Jump to content
Sign in to follow this  
B-72-RZD

[Req] Parerile Voastre Despre O Noua Culoare

Recommended Posts

Matiz-ul meu va suferi o noua vopsire si am nevoie de idei.

Nu va fi neagra si nici mata. Vreau o vopsea lucioasa, imi plac perlele, fulgii de metal. Alba nu cred ca o mai fac, decat daca gasesc o nuanta cu adevarat speciala, nu albul perlat pe care il vedem peste tot.

Pana acum eu m-am gandit la aceasta nuanta de M5 E60.

Vreau ideile voastre! :D

special1188879374.th.jpg

special1188879372.th.jpg

e216b.th.jpg

e214.th.jpg

e212m.th.jpg

Share this post


Link to post

In Galati circula un matiz negru...e oribil. Tot pe aici am mai vazut si matizuri crem, aurii, galben inchis, etc...just horrible.

Am ajuns la concluzia ca cele mai bune solutii pentru matiz sunt culorile deschise: argintiu, alb etc...

Share this post


Link to post

 

 

Eu personal cred ca alte lucruri strica o masina decat vopseaua si daca nu, nu cred ca o vopsea neagra pe Matiz il strica, iar acele bej/galbene/aurii mi se par banale, dar nu chiar oribile. Am pus o poza cu un M II negru care imi place.

Apreciez parerea ta. :D

 

Vreau sa veniti cu exemple cu poze daca se poate :)

post-22280-0-57052600-1317218785_thumb.jpg

Edited by B-72-RZD

Share this post


Link to post

Arata bine Matizul pe negru! De ce vrei o vopsea custom?

post-24481-0-96490600-1317232319_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cel cu perla multicolora nu e pe placul meu. Caut ceva putin mai soft, mai elegant, dar nici s-o dau in "batraneala".

Vreau o vopsea custom ptr ca vreau sa fac ceva unic si am o ocazie ce-mi permite sa neglijez costurile.

Share this post


Link to post

Cel cu perla multicolora nu e pe placul meu. Caut ceva putin mai soft, mai elegant, dar nici s-o dau in "batraneala".

Vreau o vopsea custom ptr ca vreau sa fac ceva unic si am o ocazie ce-mi permite sa neglijez costurile.

 

Ma intreb daca este posibil si cum ar arata un gri metalizat cu lac mat...

Share this post


Link to post

matiz visiniu metalizat nu are aproape nimeni.decat loganarii si bmw-istii si chiar opelarii.si nici perla

Share this post


Link to post

Si ma rog ce are culoarea visinie metalizata,nu se preteaza la masini mici ? :-?

B-72-RZD (vad ca esti din Constanta ) parerea noastra nu conteaza ,il faci cum vrei TU !!!

Edited by ToPser

Share this post


Link to post

Ai dreptate TopSer! Topicul l-am facut intr-o mica criza de idei si poate putin din plictiseala, si totusi n-am gasit raspunsurile la care ma asteptam. :( Ma hotarasc incet incet pe o anumita nuanta.

Vopsea metalizata cu lac mat?

Edited by VAXXi
Fara arta ASCII, te rog

Share this post


Link to post

Recomand sa alegi ceva standard de la un producator cunoscut sa poti sa mai cumperi aceeasi nuanta si dupa aceea. Pentru ca in Constanta Matizurile au fiecare portiera o alta culoare. (inclusiv al meu). Iar daca este o culoare metalizata, chiar daca este aceeasi nuanta tot se vede diferenta.

La urma urmei Matizul este o masina practica. Nu e de tinut in garaj, spalat si plimbat la sfarsit de week-end. E de foit in oras, carat diverse, parcat in cele mai inguste locuri. (si din cauza ca e mic si fasnet ceilalti participanti in trafic nu il vad si tot au tendinta sa intre in tine, chiar daca semnalizezi si mergi regulamentar)

Edited by cristiangabi

Share this post


Link to post

Albastru e cea mai frumoasa culoare, dupa mine, la matiz.

 

(si din cauza ca e mic si fasnet ceilalti participanti in trafic nu il vad si tot au tendinta sa intre in tine, chiar daca semnalizezi si mergi regulamentar)

Matizul invizibil :)

Share this post


Link to post

Pe vremea cand inca aveam Matiz din ala banal, galben pai, am vazut unul negru cam cum e bmw-ul din primul post. Chiar l-am intrebat pe proprietar de unde-o are cu culoarea aia si mi-a zis ca-i revopsita. Arăta BESTIAL, in opinia mea!

Share this post


Link to post

al meu e verde marin metalizat si-i sta foarte bine.nuanta e putin mai deschisa decat la tico.si unde mai pui ca am gasit huse la nuanta.dinpacate sunt cam vechi si nu mai gasesc.

Share this post


Link to post

sincer cred c ar sta tare bin cu culoarea de pe renault RS ...este un galben perlat ...si daca te mai joci un pic in ea(culoarea) poti obtine ceva foarte special...Am vazut un logan cu o culoare asemanatoare celei descrise de mine

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...