Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Cele Mai Complicate 10 Interioare Auto

Recommended Posts

Articol original - Jalopnik

 

10. 2010 Acura ZDX: afisaj pe 3 niveluri, sistem Sirius TravelLink cu alerte meteo, sistem audio surround, interfata pe baza de joystick

 

1.jpg

 

9. 2010 Audi R8: look sport, interfata multimedia cu joystick, microfoane integrate in centurile de siguranta

 

2.jpg

 

8. 2009 BMW seria 7: ecran LCD de 10.2 inch, night-vision cu afisare pe parbriz, sistem iDrive cu joystick, camera video laterala

 

3.jpg

 

7. 2010 Mercedes S-Klasse: detecteaza daca soferul e ametit/baut, interfata COMAND, poate afisa imagini diferite pentru sofer si pasager, ecran integrat in bord, control vocal

 

4.jpg

 

6. 2010 Nissan GT-R: afisaj uniform multifunctional, monitorizarea performantei vehiculului

 

5.jpg

 

5. 2010 Honda Insight: afisaj pe 2 niveluri, ceasuri 3D, afisaj pentru consum, afisaj pentru incarcarea bateriei, XM/Satnav

 

6.jpg

 

4. 2010 Lexus HS: control prin trackball, ecran informational, sistem meteo/travel XM

 

7.jpg

 

3. 2010 Range Rover: ecran LCD de 12 inch (cel mai mare intr-o masina de pana acum), sistem GPS/navigatie/entertainment cu camere video, sistem audio surround, fara piese in miscare

 

8.jpg

 

2. 2010 Ford Fusion Hybrid: ecran LCD complet configurabil pentru bord, apar frunze pe ecran pe masura ce conduci mai economic, informatii despre trafic in timp real cu Sirius TravelLink, sistemul SYNC controlat de voce

 

9.jpg

 

1. Chevrolet Volt: look de iPod, 2 ecrane LCD, meniu pentru incarcare

 

10.jpg

Share this post


Link to post

Fix de aia vor fi mai multe accidente, pt ca in loc sa casti ochii la drum in masina ta sport vei sta sa te joci la sistemul multimedia.

Share this post


Link to post

De acord, pe mine m-a enervat si ala de la bmw seria 3, inclusiv viteza e afisata concomitent cu ace de ceas si digital.

Dar la un public cu gusturi "educate" pentru gadgeturi si nu pe utilitate si calitate, piata reactioneaza si deformeaza.

Combinatia de succes este insa data de ecrane de rakete sf care sa distraga atentia si materiale care dupa 2 ani arata de ti-e sila sa te mai urci in masina.

Tendinta generala este de a colecta acareturi inutile pentru ca e cool, "cum.. colegu scrie cat are consumul pe computerul de bord si eu sa nu ma pot lauda

ca 1.9 tdi-ul meu afiseaza si mai putin?" si nu de gandi a achizitiona un lucru pentru nevoia persoanala si nu a inghiti ce ne baga altii pe gat, sau de a utiliza o scula la puterea la care a fost proiectata, nu doar a o afisa si admira.. "gata, sunt si eu in rand cu baietii, mi-am luat si eu masina cu BC, dslr sa trag toplesuri de pe sezlong, laptop de scos pe terasa, gps cu ecran de 10 etc etc ". Tehnica a venit mereu in slujba mediocritatii si a defavorizat actul gandirii.

Share this post


Link to post

Poate nu foarte complicat dar...

Share this post


Link to post

Cate manere de usi exfoliate schimbam la Megane in garantie... Sa nu mai zic de Lagunele 2 la care se exfoliaza consola centrala sau iarasi la Megane aeratoarele centrale sau cd-player-ul, manerul la schimbator care se toceste sau se rupe pielea pe el, volanul care din bej devine negru pe unde se toceste, imitatia din piele care crapa, pielea care se increteste, etc, etc. Mda, interioare misto cand cumperi masina de noua dar care se fac ca dracu in cativa ani, ajung mai rau decat bordul de la Matizul meu tratat cu silicon prost.

Si totusi, la ce folosesc atatea butoane si functii daca nu pui materiale de calitate? Eu sincer imi cam prind urechile in diversele functii de la clima de la E-classe sau ale cd-player-ului, in schimb ca si calitate a interiorului e la acelasi nivel ca si vechiul Passat.

Share this post


Link to post

Aiurea rău mi se pare cel al Ford Fusion Hybrid-ului :rolleyes:

Share this post


Link to post

@laurentziu83, da aceea au Reno-urile pret asa de "bun" la SH.

 

Chestia asta cu multe butoane a fost criticata si in Top Gear mai de mult. Era vorba despre un BMW seria 3..

Share this post


Link to post

Cred ca si la Insignia si noua Astra bordurile sunt pline de butoane,dar masinile arata superb.

post-2267-126902284196_thumb.jpg

post-2267-126902286193_thumb.jpg

Share this post


Link to post

E fain iluminatul la bordul ala, sub schimbator e o banda de leduri rosii :)

Mie-mi place bordul de la new spark, cu acel import de la motociclete.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...