Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Propuneri pentru autocolant

Recommended Posts

iuzare, nu te supara, poate ca ar fi fost interesant sa "nashim" in 3 chestia asta cu autocolantul, adica Luc (ca e domeniul lui), tu si eu (fiindca m-am jucat mai mult cu culorile de vreo 15 anishori incoace, vorba lui Luc); adica inainte de a iesi la public cu ele, sa facem un brainstorming creativ si sa ajungem la niste concluzii cit mai aproape de cele corecte, beneficiind si de experienta mea in domeniu ... care este ...

 

ok, atunci eu propun altceva: in weekend, cand suntem cu capul limpede, si avind in vedere ca am vreo 10 beri in frigider cu care ma lupt de vreo 2 saptamini, sa ne stringem eu, tu si luc la mine si rezolvam problema. Alte idei?

Share this post


Link to post
Dacă vreţi să fie mai uşor de citit dintr-o privire, micşoraţi distanţa pe orizontală dintre caractere. NU, repet: NU faceţi "stretch" la text, pentru că deformează caracterele şi arată oribil, se strică total aspectul font-ului !

 

bine, bre, o sa scot stretch-ul dintre litere :roll:

Share this post


Link to post
Sincer, în afară de Graphic8 şi Graphic9 - câh ! :) Eu aş merge pe Graphic8, dar cu scris alb, puţin mai bold ca să fie un pic mai vizibil şi fără umbre, şi evident literele mai spaţiate.

 

Bre, mie imi place grafic4...dar voi decideti, eu am facut cum a zis nea sheriff-ul...

 

@shenck: :P a doua oara pe ziua de azi...a treia oara dai o bere :wink:

Share this post


Link to post

Nu prea stiu daca imi place :oops:

Share this post


Link to post
Nu prea stiu daca imi place   :oops:

 

Pai stai, bre, ca am respectat ce mi-ai zis: fonturi, culori, umbre, marimi...

 

 

&$&$^&*$(&^$ : HUO! :wink:

Share this post


Link to post

parca sunt prea stanse intre ele, si trebuie scoase literele mai mari de la capete, sa fie toate aceeasi marime.

 

Acum parca imi place mai mult alb chior pe transparent :oops:

Share this post


Link to post

Ce parere aveti fratilor, cum le facem, parca nastem o sigla de multinationala.

Brusli baga critica ...

Share this post


Link to post

Stiti ceva? :butt: ... glumesc...faceti-le voi ca se pare ca eu sunt afon...

Share this post


Link to post

O ideee... In loc de oo sa folosim 2 roti. Culorile se pot schimba.

SW.jpg

Share this post


Link to post

Propun trei modele shi... VOT

Share this post


Link to post

Care sunt acele 3 modele propuse spre votare?

Share this post


Link to post

Zeu, Ovidiu, ce parere aveti?

Share this post


Link to post
Care sunt acele 3 modele propuse spre votare?

 

Pai hai sa le alegem shi apoi vo (fu)ting :wink:

Share this post


Link to post

Lucik cum vedem tata modelele alea!?!?...Unde sunt!?!?

Share this post


Link to post

Sunt pe pagina 1 de la acest topic :D

Share this post


Link to post

Eu merg pe o varianta cu litere egale ca inaltime si o culoare neutra pe fond transparent.Eu zic sa facem odata ceva intr-un fel si gata ca cu votul nu o se ne hotaram nici in 7 ani.

Share this post


Link to post

de acord cu litere de aceeasi dimensiune si sa fie alba eventual ca se vede bine, OK?

Grafic 11, bolduit?

Share this post


Link to post
Eu merg pe o varianta cu litere egale ca inaltime si o culoare neutra pe fond transparent.Eu zic sa facem odata ceva intr-un fel si gata ca cu votul nu o se ne hotaram nici in 7 ani.

 

Ma refeream la o statistica din trei modele care iese primul prin vot... :wink:

Share this post


Link to post

Swiss 721 BT asta mi se pare cel mai misto ...culoarea rosie sau galbena sau ma rog ce ciuloare se vrea ...si simplu www.daewooclub.ro si gata!!!!...

Share this post


Link to post

www cu litere mici

D de la Daewoo mare

C de la Club mare

restul totul cu litere mici.

Culoare mai inchisa, pe transparent. Preferabil o singura culoare

Share this post


Link to post
ok, atunci eu propun altceva: in weekend, cand suntem cu capul limpede, si avind in vedere ca am vreo 10 beri in frigider cu care ma lupt de vreo 2 saptamini, sa ne stringem eu, tu si luc la mine si rezolvam problema. Alte idei?

 

DEAL! ... am facut si eu aseara niste schite pentru logo-ul site-ului (din pacate in AutoCad, poate reusesc sa fac un print screen :oops: ) si in 2-3h sper sa le dam de cap ... berile sint si NA? :P :P :P

Share this post


Link to post

Io zic sa nu ne grabim, ca odata iesiti in lume cu o imagine, cam aia e, n-o mai putem schimba.

 

Din tot ce am vazut, varianta Shenck mi se pare cea mai OK, cu sau fara rotzi ...

Vedeti si celalalt topic, n-am stat nici eu degeaba ... sper sa dau si poze cit de curind ...

Share this post


Link to post

Flex, vezi ca ai Export si selectezi window.

la export trebuei sa setezi fundalul ca ce e afisat (dpdv al culorilor) aia se exporta.

Share this post


Link to post

Na! ca s-a exportatara:

sigla_forum_thumb.jpg

Share this post


Link to post

 

ok, atunci eu propun altceva: in weekend, cand suntem cu capul limpede, si avind in vedere ca am vreo 10 beri in frigider cu care ma lupt de vreo 2 saptamini, sa ne stringem eu, tu si luc la mine si rezolvam problema. Alte idei?

 

DEAL! ... am facut si eu aseara niste schite pentru logo-ul site-ului (din pacate in AutoCad, poate reusesc sa fac un print screen :oops: ) si in 2-3h sper sa le dam de cap ... berile sint si NA? :P :P :P

 

Se rezolva si NA...numai ca Luc e sechestrat la domiciliu...nem intilniri, nem autocolant

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...