Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Zile Nebancare

Recommended Posts

Cică:

 

Atentie

Zilele de 29, 30 iunie si 1, 2, 3 iulie sunt zile nebancare.

In aceste zile bancile nu sunt deschise pentru public si nici bancomatele si POS-urile NU functioneaza. (faceti-va rezerve din timp)

 

 

Am primit-o si eu pe mail. Daca e tzeapa, scuze si stergeti!

Share this post


Link to post

Da, asa e, bancomatele se alimenteaza cu lei grei :banana:

Share this post


Link to post

multumesc din inima partidule!

cred ca asta e cel mai enervant lucru pt mine.

sa am bani la niste oameni care nu-mi dau nici un ban pt asta, le dau eu, si cand am nevoie de ei, nu mi-dau :rambo:

Share this post


Link to post

mie nu mi-a mers bine cardul inca de azi. dimineata am vrut sa alimentez, "tranzactie ...." noroc ca aveam banii la mine.

dupa amiaza, prevazator, incerc cu o sticla de cola inainte, iar nu merge, ii zic lu aia ca ma duc sa scot banii cash. ma duc eu la banca, vad coada la bancomat, asta e, ma duc la benzinaria din apropiere, intru si incerc iar faza cu un pachet de tigari. benzinarul glumeste, zicand ca sistemul merge bine si ca de ce sa consum hartia degeaba. zis si facut. alimentez eu de 550k lei, dau cardul, surpriza, iar nu merge. asadar incui masina si plec pe jos pana la banca (100metri, macar cu atat m-am consolat) si stai nenica la coada jumatate de ora... se facuse deja 5 jumate dupa-amiaza. :mda: iau eu banii si platesc in sfarsit benzina.

o fi fost si azi zi nebancara?

Share this post


Link to post

Nu mai exagerati, zilele indicate de NFS sunt necesare din cate am auzit pt. tranzitia la leul nou (greu). Alte nefunctionalitati nu au nici o legatura cu zilele nebancare, ci cu seriozitatea bancilor...

Share this post


Link to post

La maica-mea la firma anuntul a fost ca numai pe 30 iunie nu "functioneaza" bancile.

 

PS: Cardurile la ei sunt la BCR, nu stiu daca conteaza. Eu sper sa nu conteze si sa fie pauza asta de doar o zi valabila pentru toate bancile.

Share this post


Link to post
PS: Cardurile la ei sunt la BCR, nu stiu daca conteaza. Eu sper sa nu conteze si sa fie pauza asta de doar o zi valabila pentru toate bancile.

Eu am cardul la BCR si mi-au facut destule figuri (de ex nu puteam sa platesc) si anul trecut si anul asta dupa ce mi-am schimbat cardul. Ultima figura ieri. La toata lumea n-a facut figuri, numai la mine a facut. cred ca-s eu mai ghinionist.

Share this post


Link to post

Bancile, «paralizate» intre 29.06-03.07

 

Zilele de 30 iunie si 1 iulie vor fi zile nebancare, pentru aplicarea masurilor legate de introducerea leului greu. In aceste zile, nici o banca din Romania nu va fi deschisa pentru public si nu vor functiona nici bancomatele si POS-urile. Motivul este acela ca sistemul de decontare a platilor interbancare trebuie adaptat la leul greu.

 

Sedintele de tranzactionare derulate la Bursa de Valori Bucuresti (BVB), Rasdaq si Bursa Monetar-Financiara si de Marfuri Sibiu (BMFMS) vor fi suspendate in perioada 27 iunie -1 iulie, pentru aplicarea unor masuri legate de implementarea procesului de denominare.

 

Comisia Nationala a Valorilor Mobiliare a adoptat aceasta decizie ca urmare a adreselor prin care BVB, Rasdaq si BMFMS i-au adus la cunostinta operatiunile pe care le vor derula.

 

Gardianul, 11 iun 2005

 

Sursa :

http://www.hotnews.ro/articol_24344-Bancil...29.06-03.07.htm

 

P.S.

Zilele astea am folosit cardurile fara probleme

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...