Jump to content
Sign in to follow this  
nfpetrovici

Cielo Executive 2004

Recommended Posts

Nasoala treaba :(

am avut timp de decizie macar pt un claxon, dar am estimat ca ma vede si ca sta la locul ei. Din pacate, nu a fost asa.

E bine totusi ca nu ai patit ceva si ca (sper) ai invatat ca nu-i "loc" de bazat pe reactiile altora (de cele mai multe ori sunt exact opusul a ceea ce te astepti).

Share this post


Link to post

Cea mai mare greseala este sa te bazezi pe altii si pe reactiile lor.

Intrebarea care trebuie sa te insoteasca mereu cand conduci este " DACA ala nu ma vede? DACA face manevra aia si intra in mine? DACA nu ma lasa sa ma repliez?"

Daca :mrgreen: iti intra in reflex intrebarea asta vei scapa cu fata curata din multe. Cel putin la mine functioneaza ireprosabil de 15 ani.

 

 

LE. Cand vad masina ta accidentata, care e tot albastra ca a mea, am o mare strangere de inima...brrrr...cosmar de-a dreptul. :uff:

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Sa iti zic cateva chestii: in primul rand tu conduci masina, nu ea pe tine. Am avut un cielo cu motorul asta, un motor de exceptie!

 

In ceea ce priveste parcarile si eu am mai sifonat o bara la inceput, mi-am montat singurel senzori de parcare, s-au stricat si am pus altii dar pe care ii tin aprope inchisi. Toate lucruruile cu si despre parcari ii datorez lui taicamiu, fara tipetele, fara mersul mult cu el nu as putea sa parchez masina acum asa de usor. Parcarea nu se mai invata in scoala e soferi! Ceea ce e pacat mare!

 

Te implor ai mare gria de masinuta pt ca e fiabila si fi mult mai atent cu ea si priveste lucrurile altfel: daca vine vreun smecher de acolo, daca iese vreo blonda din dreapta si nu stie ce e aia prioritate... Iar in cielo chiar ai vizibilitate. O solutie buna pt spate sunt senzorii de parcare! Pt ca la cielo bara fiind mare, la u moment dat doar prin multa practica si sa te dai jos de multe ori poti sa iti dai seama cat loc mai ai, dar cu niste senzori treaba e mai usoara, dar nu iti vor parca ei masina.

 

Greseli se fac in trafic, si smecheri sunt... Dar fi mult mai prevazator, lucru care trebuie sa iti dea de gandit la cate incidente ai avut. Nu neaparat cu frica sa privesti orice participant la trafic ci mai mult sa ii prevezi miscare tampitului.

 

Legat de masina fix ca asta a fost si cielo din familia mea, care masina de fiecare data cand o vad imi lasa un larg zambet pe fata, in schimb are un mic mare defect: spatele se blocheaza cat ai zice peste, franeaza bine dar are tendinta de a se bloca! Un motor fortos dar si zgomotos! A si nu face economie la benzina, renunta la o bere si dai sa bea carera 100 si nu o vei recunoaste! Si te mai rog un lucru: am avut si eu anvelopele alea pe masina: sunt petarde si in momentul cand le-am schimbat cu dunlop sport 01 nu stiai ca mai e cielo, dpdv zgomot rulare, FRANE! etc.

 

Have fun si drumuri sa speram cu cat mai putine incidente!

Edited by raresvintea

Share this post


Link to post

Din pacate, la cum se parcheaza si se merge in Bucuresti, se mai lasa cu zgarieturi infundaturi...etc. Pur si simplu nu ai vizibilitate deloc, de multe ori trebuie sa scoti nasul ca sa vezi ceva, nu iau partea doamnei, insa poate avea o scuza morala din punctul asta de vedere.

Partea buna e ca de obicei doar masinile au de suferit. Partea proasta, probabilitatea de "atingere" e mare, daca mai si tii la masina...

 

Ce sa zic, reparatie usoara desi o sa stai ceva fara masina daca o faci pe RCA-ul ei :(

 

@raresvintea. Vad ca esti din Bucuresti. Daca vii vreodata la o intalnire vreau si eu sa vad cum tine spatele la cielo ala de blocheaza rotile :) . Eu nu am vazut unul pana acum, vorbesc serios.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

@raresvintea: E o parte si vina mea pentru ca n-am fost mai precaut, vorba ta. Nasol ca ti se blocheaza spatele, dar nu ma pricep pe tema asta. Poate vii la o intalnire, vorba lui DJ.

 

 

Ca tot e joi azi, poate dau si eu sa-mi vedeti frumusetea 20000000.gif

Share this post


Link to post

Nasol ca ti se blocheaza spatele ...

 

Off: De ce ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...