Jump to content
Sign in to follow this  
Geronte

Timp De Asteptare

Recommended Posts

:o fftopic:

...Kalosi in 4 si 5 usi si zburdau pe-acolo...
N.B. Brasov

ย 

Eu vad doar Kalosi zburdand voiosi in sus si in jos de-a lungul unei pajisti cu floricele si balarii cantand tinandu-se de mana: "vine, vine primavara!".

:X

ย 

:tongue:

Share this post


Link to post

Se pare ca cei de la UNION MOTORS INCEP SA FIE DE TOATA JENA !

Am sunat acum 10 min si auziti raspuns ; ca nu stiu ce sa-mi zica pt faptul ca directorul lor de vanzari nu e acolo!!!!!!!!!!!!!!

EVITATI UNION MOTORS CA nu sunt deloc seriosi !Initial cand am fost la ei mi-au spus ca timpul de asteptare este de circa 3 sapt si iata ca mai am putin si fac 2 luni !!!!!!!!!!!!

ย 

Va tin la curent

PS Geronte ai mai vb cu ei ?

Da-mi un mesaj pe prv!

ย 

Acum 10 min am reusit sa vb la Chevrolet Romania si mi-au zis ca UNION MOTORS MINTE CAND AU ZIS CA chevrolet nu are masini sa transporte Kalosii nostrii .

Am dat nr de tel si a ramas ca sa ma sune ei !

Va tin la curent !

ย 

Am sunat iar la Union Motors si ce-mi spune tipul !Ca a fost informat gresit de directorul de vanzari si ca de fapt masina mea de abia azi sau maine ajunge in Curtici si ca o sa o am sigur ( aud asta a douazecea oara ) vineri sau sambata .

FRATILOR EU ATAT VA SPUN !FERITI-VA DE UNION MOTORS CA NU SUNT DE NICI O CULOARE !!!!!!!!!!!!!!!!!

PS Le-am facut un scandal monstru si sunt f hotarat CA IN CAZUL IN CARE NU-MI ADUC MASINA VINERI SAU SAMBATA SA MA DUC SI SA LE FAC RECLAMATIE LA OPC !

Edited by body

Share this post


Link to post

Da' ce naiba de sunt asa nesimtiti ? Au vazut ca au vanzari si se dau in barci acum ? Chiar ma gandeam ca ar trebui macar sa ii ameninti cu OPC-ul. Se vede treaba ca sunt mai proaspeti pe piata, cred ca ei activeaza de la sfarsitul lui 2003 sau inceputul lui 2004...

ย 

Pe mine cel mai mult ma enerveaza "abureala" celor ce lucreaza la livrari, de fapt mai degraba a vanzatorilor si nu doar de masini, ca la ora actuala te intalnesti cu multe echipamente de import. Adica spun o data dupa care te amana... si te amana... si amana. Prefer sa mi se spuna 10 luni si stiu o treaba. Chiar daca a vrut (si a reusit) sa ma ademeneasca ca marfa vine repede (cu toate ca ei stiau ca nu e asa), macar la urmatoarea chemare sa spuna adevarul, nu abureala de 2 lei.

Aa, si culmea, oamenii din vanzari de multe ori salarii mult mai mari decat tehnicienii sau comisioane mari si ei de fapt sunt niste "pen pusher" cum zicea un fost shef de-al meu...

Share this post


Link to post

Nu inteleg de ce te miri. Traim intr-o tara in care regula indeplinirii termenelor este sa le depasesti. In aceeasi tara, a fi cinstit este o atitudine minoritara. Si tot aici migrarea de la calitatea de sclav la stapan a clientului mai are de tras. Si inca una, sa ti se urce la cap daca ai success e un "fashion" de la jucator de fotbal la ce vretivoi.

So...

:o fftopic:

ma enerveaza "abureala"

Ce ofticos esti!

