Jump to content
Sign in to follow this  
Vali 62

Închidere centralizată

Recommended Posts

Buna ziua va doresc.
incepand de ieri am o noua problema ,așa din senin nu mai merge închiderea din telecomanda,am încuiat-o și după doua ore nu am putut S-o mai descui decât cu cheia.

Baterie in telecomanda este ca se aprinde ledul telecomenzii la apăsarea butoanelor,se poate Închide din cheie,deci închiderea mașinii funcționează,se exclude siguranța.

Menționez ca modulul de alarma și închidere este montat ulterior pe mașina,nu a fost din fabrica și când deschideam ușile mașinii era programat sa aprindă lămpile de avarii iar la închiderea oricărei uși ,după deschiderea din telecomanda ,bipaia de doua ori după 15-20 secunde sa atenționeze ca mașina este descuiata,lucru care nu se mai întâmpla și nu se mai aprinde nici ledul in interiorul mașinii ,cel care arata ca alarma este activata.
O alta chestie observată,butonul de deschidere acționează dar nu întodeauna ci numai după 1-2 ore după închiderea cu cheia.

S-a ars modululul de alarma sau ce draci a găsit-o?

Va mulțumesc pentru păreri .

Share this post


Link to post

Mie nu mai îmi funcționează închiderea centralizata din cheie de ceva timp. Am schimbat bateria de la telecomanda dar degeaba,ledul se aprinde...

Share this post


Link to post

De ceva timp la  deschiderea/închiderea cu cheia se activează sau nu centralizata. Câteodată se închide după ceva timp.

 

Share this post


Link to post

Actuatorul de la usa soferului e primul care ar trebui verificat. 

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...