Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Oferta CORA

Recommended Posts

Oferta pentru calici, nu ? Sa zica si ei ca au CD Player da sa nu mergi prin gropi cu el :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Acum am citit despre Cora...

 

Hai sa va spun shi eu din pataniile mele cu CORA.

 

Stabilesc sa-mi iau mashina...o vroiam musai Verde Praz, K...toate bune si frumoase...

Alergatura banca(credit) aprobare credit masina ioc...

Hai la marea shi fantastica CORA...da este ok avem culoarea, avem mashina uite seria de sasiu uite contul pentru baniiii...

Mergem la banca cu factura proforma...aia la banca, hai totusi sa mai verificam inca o data datele de pe factura...telefon la Cora...SURPRIZA: SERIA DE SASIU A MASHINII NU IEXISTA IN stocul CORA...drum inapoi la CORA cearta si BIP...BIP...BIP...la tonti directorii shi sefii si angajati shi frantzuzoii de acolo bagat BIP in magazinul lor si luat masina elegant sambata de la RADACINii, DE ATUNCI MI-AM JURAT CA NU MAI CALC IN JAFUL SI INFECTUL LOR DE BUTIC

Share this post


Link to post

Nexam, e absolut OK, intreaba-l pe hitman ca si-a montat pe MTZ-ul sosiei si cred ca si pe taurash ...

 

Pentru pasionatii de cargo, tot la Cora: cutie portbagaj 320l la 4.500.000ROL :!:

Share this post


Link to post

Parca e 4.600.000 pretul la Vieta.

Share this post


Link to post

Poti sa stai linistit ca n-ai pierdut nimic.Si eu ,in primavara cand m-am hotarat sa iau Cielo ,am vrut sa profit de oferta lor.Toate bune si frumoase pana la proforma.Stiti ca uleiul nu mai putem sa-l dam fiindca ne-a interzis DWAR.Bun,le spun eu,dati-mi altceva de 1 mil.A,ne pare rau ,nu avem aceasta posibilitate.Nu are rost sa va mai spun cate alte carcoteli vis-a-vis de tipul alarmei ,s.a.m.d.Plus ca termenul de livrare era de minim 3 saptamani.

Asa ca am renuntat fara remuscari la Cora si a doua zi mi-am luat masina pe care o doream de la un dealer din provincie care mi-a oferit fara sa-i cer eu niste bonusuri.

Asa ca nu regreta!

Share this post


Link to post
Nexam, e absolut OK, intreaba-l pe hitman ca si-a montat pe MTZ-ul sosiei si cred ca si pe taurash ...

 

Da mai, merge excelent Vieta, e bun pachetul ala pt. Matiz: Vieta+4difuzoare. Face banii cu virf si indesat, mai bine nu gasesti!!! Plus ca Vieta e si mp3 player.

La Cielo, pt. ca e numai a mea :mrgreen: , no wife allowed :mrgreen: , am CD player Panasonic + boxe Infinity+izolare fonica si se aude super. Ce rau imi pare ca nu mai am timp sa agat gagiciile!!!!!!!!

Share this post


Link to post

hai sa ne lamurim odata! :twisted:

 

Ce intelegeti prin IZOLARE FONICA la CIELO?

Share this post


Link to post

Eu am luat MP3 player +Radio de masina DAewoo International, cu fata detasabila si deschidere pe orizontala de la ROMBIZ cu 2995000 nou cu garantie 1 an. Nu are decat 4X7W sau 2X20W dar la pretul asta cred ca este cea mai buna alegere.

Share this post


Link to post
hai sa ne lamurim odata!   :twisted:  

 

Ce intelegeti prin IZOLARE FONICA la CIELO?

 

De fapt e semi-izolare :P . Unde sint boxele pe spate, prin portbagaj am pus te tabla aia un material phono absorbant. Am mai pus si pe lateralele portbagajului. Rezultatul: sunetul mult mai bun, fara vibratii, basul mai adinc, ca sa zic asa. Si nu e efectul placebo!

Share this post


Link to post

COOL!

Am tot auzit despre izolare dar la ~1mil ma gandeam ca mare lucru nu poate fi. Ce spui tu are sens! Doar ca in timp io as vrea un woofer in portbagaj ... si nu l-as izola acolo! :oops:

 

Thanks si gata cu offtopic-ul.

Share this post


Link to post
hai sa ne lamurim odata!   :twisted:  

 

Ce intelegeti prin IZOLARE FONICA la CIELO?

 

De fapt e semi-izolare :P . Unde sint boxele pe spate, prin portbagaj am pus te tabla aia un material phono absorbant. Am mai pus si pe lateralele portbagajului. Rezultatul: sunetul mult mai bun, fara vibratii, basul mai adinc, ca sa zic asa. Si nu e efectul placebo!

 

Confirm si eu...e muuuult mai liniste in Cileo-ul lui Hitman decat in altele (cu muzica oprita) :lol:

Share this post


Link to post

vreau sa vad si eu ce ai facut, hitman. de unde ai luat materialul si cu cat?

Share this post


Link to post
vreau sa vad si eu ce ai facut, hitman. de unde ai luat materialul si cu cat?

Daca vi diseara la intilnire o sa le vezi. Daca nu placiile alea sint de la Alarm Service. Seamana ca niste cartoane astfaltate, cu lipici pe o fatza si e 200kROL o folie de 45x45cm.

Share this post


Link to post
niste cartoane astfaltate, cu lipici pe o fatza si e 200kROL o folie de 45x45cm.

 

Ăla e Dynamat !!

Share this post


Link to post

Dynamat ala este de mai multe feluri si face minunatii asa ca in curand o sa cumpar si eu.

hitmane, zi-mi si mie de ce tip este al tau? aveau mai multe tipuri?

Share this post


Link to post
Dynamat ala este de mai multe feluri si face minunatii asa ca in curand o sa cumpar si eu.

hitmane, zi-mi si mie de ce tip este al tau? aveau mai multe tipuri?

 

Bai, nu stiu ce tip este al meu. Dar intreaba la Alarm Service, ca acolo mi l-am pus io. Scria ceva pe plasticul ala, dar nu m-am obosit sa citesc. O fi Dynamat.

Share this post


Link to post
Mai ramane sa le vanda in buticul de la coltul strazii.E clar masini se vor achizitiona doar de la dealer si nu de la cora flora metro billa.Acum eu intreb oare cei de la Daewoo stiu de faza cu Cora sau e doar aranjamentul unui dealer paduchios?

 

:banana:

 

CORECT sau poate cine stie iti da masina bonus daca cumperi un schimb de ulei

 

Sunt nou noutz p-aici

Please nu da-ti cu parul in mine.

Share this post


Link to post
...Please nu da-ti cu parul in mine.

Stai linistit, nu da-m! ;)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...