Semnat,

A.Burel

Share this post


Link to post

Pai A.burel :) ) , ma oftic si de alte chestii, cum ar fi tratarea diferentiata a clientilor. Sunt sigur ca unii chiar de pe forum pot sa confirma si-au luat masina de la U.M.fara sa aiba parte de acest tratament pe care il suporta body. Adica inconstanta in tratarea clientilor este cred un sport national. In rest, de-acord cu tot ceea ce ai precizat si tu mai sus.

Share this post


Link to post

...Va tin la curent

PS Geronte ai mai vb cu ei ?

...

ย 

Ultima oara cind am vorbit la UMR am cerut cu directorul de vinzari si mi-au spus ca nu e in birou. Cred ca tocmai se impusca.

Secretara lui mi-a promis ca masuna azi (dar n-a sunat) sa-mi confirme ca voi primi masina miercuri.

Sint convins ca nu va fi miercuri.

ย 

Vreau sa le cer alarma si scutul gratis.

ย 

Si, daca mai dureaza mult, ii amenint si cu OPC-ul.

ย 

Apropo, stie cineva ce poate sa faca alarma?

ย 

Acum 10 min am reusit sa vb la Chevrolet Romania si mi-au zis ca UNION MOTORS MINTE CAND AU ZIS CA chevrolet nu are masini sa transporte Kalosii nostrii .

Am dat nr de tel si a ramas ca sa ma sune ei !

Va tin la curent !

ย 

Te rog sa-mi dai si mie numarul de la Chevrolet Romania.

Si numele directorului de vinzari de la Union Motors.

ย 

Multumesc

Share this post


Link to post
!FERITI-VA DE UNION MOTORS CA NU SUNT DE NICI O CULOARE !!!!!!!!!!!!!!!!!

nu e chiar asa... eu mi-am ridicat masina de la ei in 10 zile... de cand am depus actele... 2-3 zile a tinut aprobarea... si de cand am platit 3 zile... ca sa le intre banii in cont + sa platesc toate taxele si prostiile.

io am fost foarte multumit de serviciile oferite de ei.

Share this post


Link to post
nu e chiar asa... eu mi-am ridicat masina de la ei in 10 zile... de cand am depus actele... 2-3 zile a tinut aprobarea... si de cand am platit 3 zile... ca sa le intre banii in cont + sa platesc toate taxele si prostiile.

io am fost foarte multumit de serviciile oferite de ei.

Sa-ti fie de bine !

Uite ca suntem alti cativa pe aici care suntem total nemultumiti de ei !

Bafta

ย 

...Va tin la curent

PS Geronte ai mai vb cu ei ?

...

ย 

Ultima oara cind am vorbit la UMR am cerut cu directorul de vinzari si mi-au spus ca nu e in birou. Cred ca tocmai se impusca.

Secretara lui mi-a promis ca masuna azi (dar n-a sunat) sa-mi confirme ca voi primi masina miercuri.

Sint convins ca nu va fi miercuri.

ย 

Vreau sa le cer alarma si scutul gratis.

ย 

Si, daca mai dureaza mult, ii amenint si cu OPC-ul.

ย 

Apropo, stie cineva ce poate sa faca alarma?

Te rog sa-mi dai si mie numarul de la Chevrolet Romania.

Si numele directorului de vinzari de la Union Motors.

ย 

Multumesc

Cred ca masina ta este in acelasi lot cu a mea !Mie mi-a zis ca sigur vineri sau sambata !

Dupa cum vezi mint de rup si nu inteleg de ce!!!!!!!!!!!!!

Mai nene , zi-mi odata o ai intr-o luna , da' intr-o luna sa o primesc!

Asa , de 3 ( trei) sapt ma mint ceva de speriat , si dupa cum vad nu sunt singurul , cine stie cati or mai fi in situatia mea si a lui geronte , care nu au auzit de site-ul nostru!

Geronte , numarul de telefon la care am sunat este 021 2334277

Nu stiu nr de tel al sefului de vanzari sau numele lui pt ca nu a stat de vorba cu mine ( probabil ca nu prezint importanta) !

Luni daca nu am masina , reclamatie la OPC !

Pai am ajuns sa platesc rate , CASCO pe cele trei luni mai are un pic si expira si eu nici macar nu am vazut masina !

