Jump to content
Sign in to follow this  
Salex

Formula 1 - 2010

Recommended Posts

Poate revenirea pe circuitele de pe "batranul continent", cum zic comentatorii platiti, sa aduca ceva spectacol si spectatori.

Slabe sanse, mai ales dupa ce s-a vazut la ultimele doua MP ! Circuitele europene au fost proiectate pentru "alt fel" de curse ! Parerea mea ... care este !

Share this post


Link to post

Nici macar martalogu' de Schumachar nu mai umple tribunele,lucru pe care se baza Bernie la inceputul sezonului. Singurul lucru bun care il vad anul asta e punctarea primilor 10 clasati,daca nu ma insel este punctajul copiat supa Moto GP. In rest...RIP Formula 1

Share this post


Link to post

Incepand cu sezonul urmator F1 va trece pe Digi, scapam de Miki :drinkers:

Share this post


Link to post

Eu nu ma bucur inca...sa nu dam din rau in mai rau. Sau se muta Miki la Digi :P mie imi place omuletul asta macar se zbate si e prezent la toate MP din Europa. Ca vorbeste prostii aproape mereu asta e partea a2a, macar a invatat din greseli si acum nu mai vorbeste peste team radio.

Share this post


Link to post

E minunat, vor vedea doar cei ce au rds. Nu acuz rds-ul ci tvr-ul, ei nu au mai vrut sa dea bani desi ne ia obligatoriu fiecaruia. Eu stiam ca se cere un anume procent de acoperire nationala pentru a putea transmite un campionat mondial de fotbal sau o formula1.

Share this post


Link to post

Debut cu stingul pentru circuitul corean. Macel in toata regula !

 

LE: Si final neasteptat !

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Neasteptat era sa castige schumi. Oricare dintre webber, vettel, alonso sau hamilton pot castiga oricand.

 

Circuit proiectat cu picioarele din toate punctele de vedere. Bernie, go home.

Share this post


Link to post

Circuit proiectat naspa rau de tot, 100% de acord ! Ghinion (din nou) Vettel - la asta m-am referit cind am zis final neasteptat ! Dupa parerea mea Red Bull ar fi putin peste concurenta. In acest context, nu-l vedeam pe Alons pe prima treapta a podiumului. Cit despre Schumi, n-a fost departe de premianti insa nu mi s-a parut stralucit. Recunosc, pe ploaie a fost ceva mai combativ si mai competitiv ... Cu toate astea, ma mentin pe pozitie, nu-l mai vad in frunte !

Share this post


Link to post

Cel putin 3 din fata lui n-au terminat cursa: webber, rosberg si vettel, il mai depasea un petrov

sau un barichello sau un kubica .. asa ca tot pe acolo iesea pe unde ne-a obisnuit :)

In schimb sta bine la socializare, ce forma si ce tonus poate sa aiba, nu-mi dau seama exact ce e cu el,

daca a atins alt nivel sau pozeaza, dar la ceva trebuie sa fie superior :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Nu mai deschid alt topic. Daca credeti de cuviinta ca nu-i e locul aici il puteti muta

 

 

 

 

Robert Kubica, accident grav/ Polonezului i-ar putea fi amputata o mana

de A.I. HotNews.ro

Duminică, 6 februarie 2011, 12:46 Sport | Motor

 

Robert Kubica, pilotul celor de la Renault F1 Team, a fost implicat, in cursul zilei de duminica, intr-un serios accident in timp ce participa, pe o Skoda Fabia, la "Rally Ronde" din Andora. Polonezul a fost transportat de urgenta cu elicopterul la spital, primul diagnostic fiind acela de fracturi multipe.

 

"Copilotul lui Kubica, Jakub Gerber, a scapat fara rani in urma accidentului care a avut loc, duminica de dimineata, in timpul Raliului Andorei, in Savona. In urma incidentului, Gerber a iesit singur din masina, in timp ce Robert a ramas in ea. Pilotul de Formula 1 a fost transportat cu elicopterul la Spitalul Santa Corona din Genoa. Medicii au precizat ca polonezul a suferit multiple fracturi si ca starea acestuia este destul de grava", se precizeaza in La Stampa.

 

Incidentul s-a petrecut in etapa de deschidere, iar Robert, cunoscut pentru faptul ca participa destul de des in ultima perioada la raliuri, concura la categoria Super 2000.

 

Kubica a pierdut controlul asupra masinii sale, a iesit de pe carosabil si s-a lovit violent de zidurile unei biserici.

 

In urma leziunilor suferite, este destul de probabil ca Robert sa nu poate lua startul la prima etapa din noul sezon de Formula 1, din data de 13 martie (Bahrain).

 

Nu e la primul accident major

 

In 2007, in timpul Marelui Premiu al Canadei, Kubica a suferit un grav accident, dar spre mirarea tuturor a scapat cu doar cateva leziuni usoare.

 

Nascut pe 7 decembrie 1984, Robert Kubica este primul pilot polonez care a participat in Formula 1. De-a lungul timpului, Robert a concurat pentru BMW-Sauber (2006-2009) si Renault (2010 - pana in prezent).

 

Cifrele lui Robert Kubica in Marele Circ:

 

Grand Prix-uri - 76

Victorii - 1

Podiumuri - 12

Puncte castigate - 273

Pole-Position - 1

Prima cursa: Marele Premiu al Ungariei (2006)

Singura victorie: Marele Premiu al Canadei (2008).

 

 

 

Share this post


Link to post

Mare, mare pacat.. sper sa se faca bine cat mai repede. Mi-aduc aminte ca anul trecut Kimi nu a semnat cu McLaren tocmai ca nu s-au putut intelege tot la aspectul legat de raliuri, anume McLaren nu a fost de acord ca el sa alerge si in campionate de raliuri si in plus sa presteze mai mult pentru sponsori.

Share this post


Link to post

Starea lui Kubica s-a agravat

 

Starea pilotului polonez de Formula 1 Robert Kubica s-a înrăutăţit. Accidentat grav pe 6 februarie, Kubica trebuia să fie mutat la secţia de ortopedie a spitalului unde este internat, dar s-a decis menţinerea sa la terapie intensivă.

 

Ştirea a fost confirmată de logodnica polonezului, Edyta, care a declarat pentru TVN 24 că starea de sănătatea a lui Robert s-a dereriorat în urma intervenţiei chirurgicale de vineri.

Robert Kubica a suferit un grav accident în timpul raliului "Ronde di Andora", ce a avut loc pe 6 februarie. Accidentul lui Kubica a avut loc la 4,6 kilometri de la plecarea în cursă, în localitatea San Lorenzo, când maşina a ieşit de pe carosabil în plină viteză şi s-a izbit de zidul unei mici biserici.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...