Jump to content
Sign in to follow this  
Mad MAX

Izolatie Cabluri Usi Spate Matiz

Recommended Posts

Unde pot sa gasesc si eu chestiile alea de cauciuc care izoleaza firele ce intra in usile din spate la Matiz? Pe fata am dar pe spate nu. vreau sa imi pun centralizata si o sa treaca niste fire pe acolo pe care va trebui sa le izolez. Presupun ca SE sunt din fabrica dar la E nu sunt decat niste dopuri acolo.

Share this post


Link to post

M-am lovit si eu de aceeasi problema, citeste aici cum am rezolvat-o.

Share this post


Link to post

mersi mult pt raspuns.

:o fftopic: poate ma ajuti pana la capat. Zi-mi si mie te rog cum dau jos manivela de la macaraua de la geamuri ca am cautat pe forum pe aici de mi s-a acrit. :osanale:

 

astept raspuns.

Share this post


Link to post

daca e la fel ca la tico se procedeaza asa..

cauti o surubelnita subtire sau o carpa( la mine merge cu surubelnita ca am expeienta) si departezi putin spatiul intre manivela si inelul ala de plastic... undeva inaintea sau dupa inel este o siguranta autoblocanta cu 2 picioruse in foma de omega..

incerci sa imobilizezi un piciorus si in acelasi timp invarti usor manivela ana iese de la locul ei siguranta sau sa impingi usor un piciorus in acelasi scop..

cu carpa se face in acelasi fel, se baga pe langa inel si se freaca pana agata sigiranyta si o scoate de acolo..

la montare se pune inelul pe bratul macaralei si se pune si siguranta la locul ei pe brat si se impinge pe mustiucul macqaralei

Share this post


Link to post

10x. Am rezolvat problema.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...