Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Propuneri pentru autocolant

Recommended Posts

Ma refeream la o statistica din trei modele care iese primul prin vot... :wink:

 

Bre, e a doua oara cand te bagi in seama total dea-mpu***a. Daca tot propui vot alege frate trei modele si baga-le la vot ce puiii lui zeu :twisted:

Share this post


Link to post
Ma refeream la o statistica din trei modele care iese primul prin vot... :wink:

 

Bre, e a doua oara cand te bagi in seama total dea-mpu***a. Daca tot propui vot alege frate trei modele si baga-le la vot ce puiii lui zeu :twisted:

 

Pai tot puii lu' Zeu, eu sa aleg, noi sa alegem...PAREREA MEA CARE ESTE... :wink:

 

Si nu consider ca ma bag in seama daca dau o ideeeeeee

Share this post


Link to post

Aiziti ia gata cu democratzi !....Lucica tata vb. cu tine si cu cine mai crezi tu si hgotarati pe MP..Gata ca asa nu mai ajungem nicaieri ...Democratia asta uite unde duce .... :) ))) Acum serios il lasam pe Luc sa decida si gata scapam de problema asta !..PE DE ALTA PARTE UNDE IL PUNEM CA EU TOT N_AM INTZLES ..PE HAYON SUS JOS INTERIOR EXTERIOR !!!?!?!

Share this post


Link to post

Mie imi place mult grafic 4, dar cu toate literele egale.

Share this post


Link to post

Pai noi, negrii muncitori, ne putem intilni sa producem si Lucian isi exprima parerea luni, alege 3-4 modele, facem vot pe alea si asa mai departe ... tu ai imprimanta acasa? ca sa le vedem full-scale ...

Atasez mai jos schitele mele mai mari, poate si astea sint un punct de plecare:

sigla_forum1-5_thumb.jpg

sigla_forum6-10_thumb.jpg

sigla_forum11-15_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Si inca un set, ele sint doar niste schite, rafinate in Corel pot arata chiar foarte bine ...

sigla_forum16-20_thumb.jpg

sigla_forum21-23_thumb.jpg

Share this post


Link to post

daca tot se foloseshte D din sigla, cu putzina arta in interpretare se poate folosi shi partea din stg a siglei ptr C din "club.."

adica sa apara doar "aewoo" shi "lub.ro" dedesubt..

 

zic shi io.. :roll:

Share this post


Link to post

Pai asta e si ideea, sa plecam de la o forma geometrica si sa vrajim cumva scrisurile; acest logo sa devina TM a site-ului, o putem regasi si in autocolantul de luneta ... pentru cine isi mai aduce aminte, au existat Cielo cu sigla elipsoidala si taiata in 2, de acolo m-am inspirat, ca sa nu uitam de unde am plecat ... si nici cu copyright-ul nu apar probleme ...

Share this post


Link to post

vrem varianta fatzoasa si vorbim

Share this post


Link to post

iuzare, al meu esti!

Share this post


Link to post
iuzare, al meu esti!

 

Je vous en pris, monsieur! On dimanche c'est bien?

Share this post


Link to post

am citi ceva de 10 beri...eu cred ca nu v-ajunge pt un proiect asa stufos :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Merge si dimansh, daca asa vulez vu' ... mai vorbim joi la intilnire ...

Share this post


Link to post
Merge si dimansh, daca asa vulez vu' ... mai vorbim joi la intilnire ...

 

Au samedi mes parents sont a Bucharest...

Share this post


Link to post

dati un ochi si aici (macar pt. sigle...)

Share this post


Link to post

e faina dar nu avem voia sa o folosim

Share this post


Link to post

de ce nu?

oricum, am mai pus una...

Share this post


Link to post

Mai deci NU AVEM VOIE SIGLA ASTA DA?!?!?....Si treb sa fie www.daewooclub.ro deci toata adresa ..Mie personal imi plac mai mult TOATE literele MICI...Da'asta e optiunea lui Luc in exclusivitate !....

Share this post


Link to post

Iete-ma si pe mine... c-am avut treaba toata dimineatza...

Deci, varianta care mi-a placut cel mai mult a fost a lui Shenck, dar fara roti si fara www

Share this post


Link to post

De la noi a plecat o cerere de obtinere a acordului de folosire a siglei. raspunsul a fost negativ.

Acum, daca poate fi folosita sigla asa cum ai propus e dificil de spus. Atata timp cat nu avem un jurist care sa isi dea cu parerea e mai bine sa evitam orice situatie neplacuta.

Share this post


Link to post

Asta am primit de la Viper. Fontul, umbre dimeniunui etc mi se par EXCELENTE!!!

 

Se poate face cu TRICOLOR SAU MONOCROM sau in ambele variante.

VIPER.jpg

VIPER_Gray.jpg

Share this post


Link to post

Dragii mosului, despre fonturi ... niste fonturi inguste si inalte sugereaza gomoshenie si scortzoshenie, niste fonturi embosate sugereaza orgoliu si ingimfare, niste fonturi prea "jucate" sugereaza lipsa de rigoare ... pina la urma sintem niste oameni veseli ( :P ca si masinile noastre :P ) si totusi cu o anumita rigoare si claritate a mesajului, asa ca sa ne orientam spre niste fonturi mai rubiconde, mai asezate, nu foarte groase, cu forme clare ... cam asta e ...

Share this post


Link to post

Adica la ce fonturi faci referire nenea grafolog :D

Da un exemplu de fonturi politically correct.

Share this post


Link to post

Da' matale crezi ca le stiu pe toate? merg la iuzar dimansh si vedem ce stie nea Corel ... ca sa nu zici ca sint nashparliu, mi-au placut alea care le-am pus eu pe sigla, la AutoCad le cheama Tahoma (ca cica asa suna comanda) ... dar or mai fi si altele ...

Share this post


Link to post

Super, Tahoma vreau si eu, ce coincidenta...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...