F..ca YOU ROMANIA !!!!!!

Share this post


Link to post
Pai am ajuns sa platesc rate , CASCO pe cele trei luni mai are un pic si expira si eu nici macar nu am vazut masina !

F..ca YOU ROMANIA !!!!!!

ย 

Pai tu ai platit deja CASCO? La mine (DIBAS) mi-au spus ca voi plati CASCO atunci cand imi vine masina. Dealtfel, nici rate nu platesc decat dupa ce am efectiv masina. Am platit numai avansul si comisionul de administrare.

ย 

Vezi si tu ca trebuie sa scrie in contract un termen limita de livrare a masinii. La mine e de 30 zile de la data iesirii din fabricatie. Daca se depaseste acest termen poti sa le ceri diverse favoruri (scut, etc.).

Share this post


Link to post
Pai tu ai platit deja CASCO? La mine (DIBAS) mi-au spus ca voi plati CASCO atunci cand imi vine masina. Dealtfel, nici rate nu platesc decat dupa ce am efectiv masina. Am platit numai avansul si comisionul de administrare.

...

ย 

Si eu am platit CASCO. Asa mi-au spus de la BCR Leasing, altfel nu le-ar fi dat banii celor de la dealer.

Cind voi primi masina, il voi "decala".

ย 

M-am mai uitat o data in contractul de leasing (a cita oara?) si vad ca nu e nici o clauza legata de termen de livrare...

Share this post


Link to post

Am sunat la numarul de mai sus si-mi rapunde unul care zice sa-i las mesaj.

Cam dubios...

Mai incerc si apoi sun si la UMR.

Share this post


Link to post

Insista la nr ala de tel ca si la mine a raspuns dupa multe incercari !

Dupa ce suni la UMR da-mi si mie un tel !iti dau nr pe PRV !

Bafta

Share this post


Link to post

Va inteleg ca sunteti nervosi dar:

1. nu mai postati consecutiv.

2. scrieti mai ingrijit.

ย 

Toate acestea nu s-ar fi intamplat daca m-ati fi luat putin in considerare si nu ati fi mers la UMR.

Share this post


Link to post
Toate acestea nu s-ar fi intamplat daca m-ati fi luat putin in considerare si nu ati fi mers la UMR.

ย 

Nu fi rau... > :) Le pui acum sare pe rana oamenilor ! : :wallbanger:

ย 

Sa speram ca se va rezolva rapid si dupa ce le veti lua, o sa si uitati de aceata imtamplare nefericita ... ca o sa va placa masinutele prea mult... =D>

Share this post


Link to post

Astia aveau cea mai mica dobanda(bine nu ei BCR Leasing) si BCR leasing apartine de BCR care e banca mare .

Cam astea au fost considerentele pentru care am apelat la ei !

Apoi mie mi-au spus ffff clar ca dureaza maximum 1(una ) luna , dar in Romania ce sa mai zici !

Share this post


Link to post

Daca depuneai dosarul la BCR si luai masina de la DiBas? :) Nu intotdeauna lucreaza in perechi, poti sa faci combinatii cum vrei tu. Oricum, acum nu mai conteaza. Sunt sigur ca au motive serioase sa va amane, pacat ca nu le spun si va mint. Din pacate, daca faceti galagie, nu o sa se rezolve nimic, parerea mea.

Share this post


Link to post

S-ar putea sa se rezolve !Atat mie cat si lui Geronte azi , dupa scuzele de rigoare seful de vanzari de la UMR ne-au promis in afara de alarma , care de mult au zis ca e gratis , si scutul in mod identic ( adicatalea gratis) .

Sa vedem daca o sa se tine de cuvant!

Bafta

ย 

satori: Foloseste edit ca sa completezi mesajul deja postat si ADD REPLY in loc de REPLY cand raspunzi la ultimul mesaj din topic (citarea lui fiind inutila).

Share this post


Link to post

Iar postez consecutiv , dar nu am la mesajul anterior edit !!!!!!!!

