Jump to content
Sign in to follow this  
Andrei.ss

Tubulatura Aer Cielo

Recommended Posts

Rasfoind manualul de utilizare am sesizat un detaliu in urmatoarea imagine, pe care initial nu il observasem.

 

post-4414-0-62234600-1380102615_thumb.jpg

 

Nu am vazut niciodata un Cielo care sa aiba o astfel de tubulatura si eram curios daca stiti sa fi existat asa ceva. Nu cred sa fie totusi o "greseala de tipar". Mi se pare interesanta pentru ca priza este indreptata inainte, deci teoretic ar trebui sa fie mai eficienta in ce priveste debitul si alimentarea cu aer rece.

Share this post


Link to post

Daewoo Lemans:

post-32081-0-15220400-1380110249_thumb.jpg

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ce tare! Mi-ar placea sa am o astfel e palnie, macar sa experimentez sa vad daca e vreo diferenta. Din ce imi dau seama ar fi perfect compatibila pe Cielo. Pacat ca sansele de a intra in posesia uneia tind probabil spre zero, mai ales ca e vorba de o masina care a iesit din productie acum 20 de ani.

Share this post


Link to post

Personal nu cred ca ar vreo mare diferenta in bine, ba dimpotriva, ma gandesc de exemplu cand stai pe loc, ar trage doar aer fierbinte intrucat gura este deasupra galeriei de evacuare.

Share this post


Link to post

Si aia clasica tot deasupra radiatorului si a galeriei este. Diferenta e ca aia clasica trage aerul din compartimentul motor, de langa baterie, asta de la Lemans trage din exterior, din grila. Chiar si cateva grade in minus conteaza...

Share this post


Link to post

O palnie de genul pare a se gasi pe Opel Astra F diesel

 

post-32081-0-28739400-1380117463_thumb.jpg

 

 

 

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...