Jump to content
Sign in to follow this  
ASIMO

Cel Mai Ieftin Telefon Cu Symbian?

Recommended Posts

ok, sorry, nu m-am uitat :">

 

alta idee: pe site la nokia nu e un "simulator" cu telefonul? in care sa te joci prin meniuri ca sa vezi daca ai "vibrate on"? :-?

Share this post


Link to post

Atentie! La multe modele de Nokia partea de vibratie e chiar in baterie!!! Vezi 6110/6150/5110... Mai am prin casa o baterie cu partea de vibratie in ea.

Share this post


Link to post

Exact! VIPER are dreptate. Cauta pe siteul Nokia la acumulatori alternativi, unul cu vibratii. Apoi te uiti in oferta si vezi ce acumulator vine cu aparatul. In apratele high tech au inceput usor usor sa nu mai puna vibratorul in aparatul in sine ci in acumulator din motive de... deh, economie.

Share this post


Link to post

Fratilor eu in ultima vreme, de cand a tercut Nokia pe sistemul capac+baterie, n-am mai vazut baterii cu vibratie, intr-adevar la telefoanele de care zice Viper, bateria e inclusa in capac, care e mare cat tot telefonu, si mai are si un mic montaj cu un condensator si niste piese, iar in unele cazuri sunt si vibratiile p-acolo.

 

Dar bateriile astea noi nu mai contin nimic, doar acumlatorii... motiv din care au doar 3 picioruse... alea vechi aveau 4 sau mai multe.

 

 

Am incercat cu demo-ul de pe site, doar toturiale pentru diferite configurari... mail, MMS, etc... deci nu poti umbla prin meniu pe unde vrei tu.

 

Iar in PDF-ul de la 9300, care-i foarte complet, dar de vibratii chiar nu zice nimic.

 

 

Deci tind sa cred, ca n-are vibratii!

Share this post


Link to post

9300 si 9500 nu au vibratii. si nici de baterii cu asa ceva pentru ele nu am auzit... inca.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...