Jump to content
Sign in to follow this  
basti77

Semnalizatoare Spate La Cielo ? Cum ?

Recommended Posts

Cum se poate scoate din lampa din spate portocaliul fara sa demontezi lampa, sa ii dezlipesti geamul ?

Vreau sa pun becuri Osram Diadem, pe care le-am cumparat si am avut o surpriza, nu are bec portocaliu pe spate ci un manson portocaliu in lampa.

 

Ma poate ajuta cineva va rog ?

 

Cu fata am rezolvat se gasesc lampi de semnalizare pe fata fara manson, cu bec portocaliu, deci le pot schimba, si la un pret bun zic eu de 360.000 bucata.

 

Cu spatele cine ma poate ajuta cu o solutie ???

Share this post


Link to post

cred ca prin magie.

pana nu desfaci geamul stopului, nu faci nimic. si ai mari sanse sa strici ceva pe acolo.

vezi ca au aparut stopuri de cielo modificate cu geam clar. am vazut si eu unul prin bacau. dar ce provenienta au, nu stiu.

Share this post


Link to post

daca mai vezi cu geam clar poate poti afla de unde le are respectivul, eu ma gandeam sa dau stopul jos si sa imping plasticul acela portocaliu pana pica in stop dupa care sa incep sa il sparg putin cate putin pana iese bucati din stop, stiu ca o sa ma chinui putin dar cred ca o sa mearga, este facut dintr-un plastic subtire din cate am vazut.

Share this post


Link to post

Daca doriti stopuri clare pentru cielo s-ar putea sa va ajut eu.

Am pe cineva care face pt. matiz si tico.

E posibil sa faca si pentru cielo. Il voi intreba si va spun maine.

Share this post


Link to post

intereseaza-te si zine un pret te rog.

Share this post


Link to post

Am fost azi la mester.

Pt. cielo costa 2.500.000 amandoua, dar imi trebuie stopurile voastre.

Altfel nu se poate. Noile geamuri se lipesc si se etanseaza pe lampa veche.

Pt alte informatii sile_cotta@yahoo.com mail sau msg

Share this post


Link to post

Adica 2 milioane juma ca sa imi faca toate lampile pa spate albe (si frana,pozitie si lampa de ceata ???) ca ma bag si eu :D .

Share this post


Link to post

Exact - 2.500.000 amandoua stopuri spate turnate integral.

Dar imi trebuie stopurile tale o zi sau doua.

sile_cotta@yahoo.com sau pe msg.

Share this post


Link to post

La OLTCIT se baga, ca am un prieten care vrea sa la albeasca de un an si nu are unde si la ce bani bineinteles :D

Share this post


Link to post

Se baga la orice, in principiu.

Pt oltcit cam 1.500.000 - 1.800.000

Share this post


Link to post

:o fftopic: Si eu care am spart un stop acum vreo 3 ani si am gasit sticla de stop cu numai 80 de mii... (la oltcit evident)

Share this post


Link to post

@Zmeu Da mey da era ea (sticla de stop) alba?? NU deci de aia dai de Nx mai multi bani ca deh ai stopuri albe pe CitroenulOltului si pana si aia de la craiova or' sa se uite dupa el :dizzy: Sincer M-i se pare o prostie sa dai atatia bani pt. stopurile unui Oltcit !!!! Parerea mea-care este :D

Share this post


Link to post

Sticla alba nu e decat plexiglas. Am un prieten care si-a facut triple singur, si arata chiar bine!!Nu trebuie decat unul dintre voi mai curajos, dat triplele jos, spart geamul, decupezi altu din plexic si cu ajutorul unei surse de caldura il modelezi cum vrei, apoi se lipeste pe triple, mare atentie sa nu lasati gauri ca intra apa sau mizerie, folositi spuma poliuretanica, ca la geamurile termopan!!

In rest, numai bine. Sper sa nu fie nici o problema cu politia!!

Share this post


Link to post

La politie m-am gandit si eu ca la cat urla foamea in ei...

Share this post


Link to post

din acelasi motiv nici eu nu mi-am luat inca...ca daca era dupa mine heheh :D

Share this post


Link to post

Ce aveti fratilor cu GARCEA, ce sa faca politia atata timp cat in spate se aprind cum scrie la carte, adica:

 

semnalizare = galben;

mers inapoi = alb;

pozitii, ceata si frana = rosu

 

Ce ii ... pe ei ca sticla stopului e complet alba ? important este ca se aprinde cum scrie la Lege, deci fratilor, faceti-le albe si va asigur ca castigati in instanta, lucrez in domeniu si stiu, si dupa ce castigati va indreptati cu plangere penala, pentru daune morale si materiale, impotriva agentului care va luat talonul sau permisul, a apus tara in care faceau legea, asa ca ... DA-TI BATAIE SI ALBITI-VA STOPURILE.

 

P.S. dar cand se aprind sa se aprinda cum trebuie.

Share this post


Link to post

Ba tu vino joi si vino vlade si tu sa stam putin de vb :drinkers: .

Share this post


Link to post

sa traiti vin! :D

Share this post


Link to post

Am scos "prezervativul" galben din semnalizatoare, cu toate ca pe fata se gasesc gata fara galbeneala, le-am facut si pe acestea, si spre surprinderea mea pe spate a fost mult mai usor decat pe fata.

post-1032-1156680295_thumb.jpg

post-1032-1156680375_thumb.jpg

post-1032-1156680446_thumb.jpg

Edited by basti77

Share this post


Link to post

Am urmat si io sfaturile da-te de basti si au iesit misto pe fata, ca doar pe fata am facut

post-3420-1156720867_thumb.jpg

post-3420-1156720909_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sal,poti sa imi spui si mie cum ai scos alea galbene?

 

 

 

 

Ms

Share this post


Link to post

zilele trecute am vazut un cielo lovit la spate...si...SURPRIZAAAA...in spatele palsticului colorat..se afla un alt plastic transparent...asa k ramane doar sa scoateti geamul colorat...si gata

 

Nu mai folosi limbaj IRC. Foloseste majuscula la inceput de fraza/propozitie.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

M-am uitat duminica la stopurile mele...si i-mi cer scuze , nu stiu ce stopuri avea acel cielo dar la mine nu exista nici un plastic transparent...scuze inca o data

 

 

:-W

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

WooDoo , asta din poza atasata e masina ta? Ai luat farurile si semnalizarile e la rxm? Daca da spune-mi si mie este vre-o diferenta intre ele si cele originale? Sistemul de prindere si reglaj al farurilor din interior sunt la fel sau trebuie facute modificari?

L-ai cumparat online? ca sa stiu daca sunt probleme cu transportul, pentru ca totusi sunt obiecte fragile si nu as vrea sa le gasesc in colet numai cioburi

 

Merci :osanale:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...