Jump to content
Sign in to follow this  
just matiz

Ce Parere Aveti

Recommended Posts

am si eu o buburuza din aceasta si am pus si eu cate ceva pe el.

va place?

post-1403-1122460544_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Vrei un raspuns sincer sau politicos?

Share this post


Link to post

Ar fi o idee buna sa mai pui si alte poze care sa evidentieze si alte unghiuri. De asemenea reinterez intrebarea lui Shenk :D

 

Later edit: am vazut dupa ce am postat ca ai pus si alte poze :)

Edited by Mike1

Share this post


Link to post
mai am poze. Mai vreti?

Nu. M-am lamurit.

Share this post


Link to post

Post 1: vreau parerea voastra adica daca va place sau nu matizul meu

 

Post 2: sa inteleg ca nu va place, nu?

 

Nu mai posta consecutiv, foloseste butonul de editare

Edited by claz

Share this post


Link to post

Unu la mana: te rugam nu mai posta consecutiv(foloseste butonul modifica)

Doi: este destul de dragut in linii mari, merita apreciat efortul si pasiunea ta. :thumbl: Keep it up!

 

Pt mine referinta este acel matiz rosu ce era parcat in zona Ase pe la City Center

Share this post


Link to post

Ne povestesti de evacuarea dubla si de "testul elanului" inainte sa ne exprimam parerile?

Share this post


Link to post

evacuarile functioneaza ambele; toba finala este data jos iar traseul este bifurcat in asa fel incat sa iasa fum pe ambele evacuari

Testul elanului????

 

Nu mai cita mesajul anterior!

Edited by claz

Share this post


Link to post

Cred ca Shenk se refera cumva la stabitatea masini in urma modificarilor la trenul de rulare? Am zis bine? :-?

Share this post


Link to post

in pozele pe care le vedeti aveam cauciucuri cu garda de 65 dar acum am 185/14 si garda de 45 si pot sa va spun ca s-a schimbat radical stabilitatea.

Oricum sper sa nu mai repet inca odata isprava pe doua roti , nu de alta dar cred ca nu mai scap.

Share this post


Link to post

Arata dragut tare masinuta. Mie unul imi place :thumbl:

Share this post


Link to post

Dar de unde ai luat dimensiunea asta shucara mai ...185 45 R14..? sant f .f.f.f interesat...

Share this post


Link to post

Interesanta masina dar nu ma pot obisnui cu halul in care sunt integrate evacuarile in spoiler. Chiar nu puteai gasi o solutie mai eleganta ?

 

In rest apreciez NSL-ul !

Share this post


Link to post

Mie imi place, stiu masina de la Prisma. Nu ati observat stopurile? Mai demult erau parca unii interesati de stop-uri clare la Matiz!

Share this post


Link to post

foarte tare cu exceptia evacuarii ... arata urat spoilerul taiat.

 

stopuri imi plac mult cat despre isprava de la prisma ... fara cuvinte altii erau cuc racii in sus pana acuma.

 

da-i inainte cu pretzul la stopuri :) si la jante :D

Share this post


Link to post

Pentru un matiz arata super OK ,intrebarea mea este ce are sub capota ?

Share this post


Link to post

super tare pentru un matiz...

 

l-am vazut si pe viu la prisma..

 

chiar a dat si "fiori" la inima la multi prezenti acolo cand mai avea putin si se rasturna...

Share this post


Link to post
...iar traseul este bifurcat in asa fel incat sa iasa fum pe ambele evacuari

:-? Hmm, scoate fum? Cam nasol...

Share this post


Link to post

Ce aveti cu omul? Masinuta arata bine, mie imi place :)

Share this post


Link to post
:-? Hmm, scoate fum? Cam nasol...

scoate fum sau evacueaza noxe . Poti sa-i zici cum vrei. cred ca lumea si-a dat seama ce am vrut sa zic.

Va asigur ca sunetul scos este unul care te gadila la urechi mai ales atunci cand dau rateuri.

 

Referitor la ce are sub capota: deocamdata nu am nimic modificat dar o sa fie ceva. problema e ca nu prea poti sa scoti mai mult de la acest motoras de 800 cmc, oricum se va imbunatati situatia atunci cand voi pune filtrul de aer si voi schimba toata evacuarea adica va fi toata din inox iar catalizatorul nu va mai exista deoarece iti cam taie din elan :)

Mai e varianta cipului dar sa dai 350 euro doar ptr 10 cai maxim in plus nu cred ca merita

 

referitor la spoilerul de spate: aveti dreptate ca nu-i sta frumos acolo unde este taiat dar apucasem sa iau evacuarile inainte de a vedea spoilerul terminat si uite asa a trebuit sa tai din el ca sa intre evacuarile.Oricum deja am altul in lucru dar stau mai prost cu timpul dar va fi mult mai klumea.

Edited by just matiz

Share this post


Link to post

ti-am vazut matizelu pe 4tuning ...e dragutz ;) dar mai trebuie sa-i mai faci ceva finisaje :D

Mult noroc !

Share this post


Link to post

Oameni buni va rog sa-mi explicati daca puteti urmatorul lucru: ce este acest cip si cum reuseste sa transforme puterea motorului?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...