Jump to content
Sign in to follow this  
qwerty66

Fluturashul Meu

Recommended Posts

Bine v-am gasit!

 

Ma numar si eu printer fericitii posesori de Chevrolet-uri, mai exact de Chevrolet-uri Lacetti. Masinuta mea este un Lacetti Hatchback model 2009, motor 1.6 l (109 cai), varianta full de echipare (CDX), culoare Poly Silver. Am achizitionat-o in urma cu o saptamana de la GTT Bucuresti, pe care ii recomand cu caldura fiind foarte amabili si receptivi la nevoile mele. Pretul platit a fost de 11 243 euro, dupa toate reducerile aferente.

 

Dintre dotarile mai de seama as remarca:

- tapiterie textil/piele

- senzori de parcare pe spate

- jante aliaj

- scaun sofer reglabil pe inaltine

- coloana de directie reglabila in inaltime si profunzime

- volan si schimbator imbracate in piele

- cotiera centrala spate

- geamuri electrice fata-spate

- parbriz incalzit

- radio CD/MP3 cu 8 boxe

- climatronic

- servodirectie sensibila la viteza

- tractiune controlata

- ABS

- airbag-uri sofer, pasager si laterale

- alarma (montata de dealer)

 

Pana acum am parcurs 500 km si sunt super multumit de masinuta care s-a comportat foarte bine. Atasez in continuare niste poze exemplificative.

 

post-21391-1241100144_thumb.jpgpost-21391-1241100155_thumb.jpgpost-21391-1241100167_thumb.jpgpost-21391-1241101174_thumb.jpg

post-21391-1241101186_thumb.jpgpost-21391-1241101193_thumb.jpgpost-21391-1241101204_thumb.jpgpost-21391-1241101210_thumb.jpg

post-21391-1241101217_thumb.jpgpost-21391-1241101223_thumb.jpgpost-21391-1241101231_thumb.jpgpost-21391-1241101238_thumb.jpg

 

Share this post


Link to post

Primul lacetti din Ro care vad ca are piele/textil.

Felicitari!Sa o stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post

Si mie imi place, foarte frumoasa masina. Sa o stapanesti cu placere! :)

Share this post


Link to post

Misto! S-o stapanesti fericit; dar un singur lucru nu ne-ai aratat - portbagajul!!!

Share this post


Link to post

Frumoasa, imi place...sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km :)

Share this post


Link to post

Multumesc pentru urari. Iata si pozele cu portbagajul, atat in pozitia normala cat si cu bancheta rabatata. Portbagajul mi se pare ok ca volum pentru un hatchback, iar la nevoie se poate mari considerabil prin rabatarea banchetelor.

 

post-21391-1241104639_thumb.jpgpost-21391-1241104648_thumb.jpgpost-21391-1241104656_thumb.jpgpost-21391-1241104660_thumb.jpg

 

PS: Se poate vedea in ultima poza ca eram pregatit de prima iesire la iarba verde: gratar, carbuni si friptura sub masina :D

Share this post


Link to post

In primul rand bine ai venit in familia noastra.Felicitari pentru achizitie,frumoasa foc,sa o stapinesti cu placere si multi km fara probleme.Bafta. :thumbl:

Share this post


Link to post

Bine ai venit in radul posesorilor de Chevy. Fumoasa masina sa o stapanesti sanatos si kilometrii multi.

@Akon, nu e primul Lacetti cu piele si textil din Romania. Mai este unul al unui coleg de forum, 2 litri diesel, automatic, caroserie sedan, ca a noastra :P

Share this post


Link to post

Frumoasa intradevar! Sa o sa stapanesti sanatos si sa va bucurati de ea la maximum!

Ochioasa masina, bine ai venit!

Share this post


Link to post

Bine ai venit printre noi, masina este superba. Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi kilometrii cu ea.

Share this post


Link to post

Să vă bucuraţi de ea fără probleme.

Foarte faină alternanţa piele-textil. Ciudăţele jante (ca model) totuşi :)

 

[...] si friptura sub masina :D

:-W b-(

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Nu seamana cu cele de Spark?

Share this post


Link to post

Seamănă puţin cu cele de Spark, dar oricum sunt mai bune decât cele care au fost înainte montate pe Lacetti, cele cu spiţe duble, care îţi scoteau peri albi la curăţat.

Edited by speedy82

Share this post


Link to post

Ciudatica dotarea pentru .ro :) Cred ca masina face parte din loturile pentru alte state, date fiind tapiteria, trim-urile negre de la interior, tipul jantelor de aliaj si senzorii de parcare. S-o stapanesti sanatos.

Apropos, ai verificat arcurile din spate daca au sau distantierii de transport montati? Ca e o moda cu alea sa ramana acolo...

Share this post


Link to post

Din ce am inteles de la dealer, modelele 2009 de Lacetti versiunea CDX vin cu tapiterie textil/piele si senzorii de parcare din fabrica. Chiar si pe site-ul chevrolet.ro au pus poze cu interiorul acesta si au trecut senzorii la dotari.

 

Am verificat de distantieri si presiune in pneuri primul lucru cand am luat masinuta, doar citisem toate topicurile despre Lacetti de aici de pe forum inainte :D

Share this post


Link to post

Sa mai vin cu niste noutati.

 

Masinuta a primit numerele definitive, cam urate ce-i drept, dar nicio combinatie din cele dorite de mine nu a fost disponibila asa ca am luat ce a picat. Are pana acum 3500 km fara nici cea mai mica problema. S-a comportat foarte bine, cei 109 cai se simt din plin si dau siguranta in orice depasire, chiar daca n-am fortat-o eu foarte tare. Suspensia spate independenta mi se pare excelenta si foarte confortabila, la fel si modul in care sta in curbe.

 

Consumul mi se pare bun, am facut un calcul pe un traseu de 1000 km dintre care 200 km urban si am obtinut media de 7,6 l/100km, folosind din plin aerul conditionat, ca se impune la caldurile de afara.

 

Atasez si cateva poze din excursiile pe care le-am facut cu masinuta, la Vulcanii Noroiosi si la Baile Herculane.

 

post-21391-1247748791_thumb.jpgpost-21391-1247749231_thumb.jpgpost-21391-1247749294_thumb.jpgpost-21391-1247749309_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...