Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Propuneri pentru autocolant

Recommended Posts

Propunere autocolant (nu e varianta finala la care m-am gandit, azi vine si cea finala).

 

P.S. din pacate JOI, ca si oricare alta zi din timpul saptamanii, si ora 20 sau mai sus, devin imposibile pentru mine... Doar sambata/duminica, de dimineata pana pe la 14-15...

Share this post


Link to post

ar trebui ceva deschis si intr-o singura culoare ptr fundal ca sa intre in contrast cu literele

Share this post


Link to post

Si eu as opta tot pentru ceva ami simplu :o culoare pentru fundal si una pentru litere.Si neaparat www.

Share this post


Link to post

Mda.. la o a doua vedere si mie mise pare prea incarcat..

WWW era .. pe fundal .. acum lucrez la cea "bicolora" :P .. si cred ca si aici www o sa'l pun pe fundal .. ma cam seaca treba asta .. tipicara www.bla bla bla.ro/com/kk :)

Share this post


Link to post

O sa pun curand si versiunea cu contraste. Eu am insa un pitic: imi place sa se vada si tricolorul... De aia venisem cu ideea de oval cu RO si dedesubt adresa, ca o sa vreau sa ies cu ea si afara...

Share this post


Link to post
WWW era .. pe fundal .. acum lucrez la cea "bicolora" :P .. si cred ca si aici www o sa'l pun pe fundal .. ma cam seaca treba asta .. tipicara www.bla bla bla.ro/com/kk :)

Eu cred ca fara www riscam ca cei care il vad sa nu inteleaga despre ce e e vorba.O sa-si inchipue vreo ag matrimoniala ceva,poti sa stii?Asa cu www eu cred ca sugereaza iddea unui site al posesoriloriubitorilor de masini marca Daewoo.

Share this post


Link to post

Trebuie neaparat WWW.

Share this post


Link to post

alte variante

Share this post


Link to post

Are careva vreun 3ds de Matiz ? Nu de alta, dar poate facem un screen saver cu el si cu numele clubului.

Share this post


Link to post

salutare!

 

Mai intai de toate vreau sa'mi exprim regretul ca nu am ajuns aseara la intalnire.. de marti sunt la cerf shi sunt terminat... :(

 

apoi, referitor la partea cu www... aaah, forget it, ma gandeam ca acuma e fara www, dar dupa ce ne rascumparam domeniul asha va fi...scuze, sinapsele sunt varza la ora asta..

 

numai bine!

:beerchug:

Share this post


Link to post
Are careva vreun 3ds de Matiz ? Nu de alta, dar poate facem un screen saver cu el si cu numele clubului.

 

Nenea, da' Daewoo face si alte masini, sau a facut si altele...

Share this post


Link to post

nu e urat, dar parca ar merge mai bine niste litere mai subtiri, iar www si ro sa fie la fel de vizibile ca si restul. Nu stiu, imi dau cu parerea

Share this post


Link to post

Mdeci, eu ce am incercat a fost sa scot in evidenta .. daewooclub .. cat am putut de mult .. si nici sa bata la ochi ..

.. momentan nu mai am idei .. ca am de munca :) .. am sa ma mai gandesc

Share this post


Link to post

M-am interesat şi eu la o firmă de materiale pentru publicitate. Autocolantele sunt superieftine, nu sar de 50'000 ROL. Uitaţi de policromie (mai multe culori, tricolor, etc) pentru că: e mai greu de realizat, costă mai mult şi nu cred că va arăta bine la câte culori există pe maşini. Şi nu cred că vrea să-şi facă nimeni maşina papagal, cu n-şpe culori pe ea.

 

Pun şi eu ce-am bănănăit în Corel (sfat: când faceţi propuneri, faceţi-le pe fundal negru şi font deschis, pentru că nu se poate scrie cu negru textul, din cauza transparenţei lunetei, doh !) Daţi click pe ele, să le vedeţi mai mari (în preview arată mai naşpa din cauza redimensionării automate).

daewooclub_ro_6.jpg

daewooclub_ro_5.jpg

daewooclub_ro_4.jpg

daewooclub_ro_3.jpg

daewooclub_ro_2.jpg

daewooclub_ro_1.jpg

Share this post


Link to post

Eu zic ca mai bine negru pe fond transparent

Share this post


Link to post

pai atunci trebuie sa intre in fdiscutie .. si locul perfect de amplasare ..

pe luneta mie unul nu mi se pare locul ideal ...

Share this post


Link to post
Eu zic ca mai bine negru pe fond transparent

 

Crede-mă că NU MERGE ! când te uiţi din exterior într-o maşină, ce culoare vezi pe fundal ? întunecată, din cauză de tapiţerie. Ce naiba, am studiat problema, crede-mă. Toate maşinile cu autocolante pe sticlă au culori deschise la text.

 

Iar eu pe tablă nu lipesc nimic, sorry.

Share this post


Link to post

Pai atunci punem pe bumper :) .. nu stiu .. ahh .. ne limiteaza sticla .. si asa simplu www.daewooclub.ro .. parca nu mere .. :(

Share this post


Link to post

Mie mi se pare cel mai elegant aşa. Pe bumper nu ştiu cât de "săritor în ochi" este.

Share this post


Link to post

Mdeci acest autocolant mi se pare mai mult o masura sa ne recunoastem intre noi pe strada mul;t mai usor si un fel de reclama subtila. Nu stiu daca am pune un banner mare , oriunde .. fie pe luneta/portiera/bumper am reusi sa atragem mai multa atentie .. sa fie mai saritor in ochi .. stiu ca nu intotdeauna ce e mare e si de prost gust , dar zic ca ar trebui sa incercam un design deosebit , micutz , polivalent ( ma refer la locul de amplasare - adica autocolantul sa fie transparent- sa poata fi lipit si pe sticla/plastic/vopsea ) . Trebuie sa ne gandim ca poate autocolantul ala nu va fi limpit numai pe masini.. si sa dea bine numai acolo . Poate reusesc sa'l lipesc si la reprezentantele daewoo, la serviceuri, la magazinele de piese .. si deh .. trebuie sa dea bine ( ca stil ) si sa nu fie "monoton" .. sa aiba ceva interesant .. mama cat am aberat :( .. nu am mancatr nimic azi .. mi'e foaaaameeee ..

PS- vreau sa dea bine ca vreau sa'l pun si pe dacie :)

Share this post


Link to post

O sa intreb la nashul meu la firma (e firma de productie audio-video) unde a facut si modelul expus de mine, daca au si oferta de fabricat autocolante. Sincer, monocrom mi se pare sters... Parerea mea...

Share this post


Link to post

Am incercat si io.

DC.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...