Jump to content
Sign in to follow this  
DGT

Autoturisme Centennial

Recommended Posts

Stie cineva cine produce autoturismele marca Centennial si unde?

 

Istoria lor ? Am vazut o masina Centennial LS450 de vanzare draguta. Multe dotari,senzori ploaie ,parcare,airbaguri ,piele,cam tot ce vrei de la o masina si arata si bine.Si pretul bun. Dar spre rusinea mea n-am auzit pina acu de ele.

Google imi da numai service-uri pri State,Wikipedia nu gaseste...

Share this post


Link to post

LS450 e indicativ de Lexus...

PS Si google zice ca e marca a Lexus Group ;)

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Mircea ,scuze, este Centennial V8-VS 450.Am gresit eu. Este pe mobile.de la marca "ALTELE". Asta este fabricatie 2005,17600 euro,9000 km la bord. Atragatoare!

Edited by tiboasca

Share this post


Link to post

Google zice ca Centennial este marca a Toyota - Lexus Group :)

Share this post


Link to post

Daca este marca a grupului Toyota ,asta o face si mai atragatoare! Eu tot nu gasesc nimic pe Google. Da-mi si mie un link catre ei daca gasesti ceva ! Multumesc!

Share this post


Link to post

Mie imi pare a Hyundai:

 

"Hyundai offers its Centennial to Asian buyers with a 3.5-liter V6 rated at 215 horsepower and 226 lb-ft of torque in its base JS 350 guise, but while Europeans and their high-priced fuel costs might embrace such anemic output this wouldnt do in North America. Buyers here would want only the 4.5-liter direct-injection V8. Sourced from Mitsubishi, its available in the VS 450 and long wheelbase VL 450. The V8 makes 275 horsepower and 278 lb-ft of torque. A 5-speed automatic with H-Matic manual mode, basically a re-badged version of the Mitsubishi INVECS-II transmission, connects to each engine."

post-5484-1241445983_thumb.jpgpost-5484-1241445993_thumb.jpg

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

E fix Hyundai.

Share this post


Link to post

Multumesc frumos la colegi! M-am luminat! Oare o merita banii :17600 euro din 2005,10000km(!) la bord?

Share this post


Link to post

Văleu! Asta?

2500km/an?

Share this post


Link to post

Stai sa ma gandesc... AAAA NU! Ar trebui sa fiu scapat in cap sa dau atatia bani pe o masina atat de anosta si in plus extrem de rara.

Share this post


Link to post

Sincer, eu nu as cumpara masina aia.. Cred ca gasesti si alternative..mai consacrate.. Mai bine un BMW seria 7 daca tot esti dispus la un motor asa mare si gurmand(la capacitatea asta nu mai conteaza prea mult daca e benzinar sau nu.), cu ceva mai multi km..si 2-3 ani in plus. Si cred ca si piese gasesti mult mai usor.. Eu acum am vazut pe acest topic pt prima data masina asta.

Share this post


Link to post
Văleu! Asta?

2500km/an?

 

Dap! Cam ciudat nu? O fi din alea ramase de la Campionatul Mondial!

Share this post


Link to post

Mai bine iti cumperi o Supra!Sau vrei sa fii mai exclusivist?

Share this post


Link to post

Stati sa vada cumnatu masina asta... si atunci sa vedeti distractie... sigur o va dori :D

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post
Cam ciudat nu?

Ciudat şi al naibii de scump(ă) :)

Share this post


Link to post

Pai la cat a costat noua(60000) si intrand oarecum in clasa de lux mi-a parut ieftina.

Share this post


Link to post

Ma gandesc cand vad V8-ul (4,5L) ala cat o consuma ca impozitul anual este ~26mil :) )

Edited by Leutzu

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...