Jump to content
Sign in to follow this  
eugenbonta

Mp3 Player Portabil

Recommended Posts

Vreau sa discutam despre ce MP3 plauer, de buzunar are fiecare...

Eu mi-am luat de curand un Vreative Muvo200.

Share this post


Link to post

Io am un MiniDisc, am uitat modelul, si un player AudioPhase. Acesta din urma functioneaza EXACT 3secunde cu un set de 777 =)) Primul e chiar nesimtit. Consuma foarte foarte putin.

Share this post


Link to post

Io am un iRiver, 20 GB hard disk :> , 16 h cu o incarcare. Merge super il folosesc cind merg la voiaje lungi (tren, autocar, avion). Am mai avut unu cu disk, da' a cedat fizic cind l-am bagat la 9 V inloc de 3 V =))

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Acer FM MP3 Player 512 MB.

Bacteria tine aproximativ 10 ore cred (il am de putin timp).

Share this post


Link to post

Eu am buzunarul mai mare si gol asa ca m-am multumit cu o pocitanie de Watson cu CD (si MP3, mda)luata de la Metro cu 2M. Are chiar si valiza lui facuta dintr-un portofel de 20CD din care am scos husele si l-am capitonat cu burete de la ambalajele de carduri PC.

Share this post


Link to post

Creative Muvo NX 256MB - cand cu melodii cand cu fisiere la/de la scoala/servici. Asta dupa ce anterior am avut un Muvo cu 128 care dupa un an de zile s-a paradit, pur si simplu puteai sa citesti de pe el, dar dupa ce incercai sa stergi/editezi fisiere si il scoteai revenea tot la ce era original pe el (aparent un defect al memoriei flash).

Ma tenteaza un Muvo TX cu 512MB + FM. De fapt as fi vrut de 1GB + FM, dar nu au scos versiunea de 1GB si cu FM.

E nice ca merge si ca flash-disk.

Share this post


Link to post

O sa am cat de curand la vanzare flash-playere cu FM de 256, 512 si 1GB. La superpret! A, nu e publicitate, ca poate nu o sa am... :mda:

Share this post


Link to post

Acelasi stil gen Muvo? Adica convertibil la un flash disk fara sa ai nevoie de cablu si alte chestii asemenea?

Share this post


Link to post

Dap. Exact la fel. O sa fac anunt la bursa, si scuze daca am incalcat regulamentul...

Share this post


Link to post

Am un MP3 player Jazz Piper Desk cu radio,reportofon, agenda telefonica si bineinteles player mp3. Singurul inconvenient fiind ca are doar 64 mega (il am din noiembrie 2001), dar are loc pentru card Smart Media, insa la cat de mult il folosesc, imi ajung aia 64 mega. Si mai am un Cd-Player Sony pe care l-am luat acum vre-o 2 ani sa ascult la el cat timp am fost in grecia.

Share this post


Link to post

@Leutu Ahhhh adica tu de fapt vroiai sa aflam si noi c-ai fost in Grecia nu???? :D Joke

Share this post


Link to post

ba dar carcosta esti :D

Share this post


Link to post

eu am un cdplayer care stie si mp3 (Schneider), nu prea il folosesc dar il car dupa mine peste tot cand iau ghiozdanul.

Share this post


Link to post

ipod de 20 gb

chestia asta e geniala..

un fel de hard portabil :D

partea cu mp3 player e oarecum un bonus :P

Share this post


Link to post

Cat cantareste? Are 1kg?

Share this post


Link to post
ipod de 20 gb

chestia asta e geniala..

Dar am impresia ca ipodurile nu stiu 'wma' format si nu au nici radio.

Share this post


Link to post

Nu, nu ştiu WMA/OGG, şi nici nu au radio. Cui îi pasă ? :P

 

iPodul de 20 are 5.6 uncii, adică ... 158.757329 grame :)

Share this post


Link to post

:o putin! Nice!

Share this post


Link to post

Eu am un brand mai putin cunoscut, Mercury ( se gaseste prin Carrefour ) 256 MB + FM, display cu lumina verde, are loc si pt un card SD, e ok si relativ ieftin, mi-ar placea un iPOD ce e drept insa e cam expensive pentru cata muzica ascult eu in casti

Edited by tarabostes

Share this post


Link to post
Nu, nu ştiu WMA/OGG, şi nici nu au radio. Cui îi pasă ?  :P

 

Mie! :banana: Ca de aia mi-am luat iRiver iHP-120 :P

Share this post


Link to post

Eu n-am, ce naiba sa fac cu el?!? Am CD in masina, CDrom la calculator, combina pe biblioteca... pe jos nu prea merg, iar cu avionul si mai putin...

Share this post


Link to post

PĂI DACĂ NU FACI JOGGING ... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Mah, omu' are Matiz, ce-i trebuie gioghin'? :mrgreen:

 

Ah, da... am si eu un discman cu MP3, Medion, care isi facea pana acu' ceva vreme veacul pe la mine prin masina daca nu l-o mai fi facand si acum. :) Eu oricum ascult radioul.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...