Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Muzica pe Cielo/Espero/Leganza/Nubira

Recommended Posts

Eu in spate am 2 difuzoare cu 3 cai panasonic, impreuna cu mp3 player Clarion sincer se aud superb vibreaza si oglinda retrovizoare. In bord nu am umblat inca dar in weekend sigur o sa la schimb si pe alea, poate tot panasonic.

Share this post


Link to post

 

Eu ti-as recomanda Coustic de 16,5 cm (cca.100 ron) decat "petardele" alea de 60 de lei

Coustic am avut si acum sunt la userul ZeNeSeu, iti poate confirma ca sunt excelente in raportul calitate - pret

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

are cineva de vanzare un adaptor daewoo - iso? sau aveti idee cam cat costa unul?

Share this post


Link to post

pana acum o luna am avut eu :)

 

se mai gasesc - mai ieftin decat gasisem eu, dar cu comanda minima pe site 50 lei

 

http://www.metrafo.ro/produse.html?keyword...woo&where=0 - pozitia 3

 

oricum - talharii care monteaza casetofoane iau in jur de 40ron pe una... mi-e mi-a gasit un amic prin provincie cu 15ron si l-am rugat sa imi ia mai multe sa fac un bine cui ii mai trebuie, dandu-le fix cu aceiasi bani cu care le-am luat... dar nu mai am :(

Share this post


Link to post
are cineva de vanzare un adaptor daewoo - iso? sau aveti idee cam cat costa unul?

 

In piata de langa Big Berceni, 10 RON.

Share this post


Link to post

Ce stiti despre aceasta firma??Idei cum as putea sa-l montez??Ati mai auzit de firma asta??Desi e mic ca marime,credeti ca face ceva??Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri.

post-18216-1221281871_thumb.jpg

post-18216-1221281935_thumb.jpg

post-18216-1221281993_thumb.jpg

Share this post


Link to post

rayovac e firma de baterii din ce stiu eu...

Share this post


Link to post

E o petarda care se invarte pe la 2-2,5 mil si care daca il pui in portbagaj nu iti zice nimic.

Il montezi in locul difurilor din spate.

NU recomand nimic din gama asta de pret, nu iti da bas adanc ci ceva pe la 150 hz si nici macar aia tari.

Oricum, repet, sculele audio se cumpara NUMAI dupa testarea lor pe masina si le iei daca iti place cum se aud.

Share this post


Link to post

La CD Playerul original Daewoo boxele spate sunt ca la radiocasetofon, adica mafim 40W (astea care le am eu sunt koreene, Bukdoo sau cum le zice..)?? (si in fata difera ceva?)

(din asta)

 

La CD playerelul asta se pot sa pun si magazie de CD-uri?

Edited by Dumitru Cristian

Share this post


Link to post

Va rog sa-mi spuneti ce diferenta este atunci cand boxele de masina se amplifica cu o statie?

Se va simtii o crestere a calitatii sunetelor sau numai a volumului?

Va cer parerea celor care ati ascultat sau aveti statii pe masini si ati amplificat boxele spate sau fata .

Nu sunt hotarat daca sa-mi cumpar o statie sau nu pt cele 4 boxe de pe masina mea,deoarece eu inca nu am ascultat la nimeni boxele amplificate.Toti cunoscutii mei au ca si mine mp3 playerul direct pe boxe.

Va prezint mai jos echipamentul pe care-l detin si spuneti-mi daca se merita sa pun o statie la boxe!

 

Statia este pt subwwoferul Magnat

Pe fata am un sistem alpine de 13 (am pus tweeterul la fel cum are si Nubira Cdx)a mea fiind sx

pe spate coaxiale Hifonics bx62i pe 16.5

post-17751-1223323338_thumb.jpg

post-17751-1223323347_thumb.jpg

post-17751-1223323356_thumb.jpg

post-17751-1223323390_thumb.jpg

post-17751-1223323403_thumb.jpg

Edited by Depecher

Share this post


Link to post

Este crestere atat in calitate cat si in calitate DAR daca nu faci macar o insonorizare minima cresterea in calitate va fi minima (Daca nu chiar scadere pt ca vor incepe sa zornaie plasticele/tablele).

Share this post


Link to post

Din cate stiu operatia de insonorizare este cam scumpa.Multumesc de raspuns.

Share this post


Link to post

salutare..nu este foarte scumpa,depinde unde o faci,o poti face chiar tu,iti trebe decat materialul care este in jur de 100 E pt. toata masina(portbagaj,fetele de usi,bord)iti trebuie decat multa rabdare si timp :)

Share this post


Link to post

Este vizibila clar o crestere a calitatii si a puterii sunetului odata cu montarea unui amplificator!

Share this post


Link to post

In primul rand va spun bine v-am gasit! Sunt nou pe acest forum...

Vreau si eu sa cer ajutorul pozesorilor de Nubira 2 in alegerea unor boxe spate (165 mm). Ma gandisem initial sa pun ovale, dar am inteles ca fara statie (si nu ma bate gandul sa pun statie sau/si sw) nu se simte nici o diferenta.

Ma gandisem (poate imi dati voi alte sugestii) la una din urmatoarele:

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au.../Dieci_DCX_165/

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...le/ZEUS_ZXi_63/

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...Type-R/SPR-17C/

 

Precizez ca am un mp3 player sony (4*45W).

Astept si alte sfaturi...

Share this post


Link to post

salut...am o intrebare .

la espero in spate am 2 boxe ovale ( alpine ) .

fostul proprietar cand lea montat , lea montat cam de mantuiala...pt ca o decupat cu ,,toporu,, .

scade prea mult din calitate pt ca nici macar nu prinse bine si nam cum sa le prind calumea fara suport

aveti cv recomandari ??? sa incerc sa fac io un suport din lemn ?....sau unde se gasesc suporturi?

Share this post


Link to post

zamfe io iti recomand ultimele boxe din cele puse de tine ! Alpine type r SUNT FOARTE BUNE :)

Share this post


Link to post

Multumesc pentru sfat...dar cred boxele alea trebuiesc amplificate...

Nu stiu daca pot sa le pun direct pe mp3 player..

Share this post


Link to post

trebuie amplificate da nui scump un amplificator

pe la 300 lei cred ca ii unu destul de bun ( care nu le duce la maxim ) depinde pana la cat te tine buzunaru :P

Share this post


Link to post

Ma tine, nu este problema :)

Deci 300 lei amplificator + 330 lei boxele Alpine = 630 lei.

Este ok pretul, dar in aceeasi bani imi pt lua componenete pentru fata si coaxiale pentru spate de la MB Quart, Hertz, Hifonics, DLS sau Helix...

Tu ce ai alege? Amplificator + 2 boxe de 165 pe spate sau componenete fata + coaxiale pe spate?

Share this post


Link to post

Statie + 2 boxe pe fata + woofer.

Share this post


Link to post
Statie + 2 boxe pe fata + woofer.

 

 

Multumesc de sfat...

Daca nu aveam butelia de GPL in portbagaj, 100% puneam woofer. Asa...ma chinui sa scot bass in alt mod. Si nu prea stiu care sa fie solutia...

Share this post


Link to post

Ai fi uimit sum se poate auzii un Helix de 12 cm diametru si doar 9L incinta amplificat cum trebuie.

Iar dimensiunile unei incinte de 9L sunt jenante.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...