Jump to content

Recommended Posts

Incearca in targ la vitan.

Eleroanele alea au aprut acum ceva ani dar e posibil sa mi gasesti.

Bafta.

Share this post


Link to post

am montat si eu eleronul mult asteptat...

post-10385-1197303812_thumb.jpg

post-10385-1197303830_thumb.jpg

post-10385-1197303848_thumb.jpg

post-10385-1197303866_thumb.jpg

Share this post


Link to post
De unde l-ai cumparat? Vreau si eu. :osanale:

 

 

di Sf Gheorghe. 150 ron. mai era unul cand am luat-o

Share this post


Link to post

Alb cu eleron si cu numarul ala cu boss si cu stutul de gaz, abtibilde diverse.. mortala combinatie.

Share this post


Link to post

Ai uitat cuiul de remorca, dar oricum suntem offtopic :)

Share this post


Link to post

Nu-i baga in seama sunt rautaciosi ca ei nu au ;) . Bafta la tunning in continuare :D

Share this post


Link to post
Alb cu eleron si cu numarul ala cu boss si cu stutul de gaz, abtibilde diverse.. mortala combinatie.

 

nu am inteles idea de "alb cu eleron" (abtibildul ce este pe partea stanga este de le firma mea restul este original, gasul pt ca lunar consumam undeva pe la 800-900 ron pe benzina si nu am reusit sa il omologez daca puneam in alta parte..., iar carligul am lasato ca il mai folosesc din cand in cand) :uff:

Share this post


Link to post
Nu-i baga in seama sunt rautaciosi ca ei nu au ;) . Bafta la tunning in continuare :D

 

 

21or79f.jpg, misto?

21nje5e.jpg

Share this post


Link to post
Eleronul este din fibra de sticla si vine vopsit alb. Cam asa arata la mine pe masina.

post-574-1122460832_thumb.jpgpost-574-1122460846_thumb.jpg

 

 

Zi si ca nu poti deschide porbagajul cand merge radio ca se loveste eleronul de antena. Eu asa am patit. Nici nu mi-a trecut prin cap.

Share this post


Link to post

nu stiu daca se vede din poza eu am pus putin eleronul pe partea dreapta ca sa nu atinga antena.

cred ca nu bate la ochi ca e putin deplasata (cam 1-2 cm)

post-10385-1227200334_thumb.jpg

Share this post


Link to post
nu stiu daca se vede din poza eu am pus putin eleronul pe partea dreapta ca sa nu atinga antena.

cred ca nu bate la ochi ca e putin deplasata (cam 1-2 cm)

 

Mda... eu am observat la cateva zile dupa ce l-am montat. Am vazut si altele putin mai mici care se potrivesc perfect... dar... asta e oricum nu il mai schimb. O sa fac un montaj cu un releu care sa imi permita sa deschid electric portbagajul doar daca este antena bagata, daca nu sa nu se intample nimik sau sa fac un bip. E un montaj destul de simplu... Sper sa si imi iasa. Daca dezchizi cu cheia automat radioul e oprit si antena este inauntru deci nu ai cum sa o rupi.

Share this post


Link to post

ma gandeam eventual la deschiderea portbagajului sa intrerupi curentul de la antena, ca si cum nu ar mai primi semnalul de la casetofon si sa mearga inapoi la locul lui :-?

Edited by decseiszabi

Share this post


Link to post
ma gandeam eventual la deschiderea portbagajului sa intrerupi curentul de la antena, ca si cum nu ar mai primi semnalul de la casetofon si sa mearga inapoi la locul lui :-?

 

Stiu. Se face cu un releu care costa 10 RON ;) Sa intrarupa alimentarea la butonul de deschidere cand e alimenta antena (adica e sus) Am postat si in alt topic cum se face.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...