Jump to content
Sign in to follow this  
Ana

Conspiratii

Recommended Posts

Pot să le dau şi o palmă, două ? ajută ?

Share this post


Link to post

Din pacate nu ajuta... Le faci sa sufere inutil. Unele chiar se isterizeaza si se pot intoarce impotriva ta! S-au auzit cazuri de becuri revoltate. Mai ales acelea din bord sunt cele mai periculoase, cat le vezi de mici...

Share this post


Link to post

Las' că nu mi-e frică de ele.

 

Dacă nu se rezolvă, le trec pe LEDuri !

Share this post


Link to post

Nu e nici asta o solutie...

Am vazut chiar pe forum borduri ornate cu "leji blio".

E impotriva naturii sa posezi asa ceva, fara sa le asortezi cu o manea de calitate.

Si daca bagi o manea (chiar de calitate sa fie) sa vezi cum se incrunta culbutorii la tine...

Bine... asta e valabil numai la masini Daewoo, ca la logan merge, nu e asa de pretentios.

Si mai lasa gluma! Esti inconstient? Cum sa nu-ti fie frica de becuri?!?

Share this post


Link to post

becurile te pot afecta doar psihic deci se rezolva cu vreo 3-4 vizite la psih-OLOG.

Share this post


Link to post
becurile te pot afecta doar psihic deci se rezolva cu vreo 3-4 vizite la psih-OLOG.

Nu! Imi pare rau sa va tot contrazic, dar trebuie spus adevarul!

Becurile afecteaza si FIZIC!

Exista dovezi, ca s-au gasit urma inauntru.

Share this post


Link to post

Dar am înţeles că o manea de calitate prezintă un ritm ("beat", engl.) aparte, care, combinat cu mişcarea tip "du-te vino" a mecanismului bielă-manivelă, ajută la eficientizarea arderilor şi înlesnirea deplasărilor acestuia ! ceea ce duce implicit la o reducere a depunerilor de calamină în motor şi un consum scăzut de carburant. A nu se uita că un LED consumă şi el mai puţin decât un bec, deci alternatorul va avea de suportat o sarcină mai mică, şi va duce o viaţă mai lungă, spre bucuria celor 6 diode din puntea redresoare care-şi vor trăi fericite bătrâneţea.

 

Apropos, de ce nu există componente electrice de genul masculin ? un LED, două LEDuri -- neutru; o diodă, două diode -- feminin; o rezistenţă, două rezistenţe - feminin; un tiristor, două tiristoare -- neutru şamd. Singurul masculin este condensatorul: un condensator, doi condensatori; ce să înţeleg din asta, că genul masculin este mereu cel destinat să suporte sarcinile ??

Share this post


Link to post

sa le acumuleze mah... ia du-te in cimitir si numara crucile pe care vezi: moshu mort, baba in viata. o sa ramai @-)

oare luminoscientele albastrui au conspirat la moartea prematura a acestor barbati?

Share this post


Link to post

Conspiratii? Stati asa! De ce azi dimineata masina mea nu ma lasa sa intru inauntru, dar ma lasa sa ies afara??? Aud?

 

De ce vantul cu gheata bate tot timpul intre guler si gat?

 

De ce baltile stropesc numai in sus cand ar putea, conform gravitatiei, sa stropeasca in jos?

Share this post


Link to post

Daca erai atent, vedeai ca nu ai dreptate: UN LED, DOI LEJI! Dar este valabil numai pentru aia de culoare albastra. Restul de culori sunt neutre.

 

Referitor la ce ai spus despre alternator... crezi ca o sa fie fericit ca are o sarcina mai mica? Lasa-l sa invete ce-i viata, sa aibe si el o satisfactie...

Share this post


Link to post
oare luminoscientele albastrui au conspirat la moartea prematura a acestor barbati?

 

La moarte nu ştiu dacă au contribuit, dar sigur din cauza emisiei pe lungimea de undă specifică ledurilor albastre au provocat o manifestare subită de chelie.

 

 

Conspiratii? Stati asa! De ce azi dimineata masina mea nu ma lasa sa intru inauntru, dar ma lasa sa ies afara??? Aud?

 

Păi ea săraca încearcă doar să păstreze starea de normalitate. Cum ar fi să poţi intra afară şi să ieşi înăuntru ?!?! @-)

 

De ce vantul cu gheata bate tot timpul intre guler si gat?

 

Pentru că dacă ar bate între buza de sus şi buza de jos, s-ar chema cocktail sau bere :mrgreen:

 

De ce baltile stropesc numai in sus cand ar putea, conform gravitatiei, sa stropeasca in jos?

 

Aici e interesant, trebuie studiat. Cred că este o practică paranormală, aplicată de persoana feminină de naţionalitate .ţig pe care am stropit-o din greşeală ieri, şi care şi-a manifestat nemulţumirea înjurând la un nivel sonor rival cu cel de la decolarea unui avion de capacitate medie. Dacă bălţile ar stropi în jos, aceste persoane nu şi-ar mai putea oferi serviciile de tip paranormal diferiţilor naivi, ceea ce ar duce la o scădere drastică a cantităţii de metale preţioase purtate.

