Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Parcare etajata in Bucuresti

Recommended Posts

Iata si-o veste buna ... stiti cladirea aia mare si abandonata, aflata vizavi de Spitalul Universitar, peste Dambovita ? Era vorba sa se construiasca o mega-giga biblioteca acolo. Mai nou, se zvonea ca se va transforma in mall sau spatiu pentru birouri.

 

VA FI FACUTA PARCARE ETAJATA !!

 

E un ditamai afisul pe colt cu Stirbei ... termen de executie: 2005.

Share this post


Link to post

mda.. :?

poate o s'o las acolo doar cand m'oi duce sa cumpar flori de la tzigancile de la eroilor..

in alta ordine de idei, spitalul universitar nu prea are parcare deloc, asha k "vizitatorii" sigur o s'o parcheze acolo..

 

eu abia ashtept s'o termine pe cea de la unirii..acolo e congestie, frate.. :swearing:

Share this post


Link to post
...eu abia ashtept s'o termine pe cea de la unirii..acolo e congestie, frate.. :swearing:

Adica unde anume?

Share this post


Link to post

In spatele magazinului,sau ce e acolo,intre magazin si hala aia,kilometrul 0 parca ii spune.Dar dupa cum se lucreaza in 200tspe e gata.

Share this post


Link to post
In spatele magazinului,sau ce e acolo,intre magazin si hala aia,kilometrul 0 parca ii spune.Dar dupa cum se lucreaza in 200tspe e gata.

Ovidiu cred ca confunzi cladirile. E linga Eroilor.

Era vorba sa se construiasca o mega-giga biblioteca acolo

 

Parca casa radio daca mai tzin bine minte. biblioteca trebuia sa fie aia de vis a vis de magazinul Unirii / Junior(acum ceva legat de tribunal)

Cred ca inainte acolo a fost morga.

Share this post


Link to post

Shenck, ovidiu zicea de parcarea etajata din spatele magazinului unirea.. aia care se construieshte acum...

Share this post


Link to post
Shenck, ovidiu zicea de parcarea etajata din spatele magazinului unirea.. aia care se construieshte acum...

Am intzeles ca se vorbea de ce parcarea de care spuena Vaxxi

Share this post


Link to post

asta initzial, dar io am zis la un mom dat ca eu ashtept sa se termine mai degraba aia de la unirii...

Share this post


Link to post
asta initzial, dar io am zis la un mom dat ca eu ashtept sa se termine mai degraba aia de la unirii...

Da obosela... Trag pe drepta citeva ore sa bag un pik de somn.

Share this post


Link to post

Acum de dimineata am trecut pe Splai spre Grozavesti si la coltul cladirii cu pricina era o pancarda cu biruori de inchiriat(parca din iunie 2005).Unde o sa le inchirieaze in parcare?

Share this post


Link to post

:aoleo:

 

..pai o fi parcare etajata in subteran, pentru birourile alea, mah.. :smoking:

Share this post


Link to post

Am primit pe mail saptamana trecuta schitele la ce se vrea construit acolo... Casa Radio vrea sa devina hotel + birouri si peste drum vor sa faca o superparcare... Sa incerc sa pun ceva poze din ce am primit:

Share this post


Link to post

Si continuarea:

Share this post


Link to post

nu e peste drum ci in spatele hotelului, sau ce o fi..

Share this post


Link to post

Da, s-a lamurit cum va fi. Se va construi "Dâmboviţa Mall" (suna ca naiba).

Share this post


Link to post

Parcare etajata... la ce bun ?? :lol:

M1_matizzzz.jpg

Share this post


Link to post

Mda... vă e uşor vouă... să vezi ce frumos e să te chinui să cauţi un loc de parcare în centru (eu dau şi câte 3-4 ture de bloc până ajung să prind un biet locşor, fiind aglomeraţie ca naiba), şi după ce-ai reuşit să parchezi, să vezi că-ţi rămâne fundu' afară din parcare :P .

Share this post


Link to post

Uitatziva si voi in poza pusa de NFS. Cita risipa de spatiu

de parcare. Puteau sa faca marcajele mai strimte.E loc sa parcheze si-o blonda barca.

Share this post


Link to post

Nu toată lumea ştie să parcheze în spaţii laterale strâmte. Este nevoie şi de un loc suplimentar pentru a ieşi din parcare, că nu poţi manevra ca-n "Sholin soccer". Plus că există şi maşini care sunt mai lungi decât Matiz şi Tico :twisted: .

Share this post


Link to post

Aia din drepta e suficient de mare si uite cit spatiu mai ai in lateral.

Parcarea asta se putea face in spic si incapeau mai multe masini.

 

Daca ai sta la mine in cartier (in Tineretului) ai privi locurile de parcare altfel :) Aici e infernal sa-ti gasesti un loc, iar cind gasesti are pe el T-eu si trebuei sa te strecori printre T-uri.

Share this post


Link to post

Crede-mă că ştiu muult mai bine cum e cu parcarea, pentru c-am stat foaarte central o perioadă (lângă sedii de partid, puncte de plecare pe autocare, magazine de fiţe şi o sală mare de concerte - deja sunt suficiente repere :D ). Era o plăcere infernală să mă întorc de la birou la "rush hour", pe la 16-17:00, şi să dau câte patru-cinci ture printre blocuri ca să găsesc un amărât de locşor unde să mă strecor. Dacă găseam loc pe care-l puteam vedea de la geam, eram fericit. Dar câteodată se ajungea în aşa hal încât se lăsa maşina în mijlocul intersecţiei (fără exagerare), şi trecea lumea cum putea.

 

Văd că la Connex au făcut la noul sediu parcare, ba chiar cu indicator electronic pentru numărul de locuri ocupate. Aşa era prin mai toate oraşele răsărite din Europa, la intrarea în oraş vedeai direct unde mai sunt locuri libere şi mergeai la ţintă. Dar de, mai avem MUULT până om ajunge şi noi aşa - dacă om ajunge vreodată, ceea ce nu prea cred.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...