Jump to content
Sign in to follow this  
slasher

Motor Cielo Dohc 1,5 16V E3

Recommended Posts

motorul este luat de pe un cielo trantit, are ulei in el este tinut in garaj, daca este cineva interesat poate suna la 0741200359 bogdan

 

poze

post-19052-126245807535_thumb.jpg

post-19052-126245808415_thumb.jpg

post-19052-126245809438_thumb.jpg

post-19052-126245810596_thumb.jpg

post-19052-126245811518_thumb.jpg

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Acte euro 3? Sau ce inseamna E3?

Share this post


Link to post

Imposibil sa fie euro 3. Euro 2 maxim.

Iertata-mi fie reticenta, sigur are numai...35.000 de km?

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Imposibil sa fie euro 3. Euro 2 maxim.

Iertata-mi fie reticenta, sigur are numai...35.000 de km?

 

 

kilometrii nu stiu cat sunt de reali...asa l-am luat si eu asa spun mai departe...a avut si disc si placa de presiune care au fost puse pe o masina care avea 160.000 si acum are 185.000 si inca merge, si este euro 3 sigur pt ca nu are delco si are acapacul la distributie de plastic, astea-s motoarele montate pe cielo in Ro. Am sa mai pun niste poze mai clare zilele care urmeaza.

Share this post


Link to post

Mai informeaza-te ca altfel dezinformezi cu buna stiinta sau nu. Toate executivele facute din 2000 pina in 2004 sunt euro 2 si au aprindere directa.

De altfel un motor se cam vinde cu tot cu ECU.

Cele euro 3 sunt in 8 valve si s-au facut dupa 2004.

Share this post


Link to post

Lipseste si galeria de admisie,evacuarea + sonda lambda, canistra de vapori, instalatia electrica, nu e un motor propriu zis, ci mai mult bloc+chiulasa + o mica parte din accesorii, deci euro X nu are cum sa fie un "fier" =)) . Fierul merge si pe espero 1.5 noneuro fara probleme.

Share this post


Link to post

Lipseste si galeria de admisie,evacuarea + sonda lambda, canistra de vapori, instalatia electrica, nu e un motor propriu zis, ci mai mult bloc+chiulasa + o mica parte din accesorii, deci euro X nu are cum sa fie un "fier" 24000000.gif. Fierul merge si pe espero 1.5 noneuro fara probleme.

 

ca sa raspund la toti nu prea pot...nu stiu exact ce euro este, dar am vazut pe executive 16v euro 3 (fara delco), in fine vina mea este ca nu am specificat ca are si injectoarele, galeria de admisie, cartelul (furtunul gros de aer) si alternatorul, oricum va multumesc ca ati scris pt ca asa imi dau si eu seama ce am :D .

Share this post


Link to post

Tommy are dreptate, ce ai vazut tu executive euro3 e in 8 valve.

Judecand dupa prezenta valvei EGR si distribuitorul electronic motorul probabil a fost luat de pe un cielo executive si a fost euro2.

Share this post


Link to post

..., dar am vazut pe executive 16v euro 3 (fara delco)...

Nu aveai cum sa vezi asa ceva pentru ca...nu exista.

Trebuia sa citesti doar 2 posturi mai sus. Adica...

 

...Cele euro 3 sunt in 8 valve si s-au facut dupa 2004.

 

:)

Share this post


Link to post

atunci il declar euro 267000000.gif cu pretul de 200 euro negiciabil.

Edited by slasher

Share this post


Link to post

Eu am DOHC, 16V, fara delco, cu bloc bobine si in acte e chiar euro 2. Arata exact ca ce vinde Dl. Acum sper ca nu ma puneti sa scanez talonul? :) PS: nr de omologare se termina in x5

Edited by banzay

Share this post


Link to post

Exact asta au spus si colegii, ca poate fi doar E2, nu E3.

Share this post


Link to post

mai am 2 triple cielo, una putin crapata, capac delco nou, 2 cauciucuri de vara cu tot cu janta, garnitura de chiuloasa 1,5 16v noua.

 

 

Share this post


Link to post

am uitat sa specific...ambele triple sunt pe partea stanga :)

 

 

Share this post


Link to post

Cat vrei pe alternator? vreau sa-l montez pe un cielo "97 in 8 valve, normal ar trebui sa se potrivească

Share this post


Link to post

100 euro pt blocul motor dak nu are prag de uzura in cilindri?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...