Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Noua Ordine Mondiala

Recommended Posts

Eu n-am vazut fimul, insa cred ca nitel scepticism nu strica. Scepticism in sensul propriu al termenului, nu in sensul de climato-sceptic.

 

In Europa politica "verde" are un impact discutabil si duce la chestii evident aberante (constructie de eoliene in franta, sau constructia de eoliene unde nu bate vantul, sau de eoliene care nici nu sunt conectate in retea)

 

Comunitaeta stiintifica in cazul asta = IPCC. La consens s-a ajuns dupa ce a fost infiintat IPCC-ul. Daca creezi un comitet..scuze, panel, care sa investigheze problemele creeate de carabusii dungati, sansele sunt mari sa descopere ca respectivele dihanii sunt problema majora a omenirii. Mai ales daca singurele cercetari finantate sunt in sensul asta si fonduri se acorda doar pentru studiile la care concluzia e stiuta dinainte.

IPCC-ul o da in bara sistematic la predictii. Asta e "fact". Inseamna ca n-au un model valid. Au doar niste corelatii statistice si alea discutabile.

Mai mult, folosesc ei insisi argumente contradictorii.

 

Republicani nu exista in Europa :D

 

Exact politica "verde" va duce la impuscarea negrilor... pentru ca ei sunt cei care sunt vinovatii... Infomatati chinezii, tu-le gura mamii lor de poluatori!

 

Nu incerc sa spun ca problema nu exista, insa am uneori senzatia ca suntem departe de a sti care sunt solutiile...

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...