Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Salut.caut 4difuzoare pentru Chevy Epica.ce am pe masina sunt bune,se aud chear foarte bine,dar asi vrea sa le schimb cu ceva mai bun.

Ce imi recomandati?

Ps:Nu vreau sa cheltuiesc o avere

Share this post


Link to post

Daca se aud "foarte bine", ce cauti mai exact: sa cheltui bani ? Masina nu va fi niciodata studio audio.

 

Mai repede incearca sa citesti pe-aici ca sa te inspiri: Audio pe Cruze.

  • Like 1

Share this post


Link to post

post-43310-141259963862_thumb.jpg

Se aud foarte bine,dar pana la un anumit volum.

Sunt slabe ca si forta.dupa ce am montat pioneer-ul daca ii dau mai tare de vol.12incep sa bazaie.

Share this post


Link to post

Daca nu esti pregatit sa cheltuiesti 1500-2000 lei pe boxe (4 bucati)), mai bine le lasi pe cele originale. Unii le lauda pe astea: http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare-auto/HERTZ/Dieci/Dieci-DSK-165.3/ . Din ce am citit mai demult prin specificatii si review-uri sunt foarte bune, insa sincer nu cred ca merita costul.

Eu mi-am pus per fata niste JBL-uri GTO628 (http://www.amazon.com/JBL-GTO628-6-5-Inch-2-Way-Loudspeaker/dp/B003KN2TEY) si se aud ceva mai prost decat cele de fabrica. Am facut asta pentru ca una din boxe era defecta si o boxa originala costa cat 2 JBL, plus ca trebuia sa astept dupa ea. Daca ale tale bazaie la volum mai mare (nu stiu cat de mult inseamna acel 12 de la Pioneer-ul tau) este posibil ca boxele sa fie pe duca. Daca 12 este putin, atunci un truc ca sa le mai folosesti o vreme este sa dai cu un pic de WD40 la baza conului, acolo unde este bobina. Am aplicat cu succes smecheria la vechea Nubira, a tinut cateva luni bune, apoi am vandut masina, deci nu stiu dupa cat timp au inceput sa bazaie din nou... Daca 12 este mult, atunci nu mai duce boxele in zona aia ca vor incepe sa bazaie si la volum mai mic.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...