Jump to content
Sign in to follow this  
stefannnnn

panou ventilație AC

Recommended Posts

Salut am un Cielo din 2006 si am o problema cu vitezele suflantei de la climatizare si cu descărcare bateriei.

Daca masina este oprita am un consum de 0.22A, când scot siguranta de la viteza 4 de la climatizare nu mai am consumul si plus de asta nu mai funcționează nici acel buton care schimba distribuirea aerului adica la geam, picioare etc.

Am schimbat panoul Ac,face la fel,de la ce ar putea fi?

Share this post


Link to post

Redirectionarea fluxului de aer este vacuumatica, panoul inlocuit este nou? Daca este SH poate avea aceeasi problema ca cel vechi, de regula se aude cum fasaie aiurea in controler cand nu mai functioneaza cum trebuie; ar mai fi si varianta ca furtunul ce aduce vacuumul la panoul de legatura sa scape pe traseu.

Share this post


Link to post
9 minutes ago, Corneda said:

Redirectionarea fluxului de aer este vacuumatica, panoul inlocuit este nou? Daca este SH poate avea aceeasi problema ca cel vechi, de regula se aude cum fasaie aiurea in controler cand nu mai functioneaza cum trebuie; ar mai fi si varianta ca furtunul ce aduce vacuumul la panoul de legatura sa scape pe traseu.

Este Sh, aproape nou deorece a fost pus pe o masina care a functionat vreo 2-3 sapt cu el si plus de asta nu se aude niciun fasait,in schimb cand l am schimbat cele 5 furtunase care duc la acel capat de cauciuc care se baga in panou erau puțin crăpate,dar superficial.

Unde duc acele furtunase si trebuie sa desfac bordul sa ajung la ele?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...