Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Tico-jante aliaj

Recommended Posts

Daca pui in loc de 155/70 r12 155/65 r13 inaltimea anvelopei cu janta cu tot va fi mai mare cu 1 cm. Nu este o diferenta asa mare.

 

In schimb daca pui 155/70 r13 diferenta va fi de aproximativ 2,5 cm ceea este deja ceva...

 

Later edit: Am vazut un Tico aici la Cluj cu jantele din metro era vopsit in culeare cameleon. Data viitoare cand il prind ii fac o poza!

Edited by AAdorjan

Share this post


Link to post

Pozele promise! Dupa parerea mea nu cred ca ating desi nu pot sa afirm asta cu siguranta deoarece nu am vazut-o in miscare. Duca nu reiese din poze are anvelope Sava Effecta 155/65 R13.

 

Enjoy!

 

Va place culoarea? :mrgreen:

 

post-1315-1136818525_thumb.jpgpost-1315-1136818542_thumb.jpgpost-1315-1136818555_thumb.jpg

Share this post


Link to post

oare ce dimensiuni aveau anvelopele?

Share this post


Link to post

155/65 R13 am scris mai sus :-W

Share this post


Link to post

Scrie chiar in mesajul cu pozele si marca si dimensiunile! Deci merg roti din aliaj de Matiz si pe Tico! Banuiesc ca nu avea vreo adaptare.

Share this post


Link to post

Erau fara distantieri/flanse etc. m-am uitat foarte atent! Erau prinse cu prezoanele originale.

Share this post


Link to post
155/65 R13 am scris mai sus :-W

 

 

sorry, mi-a scapat b-(

Share this post


Link to post

Aata ca naiba cu jantele alea. parerea mea. sunt urate cu draci...nu se compara cu jantele lui Topser.

Share this post


Link to post

Nici pe mine nu m-a impresionat prea placut, socul fiind si mai mare deoarece chiar ma gandisem inainte sa vad aceste poze ca modelul respectiv de jante ar da bine pe TICO. Poate nu ne-a placut ca era masina murdara :P

Share this post


Link to post

Alea de alto arata mai bine dar si astea merg. Poate daca era sensul "spitelor" invers...

Share this post


Link to post

ce mi se pare mie ciudat este ca se pare ca au alt offset... sunt eu singurul caruia i se pare ca sunt ceva mai iesite inafara? si da nici mie nu mi se par prea potrivite pt tico, poate si unde pare mai capra cu ele... poate ca aratau mai bine daca o mai cobora un picutz deoarece cam aceleasi repere le am si eu dar asta pare mai inalta. mentionez ca si eu am pe spate aceleasi caucioace pe jante de matiz si parca nu pare mai inalta...

Share this post


Link to post

Am fost sa ma uit prin carrefour de jante...numai modelul din poza cu tico gasesti pt. tico/matiz, restul jantelor (care btw arata de 15 mii de ori mai bine ca astea) au 100mm distanta intre prezoane...dezamagire maxima! :(

Share this post


Link to post

Si alea cat costa? Daca ai fost pune si tu un pret sa stie poporul...

Share this post


Link to post

Si-a pus cineva jante din astea CMS? Sunt ceva probleme cu ele?

Share this post


Link to post

Probabil ca pe partea opusa a masinii sunt cum zici...si eu m-am gandit. Nu cred ca sunt doua un model si celelalte invers si proprietarul sa le fi pus gresit ;)

Share this post


Link to post

deci pana la urma gentile alea de matiz se potrivesc pe tico???....arata super belea :thumbl:

Share this post


Link to post

Pai pozele alea ce-ti spun nu ca ser potrivesc? Multe se potrivesc...cu mici adaptari.

Share this post


Link to post

Ce ziceti se mai misca Tico cu ele? euKOHAMA PARADA (de iarna) :) )

post-109-1138392494_thumb.jpg

Edited by SORAN

Share this post


Link to post

sorine, da stiu ca ai frecat la gumele alea, nu gluma... nu le-ai cintarit?

Edited by dsign

Share this post


Link to post

BURN OUT se numeste :) )

Share this post


Link to post

soran da jantele alea de care este si cat a costat ele? :dizzy:

Share this post


Link to post

"este" jante BORBET, "este" greu de gasit datorita dimensiunilor dintre prezoane "care este" la tico altfel decit la alte masini si de aceea se "gaseste" cam la multi bani... sa zica sorin cit...

 

 

ps: incearca sa scrii corect, te rog frumos. nu de alta , da te faci singur de cacao, si nu cred ca vrei...

Share this post


Link to post

banuiesc ca omul a scris la caterinca...

Share this post


Link to post

sa speram, eu nu-l cunosc, n-am mai intrat demult pe forum... daca a scris la misto, mea culpa

Edited by dsign

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...