Jump to content
Sign in to follow this  
NanuTz

Se Fura Benzina Din Rezervoare...!

Recommended Posts

Habar n-aveti de piata moderna, ie-te cum se face:

 

Share this post


Link to post

Au oxidat si s-au lipit. E normal sa se intample asa daca puneti in contact o piesa de aluminiu cu alta dintr-un aliaj care contine cupru.

 

Banuiam eu ca valvele sunt din bronz (de aici si culoarea) dar cum nu am gasit nimic de acest gen, am zis sa ma abtin :)

 

S-au lipit bine de tot - cu papagalul strangeam valva si cu tubulara incercam sa desfac capacul - n-a vrut sub nici o forma.

 

Vaxxi: Sincer sa fiu, si mie imi plac cele cu luminite (cel putin ideea) dar 1. nu ma bucur eu de ele si 2. sar in ochi cand ai masina oprita.

Cu cat e mai stock si mai 'stearsa', cu atat e mai bine - eu nu-i las nici macar sa-mi puna capacele verzi la roti.

Share this post


Link to post

Habar n-aveti de piata moderna, ie-te cum se face:

Exact asta voiam sa completez, si la biciclete e mai cool sa ai capace cu led. Ce-i drept ca te ajuta destuil in trafic; iesi sigur in evidenta. :)

 

Vaxxi: Sincer sa fiu, si mie imi plac cele cu luminite (cel putin ideea) dar 1. nu ma bucur eu de ele si 2. sar in ochi cand ai masina oprita.

Cu cat e mai stock si mai 'stearsa', cu atat e mai bine - eu nu-i las nici macar sa-mi puna capacele verzi la roti.

Nenea, in principiu, ledurili alea ie cu senzori de miscare si lumina si functioneaza doar in miscare. :)

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Da nenea, logic, dar capacele sunt mult mai mari si-ti sar imediat in ochi, fara sa fie ledurile aprinse. Punem pariu ca nu rezista mai mult de 1/2 de ora, indiferent de locul in care o parchezi?

Edited by ALiCE

Share this post


Link to post

Corect, din cauza asta nu-mi pun nici eu la bicla.. :)

P.S. Am inteles ce insemna pt tine masina"stearsa".. :D

Share this post


Link to post

Punem pariu ca nu rezista mai mult de 1/2 de ora, indiferent de locul in care o parchezi?

 

Eu parchez in garaj. Garajul e la demisolul casei, casa e in curte. Cand facem pariul. :mrgreen:

Nici cheile nu le iau din masina. Le scot din contact si le pun pe bord.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Chiar tot timpul?

Share this post


Link to post

Zicea ca indiferent de loc.

Share this post


Link to post

Daca in 2011 nu au furat nimic, din rezervor, acum da.

Facusem plinu. ieri becu pe rosu. Ma scarpin in cap si parca nu eram consins ca alimentasem cu 1 zi inainte.

Ma uit sub masina, furtunul de la rezervor scos.

100% operatie facuta de aceeasi persoana ca data trecuta.

Sper macar sa nu fie si alta paguba. ploua si nu am cum sa ma bag sub masina sa pun furtunul la locul lui.

Nu mai e de facut plinu. Gata . Alimentat in functie de nevoi 30-40 lei.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...