Jump to content
Sign in to follow this  
KumKum

Suport Ochelari Pentru Cielo

Recommended Posts

Am montat acum ceva timp in urma suport pentru ochelari, eram satul sa-i tot tin pe la parasolar atunci cand nu aveam nevoie de ei si sa-mi cada mereu atunci cand mergeam pe drumurile patriei, care sunt asa cum sunt...

Suportul este GM si este pentru Opel Astra H initial, dar se potriveste perfect si la Cielo.

Cateva poze...

Mutumiri lui Iso pentru ajutor.

post-4967-1247920092_thumb.jpg

post-4967-1247920199_thumb.jpg

post-4967-1247920227_thumb.jpg

post-4967-1247920274_thumb.jpg

Edited by KumKum

Share this post


Link to post

Foarte frumos arata... Voi cauta si eu asa ceva in curand :D Eu am ceva mai simplu, adaptat dintr-un suport normal, pt ca nu stiam la ce masini sa caut unul deasta 'original'. Am prins prin gaurele ramase o bucatica de banda dinaia cu arici de se lipeste/dezlipeste si pe suportul de ochelari cealalta bucatica de care se prinde. Nu arata extraordinar, dar e util...

Edited by banzay

Share this post


Link to post

KumKum poti sa ne zici si noua cod-ul pentru piesa respectiva ? Nu de alta dar as comanda si eu una :D

Share this post


Link to post

Da, normal...uite o poza cu codul, este 1740100

post-4967-1247950379_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Multumesc, sa il comandam si noi... Dupa cum a zis si Sergiu... ne mai zici si pretul ? Si promit ca nu te mai batem la cap :D

Share this post


Link to post
Cat costa?
... ne mai zici si pretul ? Si promit ca nu te mai batem la cap

 

...a ajuns in jur de 40 lei.

se monteaza in locasul de maner, se scot capacele de plastic si se monteaza in locul lor. Problema e ca trebuie adaptat ceva pt ca gaurile respective sunt cam mari. Eu am preferat sa bag in gauri niste dibluri de rigips, putin modificate, adica am mai taiat din ele pana au intra perfect si apoi prins in holtzsuruburi.

Share this post


Link to post

Alte variante de suporturi de ochelari? ceva mai lat ?

Alea de pe Lacetti sa mearga oare ? Am vazut colegi care au Lacetti..poate ne ajuta

Share this post


Link to post

salut poti sa ne spui cum l-ai prins..ce suruburi sau ce ai folosit la prindere...?multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Cu d-astea nu se poate prinde?post-10203-0-13775700-1348221677_thumb.jpg Ca e cam 1leu bucata si sunt pe multe dimensiuni.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

problema e ca gaura de la cielo e mai mare decat cea de la suport...am folosit niste holsuruburi de rigips metalice unu mai lung si unu mai scurt...(in spre parbriz gaura e mult mai mica...)

post-7813-0-19147600-1348295991_thumb.jpg

Share this post


Link to post

E bine si asa, nu era neaparat nevoie sa folosesti metoda mea, ideea este sa ai grija sa nu te trezesti cu surubul/holtzsurubul ca-ti iese prin plafon cand il infiletezi, in cazul asta lungimea conteaza... :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...