Jump to content
Sign in to follow this  
sprite

Becuri H4 Philips Vision Plus pe Tico/Matiz

Recommended Posts

Eu am nightguide pe masina.Nu stiu cum sunt fata de bosch,dar fata de unele normale bat mult mai bine.Iar pe ceata/ninsoare sunt la inaltime cu lumina galbena.Cred ca le am de vreo 3 ani..

Culmea e ca au rezistat si la impact frontal,faruri sparte.Ce e drept ,daca nu pui relee, tensiunea care ajunge pe ele,fiind mai mica decat cere fabricantul,le mareste durata de viata.

 

Daca farul nu e original,nu are rost sa se puna astfel de becuri.

Edited by Den

Share this post


Link to post

Am farurile originale pe masina si as vrea sa schimb becurile pentru ca acuma pe faza scurta se vede slab tare nu sunt obisnuit cu lumina asta slaba ... seara in oras de la iluminatul stradal nici nu bagi de seama ca sunt aprinse :)

Share this post


Link to post

Pune-ti faruri noi, iar dupa iti alegi becuri.

Share this post


Link to post

Te referi sa le schimb complet?Astea care le am acuma am pe ele reglajul electric si nu as vrea sa fac pe criza asta asa mare investitie ma gandeam doar la becuri deocamdata, pentru mine ar conta si becurile numai sa pot vedea ceva noaptea mai bine ca faza scurta tare slaba este.

Share this post


Link to post

Merita investitia, cum crezi.

Share this post


Link to post

Dupa ce in urma cu 1 luna si ceva , am " imbunatatit" calitatea luminii farurilor la al meu Ticolino cu cite un releu pe fiecare faza ( mica si mare ) , astazi am inlocuit becurile H4 normale cu becuri H4 Philips Vision Plus . Diferenta de este semnificativa , lumina fiind mai puternica si mai alba .

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...