Jump to content
Sign in to follow this  
dalex2008

Masinuta Mea Matiz

Recommended Posts

Aolo matematicianule nu te aprinde asa.... :P pe bune n-are rost. Daca vrei sa iti demonstrez ne vedem maine seara unde vrei tu si te alerg un pic prin orash...Defapt nu ca nu sunt de acord cu racingul prin oras.

Si pot spune ca am mintit ajung la 70 de km/h la ora in treapta 1.

Share this post


Link to post

Asa e..adevarul este ca n-are rost..Eu zic ca daca te incordezi nitel, spargi bariera sunetului in a treia.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

OK!!!

Atunci am inchis subiectul MATIZUL MEU E STOC.

Daca aveti alte intrebari va ascult.

Share this post


Link to post

Suuufletul meu, plângeam când am văzut ce cuplu umflat ai... Domnu' Daaaan, extraordinar, nu se poate aşa ceva... Vai da' ce cai umflaţi ai, vai domnu' Daaan, dacă mai postăm de 2x ajungem să facem de ruşine AC Cobra, prindem lejer 123 într-a 1a. Suuufletul meu, plângeam de rapoartele alea din cutie...

Share this post


Link to post

si cu toata puterea si cuplul asta ce faci? liniute in salajan si pe la policolor? pana la prima curba unde ajungi pe geamuri...

 

serios acum - la ce iti folosesc performante (presupunand ca exista) cu suspensiile si gumele stock? - ca in poza de pe treishpereicingtim se vad jantele de E Klasse

am avut si eu perioada in care dadeam coxuri pe serpentine cu matizul... si in momentele alea nu de putere simteam nevoia, ci de stabilitate etc.

Share this post


Link to post

Apoi daca tot ai inceput :scarpin: , acum zi si la noi ce i-ai facut bestiei la motor...ce-i asa mare secret, ca mai stim si noi una alta; mai sunt unii dintre noi care poate au de invatat, cum sunt eu, dar daca nu vrei sa zici...d'aia e forumu asta, ca sa ne impartasim cunostintele - altfel la ce te-ai mai inscris - doar ca sa te dai mare? :-W Si daca nu vrei sa bagi detalii zi unde, cum, cat, ca poate ma duc si eu...

 

...asa am si eu matizu stok - baieti! rog aplauze ca sa ma umflu in pene!

Share this post


Link to post

Cităm de pe site-ul lui @dalex2008

Tuning

 

- Chip Tuning DimSport Performance Level 2

- Filtru de aer K&N

- Ceasuri de bord plasma

- Putere dezvoltata 65 hp / 6000 RPM / cuplu 80 Nm

Deci, evident, la 7200rpm sunt vreo 75cp, la 9660rpm 101.. and so on :)

Share this post


Link to post

Iar cuplul la fel, 80NM la o turatie..necunoscuta muritorilor de rand, la 7200rpm are deja 100NM iar la 9000rpm peste 112NM(cat are un logan de 1.4).

Share this post


Link to post

Totul e direct proportional! Dupa toate cifrele aste trag concluzia ca Matiz = Logan 1.4 :) )

Share this post


Link to post

E din seria: "mi-am tatuat pe motor, un motor mai mare"

Share this post


Link to post

Ca valori, din câte înţeleg eu, e apropiată de Logan 1.6 16v :)

Share this post


Link to post

E bine nici nu trebuie sa mai conectez laptopul pe masina de acum incolo daca mai fac vreo modificare. Va iau pe voi calculatoristilor mai ales pe Tolin. Doar cand aude motorul proceseaza si stie imediat cati cai ai ce cuplu turatii etc. Bravo esti un mic guru al masinilor ce sa zic, desi cred ca nu stii nici macar jumate din cat te lauzi da in fine.

Share this post


Link to post

Pana una alta pune poze cu masina in stadiul in care este. :)

Share this post


Link to post
... Bravo esti un mic guru al masinilor ce sa zic, desi cred ca nu stii nici macar jumate din cat te lauzi da in fine.

Gata, ai terminat argumentele tehnice, pana aici au fost limitele tale ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...