Jump to content
Sign in to follow this  
Leutzu

Coca Cola & Co

Recommended Posts

Eu am cumparat din Carrefour, dar cam trebuie sa stai sa vanezi, ca nu aduc foarte mult, si cand au, cand nu au. De obicei cand au, iau mai mult.

 

NFS: Contribui la bunastarea lui Omar (ala care se zice ca-i implicat la rapirea ziaristilor in Irak)? Bucovina e proprietatea lui.

Share this post


Link to post

Auzisem ca Meridor (sau cum ii zice) nu se mai fabrica. Ce afla omu'.

Share this post


Link to post
NFS: Contribui la bunastarea lui Omar (ala care se zice ca-i implicat la rapirea ziaristilor in Irak)? Bucovina e proprietatea lui.

Stiu. Sa-i dea Dumnezeu sanatate, ca buna apa mai face! :heavydrinker:

Share this post


Link to post
Auzisem ca Meridor (sau cum ii zice) nu se mai fabrica. Ce afla omu'.

Pai Meridor nu am mai vazut nici eu, dar Meridor era facut de Dorna (daca tin bine minte). Dar Biborteni au si ei un produs concurent, de fapt la ei e paleta mai larga de optiuni: cu mere, cu lamaie, cu portocale sau ceva portocaliu oricum.

 

NFS: si eu tot fan Bucovina sunt, dar pe planul doi, daca nu au Biborteni. La Bucovina mi se pare ca daca se goleste jumate de sticla se duce acidul la restu' imediat. Cred ca tehnologia lor de impregnare cu CO2 sau ce naiba-i fac e cam nasoala.

Share this post


Link to post
Pai Meridor nu am mai vazut nici eu, dar Meridor era facut de Dorna (daca tin bine minte). Dar Biborteni au si ei un produs concurent, de fapt la ei e paleta mai larga de optiuni: cu mere, cu lamaie, cu portocale sau ceva portocaliu oricum.

 

NFS: si eu tot fan Bucovina sunt, dar pe planul doi, daca nu au Biborteni. La Bucovina mi se pare ca daca se goleste jumate de sticla se duce acidul la restu' imediat. Cred ca tehnologia lor de impregnare cu CO2 sau ce naiba-i fac e cam nasoala.

Bucovina e cu adaos de CO2 , de aia iese repede adicatalea H2CO3 se descompune mai repede cand e cu adaos decat daca asa iese apa din pamant.

MAMA CE CHIMIE BETON !

Bafta

PS Dupa cum am spus mie imi plac apele cu ceva mai multe saruri adica Borsec si Tusnad.

Share this post


Link to post

Pai ia mai putin, sa-mi ajunga si mie!!! :drinkers:

La Metro nu au si nici in Voluntari la Carrefour!

 

.

Share this post


Link to post
Vad ca vorbiti mai mult de ape "gazoase". Eu beau numai plata. Dintre astea plate care ar fi cea mai curata, buna, pura, de calitate?

 

In momentul de fata sunt fan Bucovina!

 

...

NFS: si eu tot fan Bucovina sunt, dar pe planul doi, daca nu au Biborteni. La Bucovina mi se pare ca daca se goleste jumate de sticla se duce acidul la restu' imediat. ...

 

Bucovina e cu adaos de CO2  ...

 

Gazu' ca gazu'. Mai nasol e ca are 66% hidrogen pur! :rolleyes:

 

=))

Share this post


Link to post
Mai nasol e ca are 66% hidrogen pur!

 

Nasol! aveti grija cind beti ape gazoase si fumati concomitent! Hidrogenul scinteia asteapta! =)) =)) =))

Share this post


Link to post

NFS: deh de abia ma trezisem atunci, ai si tu putina mila...

Share this post


Link to post

la cum e apa de la robinet cateodata la gust.. :-W nu-i de mirare ca is abonat filde la apa minerala (cand finantele sunt mai low) sau sucuri(cand ma scald in bani ) :D

De preferat prefer un schweppes bitter lemmon , fanta de visine sau pepsi , insa in ultima vreme m-am obisnuit sa fac ceai de menta , in care storc lamaie si pun zahar. Se pune la rece si iese ceva bun bun bun.. Tot aici ar mai merge si compoturile de mere (asta numai cand merg acasa) care is la fel de bune ca racoritor

Share this post


Link to post

Renunta la porcariile de "sucuri". Apa minerala sau plata, atat.

 

/me clean de cola dupa aproape 2 ani :)

Share this post


Link to post

eu am 1 luna si jumatate de cand nu am mai baut coca cola si sucuri acidulate...sper sa nu cedez mai ales ca sunt constienta ca distrug stomacul si ficatul...

 

apropo astazi am primit o oferta de la ausburg la semafor, am ajuns cu ea la birou si am inceput sa o analizez si am gasit o solutie de spalat jentile (sper ca am scris bine) si niste colegi mi-au spus sa incerc cu coca-cola si cica o sa fiu uimita...

Edited by angela_b

Share this post


Link to post

merge brici! si dupa ce le limpezesti cu apa, foloseste aceiasi cola pentru a unge talonul cauciucurilor! Rezultatul este uimitor!

Share this post


Link to post

Sa vezi ce lustruiesc spoilerele baietii la spalatoria unde spal eu masina... Trei parti Coca Cola si o parte lichid de frana. Si nici nu costa decat 10.000 operatiunea :) ) Mori daca vezi rezultatul. Juri ca e cel mai misto silicon. Si sa vezi ce se mai plangea un coleg de-al meu ca i-a crapat bordul de la silicon. =))

Share this post


Link to post
/me clean de cola dupa aproape 2 ani :)

 

Amin! :cadelnita: Si eu sunt clean de cola de mai bine de doua luni. M-am dat pe sucuri naturale.

 

Aduc ca dovada aceasta poza ce ma infatiseaza refuzand cola si imbratisand sucul natural (nu ma vad prea bine din cauza sucului):

post-182-1124043366_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Da mana care tine substanta nociva din poza se poate "consuma"? :X

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

X( :flaming: :rambo: O cauti cu lumânarea! :X

Edited by Zmeul cel rau

Share this post


Link to post

Aaaaa, scuze [-O< , ma gandeam ca... :redface: O :) Nu te superi, nu? N-aveam de unde sa stiu ca e sora ta. Peace :) >-

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Nu e sora mea! :-W

 

Nu pot sa pun poze cu sora mea ca o vede ala micu si verde. :P

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...