Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Un nou judeţ rutier

Recommended Posts

La IPJ Ilfov s-a deschis serviciu de înmatriculări. Vor fi alocate numere de Ilfov: IF-xx-yyy !

Share this post


Link to post

mda..

un numar de genul IF-69-SEX are logica!

nu e rau! =))

Share this post


Link to post

am vazut deja unu cu numar provizoriu cu if in fata... credeam ca nu vad eu bine

Share this post


Link to post

Da judetul asta era acu 40-50 de ani din cate stiu eu.

Masura asta au adoptat-o pentru ca se termina in curand numerele de inmatriculare. Acu foarte multe masini de leasing au masini cu numerele la ordine de Bucuresti. De exemplu, acum la ENA Galati, masinile pe leasing nu se mai inmatriculeaza pe judetul Constanta (cum am eu numarul de inmatriculare si unde era centrul zonal) ci pe Bucuresti.

Share this post


Link to post

:D Pai chestia asta s-a facut ca sa plateasca taxa de statiune vara viitoare in Mamaia :D

Share this post


Link to post

deci if sunt foastele nouăbeşicincicifre nu?

Share this post


Link to post
Da judetul asta era acu 40-50 de ani din cate stiu eu.

Ei, nici chiar asa... unchimiu si-a luat o dacie prin 1976 si avea 1-IF-9030. Deci s-a desfiintat "doar" acu vreo 25 de ani.

 

Alx > da, IF = 9B & 5cifre

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

La intalnirea de joia trecuta tocmai am discutat cu colegii daca stiu cumva ce reprezinta numarul IF 0115. Ne dadeam toti cu presupusul si iata stirea conform careia se vor inmatricula autoturisme cu numar de IF.

Share this post


Link to post

daca tot ati aflat inaintea mea ca s-au reinventat numerele cu if, poate stiti si daca locuitorii de ilfov cu numar de bucuresti trebuie sa isi schimbe numarul sau il pastreaza pe cel pe care il au deja?

Share this post


Link to post

Am si eu o nelamurire. Ilfovul este judet propriu zis sau exista doar in domeniul rutier? Daca da atunci care este resedinta de judet? Municipiul Bucuresti? Cam ciudat...B si IF ambele in judetul IF.

Share this post


Link to post

Iata ca au aparut si prin Iasi numere de leasing pe Ilfov. Parca pe o Octavia am vazut asta.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...