In sfarsit m-au anuntat astia de UMR ca mi-au adus masinuta si maine dupa amiaza sau cel tarziu sambata dimineata o iau ( ii pun si scut si alarma ei).

De abia astept !

Bafta , o sa revin cu detalii!

PS In lotul asta este si a lui Geronte!

Edited by body

Share this post


Link to post

URAAAAAAAA

Nu este afisat edit la postul meu de mai sus si cu riscul de a lua iar avertizare ) rog un moderator sa+mi spuna de ce nu e afisat edit)va anunt solemn ca mi-a venit Kalosul !

SURPRIZA E CU SABIUTE SI TOT LOTUL DE LA UMR ERA CU SABIUTE!!!!!!!!

Sabiute sunt cele cu semnalizatoarele ascutite , nu?

ESTE SUUUUUUPER !

Imi place cum merge si sincer este peste cieloul koreean pe care l+am avut!

Bafta si o sa mai revin !

ย 

PS UMR mi-a montat scutul gratuit si marti ma duc sa+i puna dsi alarma tot gratuit!

Are schimbatorul si volanul in piele si comenzile CD+ului pe volan.

UMR mi+a dat si un set de presulete si sincer mi-a trecut supararea pe ei!

Share this post


Link to post

Sa-l stapanesti sanatos si sa nu te vedem postand pe la probleme tehnice, ca-i prea buna masina aceea.

Share this post


Link to post

First of all: Sa fie intr-un ceas bun! Sa ai parte de el/ea si el/ea de tine.

ย 

Cate becuri ai in semnalizare? 2 => Jedi!

ย 

ย 

PS: Edit dispare dupa 5 ore.

Share this post


Link to post

E clear !

E Jedi , 2 becuri in semnalizator! Merge f bine , am si facut 320km cu ea si ma declar super multumit !

Mai ne auzim !

Share this post


Link to post

Si mie mi-a trecut supararea.

E super jucaria, nu m-as mai da jos din ea.

ย 

Totusi, mai am niste nelamuriri:

1. Unde e magazia de CD-uri, ca la mine sub CD player e doar un spatiu liber.

2. Cam care e turatia maxima pentru "rodaj" si citi km tine acest "rodaj".

Share this post


Link to post

Salve !

Poate ma lamureste si pemine cineva ca eu nu mai pricep nimic!

Ayi am fost la Union motors ca sa+mi puna alarma !

Au montat+o ma rog , nu asta era pb !

E o alarma premier care pare a merge ok !

PS Geronte tie tot din asta ti-au pus_

Dar despre altceva voiam sa va spun!Dealerul mi+a yis ca Jedi e noul model iar acelea cu semnalizatoare drepte sunt 2004.

MA LAMURESTE CINEVA SI PE MINE PT CA INTR+ADEVAR PE A MEA SCRIA AN DE FABR 2005 IAR CELE CARE ERAU ACOLO CU SEMNALIZATOARE DREPTE SCRIA 2004!!!!!!!! :-? :-? :-?

Share this post


Link to post

Versiunile 2005 nu au RCASS "faivcidiu". Au numai un RCD simplu. Asa e si al meu, si asa sunt toate versiunile 2005.

ย 

despre rodaj, fiecare in face cat il tine... adica, din cate am vazut p-aici, motorul cica e rodat "la rece", da' mai sunt transmisia, franele... si aste intra la rodaj. Mie mi-au recomandat sa fac rodajul primii 1000km...

ย 

Ieri am vb. cu dealerul si i-am zis ca am mai ajuns in depasiri pe la 4000 rpm, si l-am intrebat daca e ok pt. rodaj si a zis ca e un motor turat, si ca nu e o problema. Mi-a zis sa nu trec de 125kmph (la cat am ajuns pana acum), si daca ajung, sa nu merg sustinut la viteza aia... in rodaj... deci pentru mine in primii 1000 km mi-am pus limita la 110-115kmph si 3500 rpm... cu "exceptii" din cand in cand :lavolan: ... Dup-aia mai vedem... > :) Oricum am vazut ca masina se simte cel mai bine intre 2500 - 3500 rpm.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

ย 

×
×
  • Create New...