 si dupa aia 1 si vb in engleza.raspunde garantat in 2 min

Share this post


Link to post
sau cu laptop cu port infrarosu si soft adecvat...

 

in orice caz:

1. cine te pune sa trimiti sms-uri la pepsi? tu chiar crezi in astea?

2. cere-ti scuze de la connex ca ei nu ti-au facut nimica. Si nici nu au de ce sa te ajute... Te-ai facut de ras! O sa ajungi, probabil, pe lista aia cu stupizi care intreaba la *222 unde se baga incarcatorul in telefonul lor alb cu rosu...

 

Ar fi misto sa merg cu ochii inchisi, sa dau cu capu' intr-un zid si apoi sa ii injur pe aia care au facut casa acolo...

Mestere:

1 Nu am dat eu a dat nevasta-mea asta e una

2 Inseamna ca respectivul deal e faut de Pepesi in cooperare cu connexul pt ca altfel nimeni nu poate inlocui logoul orig( cel putin asa e prin alte tari pe unde am fost si eu)

3Connexul trebuie SA REZOLVE PROBLEMELE CARE APAR (SEMNALATE) de clienti .

4 Serviceul in ultimul timp ca si serviciile au decazut destul de mult fata de acum cativa ani

5 Cand eu aveam mobil tu te jucai cu lopatica ( asta ca sa-ti raspund la chestia cu stupizii)

Ar fi mai multe sa-ti zic da' eu is mai bine crescut decat tine !

Edited by body

Share this post


Link to post

Nenea body, sa ma ierti dar n-ai deloc dreptate...

 

1. nu conteaza cine a dat...

2. NU ai nici un Operator Logo original!!! Default-ul e connex sau orange, scris si atat... Operator Logo se poate schimba de oricine oricand si tine de TELEFON, nu de operator!

3. eventual sa rezolve si problema ca nu mai tine bateria ca la inceput... Hai sa fim un pic mai seriosi...

4. de acord dar irelevant... Nu-ti convine, treci la concurenta... Nu-ti convine nici acolo, nasol...

5. aici nu ma bag... Doar ca am lucrat si in domeniul asta si am adus telefoane in tara cand lumea de abia auzea de GSM...

 

Deci, pe scurt: connex nu are nici o vina in treaba asta! E plin de site-uri pe net cu Operator Logo... Si tu (sotia, irelevant din nou) asta ai facut, ai dat 25centi pe un Operator Logo...

Share this post


Link to post

@Viper Culmea e ca bateria tine la fel(aproape ) ca la inceput !Tine 7-8 zile .La inceput tinea cam 10 zile (acum 3 ani) :) )

4 E vorba de respectul pentru clienti care in ultimul timp a decazut puternic atat la connex cat si la orange

Acum cateva sapt semnalul pur si simplu a cazut cateva zile la rand in Ploiesti fiind imposibil sa dai (primesti) telefoane

M-am referit la calitatea per ansamblu a serviciilor oferite de aceasta companie , care in ultimul timp lasa de dorit !

Edited by body

Share this post


Link to post

Cu ce ai zis sunt perfect de acord. Dar cu faza cu logo-ul, ti-am zis, si io mi-am luat-o intr-un moment de ratacire si acum astept un bun samaritean cu laptop cu IR sau cu un cablu sa scap de el...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...