Jump to content
Sign in to follow this  
vieri

Tapiterie Piele

Recommended Posts

De ceva timp ma bate gandul sa-mi tapitez scaunele si bancheta masinii in piele? :dizzy:

 

Ce ziceti? merita inafara din punct de vedere estetic? Mai functioneaza oare airbagurile corect dupa aceea? Astept pareri.

Edited by EM!L
majuscule

Share this post


Link to post

Dpdv strict practic nu. Vara se incinge mult mai tare decat tapiteria textila, iar iarna se raceste mult mai tare decat aceasta. Plus ca uzura este mai vizibila pe piele decat pe textil.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post
ce ziceti? merita inafara din punct de vedere estetic? mai functioneaza oare airbagurile corect dupa aceea? astept pareri.

Funcţioneză sau nu, în funcţie de "lucrare".

Personal recomand tapiseria mixtă.

Share this post


Link to post

Mie nu imi place tapiteria de piele...mi se pare tare la atingere. poate daca eram gay...

Am vazut tapiterie de piele moale la escalade sau 300c...dar alea sunt deja alte masini.

Edited by rich1974

Share this post


Link to post

Eu recomand tapiteria mixta (textil-piele). Are si un aspect frumos, da o alta nota masinii si nici nu are dezavantajele mentionate mai sus ale unei tapiterii full-piele. Suprafata mediana a scaunelor sa fie din material textil, ca sa nu se incinga vara si sa respire corpul, iar lateralele cu piele.

 

In combinatie cu volanul, schimbatorul sau cotiera imbracate in piele, arata foarte bine.

 

Cand mi-am cumparat Lacetti-ul am fost foarte fericit sa aud ca au introdus in gama si tapiteria mixta si cred ca am facut bine alegand-o. Am atasat cateva poze de la Lacetti-ul meu.

 

post-21391-1253894326_thumb.jpgpost-21391-1253894347_thumb.jpgpost-21391-1253894367_thumb.jpgpost-21391-1253894411_thumb.jpgpost-21391-1253894425_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...