Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Covorase zburatoare prin masina - remediu

Recommended Posts

atunci fa rost de d-alea originale

Bah, da' vad ca esti ambitios rau! Si n-ai capu' mare...

Share this post


Link to post

Flex, al doilea nene instructor (vezi scoala de soferi) mi-a recomandat (si chiar am vazut la el în masina) covorase pentru...Dacia. Cica sunt mai mari si acopera mai bine toata suprafata de sub volan. Si eu mi-am luat în graba covorase pentru fata de la XXL si tot asa zboara de le ia naiba! Momentan, Bobita mi-a cam hacuit bugetul familial si o sa astept 2-3 luni pâna o sa iau covorase din alea de la "dusmani-Dacia" (glumesc, desigur - no offense pentru posesorii de Dacie). O zi buna!

Share this post


Link to post

au covorase gri daewoo originale de tico cu ~ 1 milion rol la brincusi(acsa)

Share this post


Link to post

brus, you've got an obsession, man!

 

NU INTELEGI CA OMU' NU VREA ORIGINALE??? (a se citi in stilul "porcushorul nevrotic)

 

It's only a joke, dar de ce nu ar aluneca si alea originale??? ce au alea in plus???

 

Si nu va luati de la dusmanii dacia ca alea sunt pentru masini in care ploua... sa nu inceapa apoi sa va ude pe la scafarlie... parca zicea unul ca ii intra apa pe la plafoniera... are dacie sau covorase de dacie??? :twisted: :twisted: :twisted:

Share this post


Link to post
dar de ce nu ar aluneca si alea originale??? ce au alea in plus???

nsite bumbi mici pe spate.

Share this post


Link to post

eu am renuntat de tot la covorasul de la sofer, imi statea mereu nasol sub pedale si ma incomoda la condus, nici nu puteam sa apas ambreiajul pana la capat

Share this post


Link to post
brus, you've got an obsession, man!

 

NU INTELEGI CA OMU' NU VREA ORIGINALE??? (a se citi in stilul "porcushorul nevrotic)

 

It's only a joke, dar de ce nu ar aluneca si alea originale??? ce au alea in plus???

 

Si nu va luati de la dusmanii dacia ca alea sunt pentru masini in care ploua... sa nu inceapa apoi sa va ude pe la scafarlie... parca zicea unul ca ii intra apa pe la plafoniera... are dacie sau covorase de dacie??? :twisted:   :twisted:   :twisted:

 

mai alx, n-am scris pt flex.

am scris doar ca am vazut originale(de altfel excelente).....poate intereseaza pe cineva.

si tot mai alx, flex n-a avut originale...si cred ca nu i-ar strica nimanui.

Share this post


Link to post

Io din ce am vazut pe un Tico si un Espero dotate de la mama lor cu covorase originale, fug si alea de le merg fulgii ... mai ales la sofer, se string la pedalier ... de restul, mi se rupe :lol: :lol:

Share this post


Link to post

poate dupa cele din spate se misca.

dar cele din fata nu prea se misca nici acum...dupa ~5 ani.

Share this post


Link to post
...dar cele din fata nu prea se misca nici acum...dupa ~5 ani.

Pai sigur... s-au lipit... ti-ai aruncat ciunga pe jos! :lol:

Share this post


Link to post

am zis nu prea :lol: :lol: .

de fapt se misca cel de la sofer(ticalosii stiu): eu il pun pe tija aia de deschidere buson benzina si cacanarul de covor coboara...dar atita...asa ramine...nu urca sub pedala sau alte miscari necontrolate.

in schimb cel din dreapta sta smirna.

Share this post


Link to post

Prima imbunatatrire adusa lui Bobita: am aruncat covorasele din fata, patratoase, luate de la XXL si am cumparat covorase "pentru Matiz" (asa scria pe o eticheta). Patronul magazinului s-a oferit sa mi le puna el :?, apoi mi-a spus scurt: "Uite domle'!" iar eu m-am crucit: VIN PERFEEEEECT! SE MULEAZA PERFECT IN CAVITATILE MASINII, ATAT CELE DIN FATA CAT SI CELE DIN SPATE! Intra pana sub pedale si au o forma de tavita (sunt bune iarna deoarece tin in ele apa scursa). Si, spre disperarea lui Flex, NU MAI ZBOARAAAAAAAA :twisted: ! Cost: 650.000 (acum o luna de zile costau 590.000). Vor urma: husele (950.000) si ornamentul cromat de la teava de esapament (350.000)

Share this post


Link to post

Vreau si eu ornament cromat !

Trebuie pus neaparat ornament de Matiz sau se potriveste oricare, numai sa fie diametrul ok ?

In Craiova e jale cu piesele marunte (de ex. nu am gasit la nici un dealer duze duble parbriz...de Tico, finitie portbagaj, capacelele de langa duze...cele care acopera suruburile probabil. Am mai cautat si la alte cateva zeci de magazine cu piese numai Daewoo sau mixte).

Share this post


Link to post

akaionut, pai nu te-ai dus unde trebuie ... mergi la service-ul Daewoo de pe Calea Bucurestilor, cred, ala dinainte de pod si cred ca acolo gasesti tot ce vrei (am luat de acolo braduti de Matiz si Tico de se mirau aia ce m-a apucat! ..."masina a fost lovita?" :lol: :lol: :lol: ).

 

PS: este vorba de service-ul de uzina, un fel de CNCD oltenesc ...

Share this post


Link to post

Uite aici covorase zburatoare, model Alladin: :D :D :D

post-207-1119176629_thumb.jpg

post-207-1119176638_thumb.jpg

post-207-1119176646_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu mi-am luat la Tico covorase originale Daewoo textile (ma rog, au sigla daewoo pe ele), si, pe langa faptul ca vin perfect (se muleaza incredibil pe formele masinii), nu aluneca nicium, pt ca au spatele din ceva cauciuc tare zgrunturos, ca un smirghel cumva. M-au costat 550 de mii la un magazin daewoo din salajan, de langa strandul Cara.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...