Jump to content
Sign in to follow this  
just matiz

Ce Parere Aveti

Recommended Posts

Pe scurt motoarele pe injectie au un mic procesor ce controleaza functionarea lui. Se poate schimba programarea lui (de fapt a unui set de parametri) fie prin inlocuirea lui, fie prin rescrierea lui. Cam in halul asta.

Share this post


Link to post
mai am poze. Mai vreti?

in ultima poza, in care pare ca te rastorni, ce viteza aveai? 35 km/h? :D

 

Nu ati observat stopurile? Mai demult erau parca unii interesati de stop-uri clare la Matiz!

in opinia mea stopurile clare sunt oribile. dar nu poti sa etc in gusturile omului. trebuie respectate.

Edited by zahei

Share this post


Link to post

Mie mi se pare OK, dar nu imi place autocolantul cu No Speed Limit ... eu l-as scoate.

Este foarte mica distanta de la bun gust la kitch. Daca faci super frumoasa o masina, si dupa ii faci ceva cat de mic ... de exemplu o antena dintr-aia inalta de vreo 1.5 m de taximetrist, strica si Toyota Supra aia portocalie din The Fast And The Furious.

Un exemplu: eram in drumul spre mare, si la un moment dat, pe autostrada unul paralele cu noi cu o Dacie 1310 de prin 85-86 rosie cu numere de Dambovita, cu tot felul de briz brizuri gen emblema de la renault pe masca si pe capota lipita emblema de la Mercedes (un prost gust INCREDIBIL) ... avea scris pe luneta, ca un fel de parasolar ca sa ii zic, urmatorul lucru "Nu ma prinzi decat la telefon!!".

Share this post


Link to post
in pozele pe care le vedeti aveam cauciucuri cu garda de 65 dar acum am 185/14 si garda de 45 si pot sa va spun ca s-a schimbat radical stabilitatea.

Oricum sper sa nu mai repet inca odata isprava pe doua roti , nu de alta dar cred ca nu mai scap.

 

 

Chiar vroiam sa te intreb daca nu mai incerci odata chestia aia pe doua roti. Oricum felicitari ti-a iesit cu intentie sau fara.

Share this post


Link to post

@frankie; no speed limit e un club. asa cum e si daewoo. d-aia exista acel sticker. sau cumva stickerele cu cluburi ti se par kitch? :-W

Share this post


Link to post
am si eu o buburuza din aceasta si am pus si eu cate ceva pe el.

va place?

 

 

Salut

De unde ti-ai facut rost de stopurile astea faine?....si eu vreau..pls.

Merci

 

Octavian

Share this post


Link to post
@frankie; no speed limit e un club. asa cum e si daewoo. d-aia exista acel sticker. sau cumva stickerele cu cluburi ti se par kitch? :-W

 

Bai, chiar nu am stiut, sorry.

Share this post


Link to post

De fapt stim ca vroiai sa zici ca al nostru e mai coţcar.

Share this post


Link to post

mda, cam dangeroasa manevra din prima curba :)

masina arata super

eu la matiz as umbla in primul rand la franare

se cam ridica de spate si-ti da o senzatie ciudata ..

Share this post


Link to post
in pozele pe care le vedeti aveam cauciucuri cu garda de 65 dar acum am 185/14 si garda de 45 si pot sa va spun ca s-a schimbat radical stabilitatea.

Oricum sper sa nu mai repet inca odata isprava pe doua roti , nu de alta dar cred ca nu mai scap.

de unde ti-ai luat rotile? ai vreo poza?

Share this post


Link to post

poze sunt cele din prima pagina in care se vad rotile. De cand am schimbat cauciucurile nu am facut poze asa ca ...

Share this post


Link to post

imi plac la nebunie stopurile clare... de unde le ai? :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...