Jump to content
Sign in to follow this  
adriano_ucv

Bi Xenon Pe Lacetti

Recommended Posts

Salutare tuturor sunt nou pe forum

 

Am si eu o nelamurire am cumparat un kit bi xenon H4 si am si eu o intrebare

 

Este obligatoriu sa montez acel rezistor de 5w si 100ohm in mufa far ramasa libera? Nu de alta da nu gasesc in Craiova acel rezistor

 

Si daca a mai montat cineva xenoane pe lacetti sa imi zica unde pot monta cel mai bine ballasturile si releul ca sa fie cat mai protejat

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post

din cate stiu rezistenta e necesara doar la dacia logan/sandero si ajuta sa comute intre faza scurta-lunga. Daca iti comuta intre faze nu ai nevoie de acel rezistor.

 

Balasturile e bine sa le montezi cu mufele in jos ca sa nu intre apa la eleMONTAJ.jpg

 

 

Share this post


Link to post

Rezistenta nu era pentru a anula eroarea de bec ars, la masinile care indica asa ceva ? daca nu ai indicator in bord pentru bec ars, nu cred ca-ti trebuie.

Share this post


Link to post

Dar ce mufa de far iti ramane tie libera?

Share this post


Link to post

Pai nu este necesara decat una pentru comanda atata cealanta ramane libera. Nu cred ca am vreun senzor de bec ars. O sa le montez zilele astea sper sa fie totu bine daca nu revin

 

 

Share this post


Link to post

Asa ramane la h4. Stai linistit. Asa e si la mine. Oricum e in far, dupa capac, nu pateste nimic.

 

 

 

 

L.E. II este necesar doar unul dintre faruri, pt semnal, in principiu ala din stanga, ca e langa baterie si iti ajunge cablul.

 

Ai grija ca trebuie sa i-ei alimentare direct de la batrie de la borne pt xenon.(cam asa e la majoritatea H4)

 

 

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Gata le-am montat fara acel rezistor deocamdata e totu ok imi comuta de pe faza mica pe cea mare . Uitasem sa conectez la un far mufa de comanda bobina si nu statea decat pe faza mare :) ) dar mi-am dat seama, ma speriasem degeaba. E totul ok merg perfect. Daca e vreo problema revin.

 

 

 

 

Multumesc celor care mi-au raspuns

Edited by adriano_ucv

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...