 

Referitor la ce ai spus despre alternator... crezi ca o sa fie fericit ca are o sarcina mai mica? Lasa-l sa invete ce-i viata, sa aibe si el o satisfactie...

 

Dar oare nu ar trebui să ne gândim şi la sentimentele lui ? stă zi de zi sub capotă, nu e băgat în seamă, nu are şi el nişte straie mai acătării, dar trebuie să (o) redreseze zi de zi ... cum v-aţi simţi în locul lui ? :-S

Share this post


Link to post

...uneori excitat. in rest... doar mahmur.

Share this post


Link to post

un condensator doua condensatoare. e neutre pentru ca e de import.

Share this post


Link to post

nop...un condensator, doi condensatori :-? ... si sunt si grec la origine... :D

Share this post


Link to post
nop...un condensator, doi condensatori  :-? ... si sunt si grec la origine...  :D

 

www.dexonline.ro

 

CONDENSATÓR, condensatori, s.n. 1. Aparat care serveşte la lichefierea unei mase de vapori în vederea recuperării lichidului din care au provenit sau a eliminării unor componenţi volatili. 2. Sistem de două conductoare separate printr-un mediu izolant sau prin vid, servind la acumularea de electricitate statică. ◊ Condensator variabil = condensator a cărui capacitate poate fi variată prin deplasarea relativă a armăturilor lui. – Din fr. condensateur. alertă

Trimis de LauraGellner, 28/07/2004. Sursa: DEX '98

 

condensatór s. n., pl. condensatoáre alertă

Trimis de siveco, 10/08/2004. Sursa: Dicţionar ortografic

 

CONDENSAT//ÓR ~oáre n. 1) Dispozitiv destinat condensării vaporilor de apă sau de alt lichid prin răcire la o anumită presiune. 2) Dispozitiv folosit pentru a acumula electricitate statică. ~ electric. /<fr. condensateur alertă

Trimis de siveco, 21/08/2004. Sursa: NODEX

 

 

edit: modificat font size pentru s.n.

Edited by Ana

Share this post


Link to post

... doi condensatori... eu cred ca se incearca prin mesaje subliminale un fel de cultul personalitatii :-W

Share this post


Link to post
un condensator doua condensatoare. e neutre pentru ca e de import.

nop...un condensator, doi condensatori  :-? ... si sunt si grec la origine...  :D

deci am avut dreptate, nu?

 

CONDENSATÓR, condensatori, s.m. 1. Aparat care serveşte la lichefierea unei mase de vapori în vederea recuperării lichidului din care au provenit sau a eliminării unor componenţi volatili. 2. Sistem de două conductoare separate printr-un mediu izolant sau prin vid, servind la acumularea de electricitate statică. ◊ Condensator variabil = condensator a cărui capacitate poate fi variată prin deplasarea relativă a armăturilor lui. – Din fr. condensateur.

 

@ Ana: rushinka pt ce ai facut... chiar credeai ca barbatii E prosti toti si nu va intra nimeni pe dexonline sa vada daca e asa cum zici tu?

 

:spumelagura: 5 minute la colt...

Share this post


Link to post

Cred ca ai consultat dictionarul de arhaisme...

1. condensor (nu condensator)

2. capacitor (acceptat si condensator)

 

Hai sa-ti dau temei de :

o dioda varicap, doua diode varicapete

stimaţi râmniceni săraţi

 

Nu vei putea da argumente solide si o sa spui ca ti-a mancat pisica DEX-ul :P

Share this post


Link to post
... doi condensatori... eu cred ca se incearca prin mesaje subliminale un fel de cultul personalitatii  :-W

Am priceput! Deci daca spunem condensorii, se incearca inducerea unei stari de regret, nu?

Share this post


Link to post

acuma l-a schimbat, las' ca ii zic sa-l puna la loc cu n :banana:

Share this post


Link to post

Cum se cheama locuitorii orasului Azuga ?

 

Azugareni ? Azugari ? dileme, dileme :scarpin:

Share this post


Link to post

dar locuitorii orasului Slobozia? > :)

Share this post


Link to post

Targu Mures, Baia Sprie, Adancata, Luciu, Baicoi, etc.

Nu conteaza.

Noi suntem toti hunedoreni, si suntem mandrii de asta! :banana:

Edited by claz

Share this post


Link to post

Bre clazule, de ce induci lumea in oroare...eu n-am fost inca adoptat de poporul hunedorean :drinkers:

Share this post


Link to post

Dar aia din Apullum ?

 

Bine ca ati terminat cu pisicologul, ca "ma durea nervii". Nu-i in spiritul Du. Pitici pe creier trebuie la aia cu masini de fitze, care cheltuie pe zi cate 5 Matizuri. Noi astia din Apullum avem alte probleme, nene. Pe noi ne framanta problemele globale, nu ne rezumam la un simplu muritor. Asa ca, "tot inainte !", ca pionierii.

 

@claz > eu am auzit ca le zice "ledurilili", ca vine de la sclipirea ochilor lui Lili cand vede ce-i trebuie.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...